środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Czy przedszkole może kupować żywność od firmy radnej? Fundacja wygrała w sądzie

Dodano: 11 lutego 2017, 09:04
Autor: drs

Ratusz przegrał sądowy spór z Fundacją Wolności żądającą ujawnienia treści opinii prawnych dotyczących możliwości powoływania radnych do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

O istnieniu takich opinii mówić miał cytowany przez jedną z redakcji przewodniczący Rady Miasta. O ich udostępnienie fundacja wystąpiła jesienią 2015 r. Ratusz odpisał jej, że opinie nie są informacją publiczną, bo radny „nie może być uznany za osobę pełniącą funkcje publiczne”.

Fundacja Wolności poskarżyła się Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Lublinie. Wygrała sprawę, a Ratusz został zobowiązany do udostępnienia wspomnianych opinii, jednak złożył kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten zaś ją oddalił.

Ostatecznie Ratusz udostępnił fundacji dwie opinie, ale żadna z nich nie dotyczy tego, o czym wspominać miał dziennikarzom przewodniczący Rady Miasta.

Jedna z tych ekspertyz (z lutego 2011 roku) dotyczy tego, czy zgodne z prawem jest to, że miejskie przedszkole kupuje żywność od firmy prowadzonej przez radną Martę Wcisło i jej męża. Prawnik uznał, że nie ma tu naruszenia prawa.

Druga opinia (ze stycznia 2013 r.) odnosi się do pytania, czy radna Beata Stepaniuk może usprawiedliwić nieobecność na posiedzeniu jednej z komisji stałych Rady Miasta faktem, że uczestniczyła w tym czasie w posiedzeniu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Autor opinii prawnej uznał, że nie jest to usprawiedliwieniem.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 marca 2017 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież lubelszczyzną rządzą ludzie z PO i PSL, jest więc dobrze, o co ludziom chodzi,, Znów stara zgraja,szczęśliwym trafem, Bez głów, bez planów, za to z rozmachem, Do żłobu tłoczy swe tłuste cielska, Idzie Platforma Obywatelska. Do sądu złodziej śmiało ucieka, Bo wszak korupcja prawem człowieka, Czar PRL-u wraca do formy, Wdzięczni jesteśmy członkom Platformy.
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2017 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO i PSL może i byli nieuczciwi, ale tylko trochę, inni są gorsi, Niech żyje miłość, rusza parada, Sprośnych pedałów cała gromada, Gzi się bezwstydnie wśród publiczności, To dar Platformy, tryumf wolności. Gdy będziesz wrzucał swój los do urny, Elektoracie, wyborco... A chcesz być sługą Niemca i Ruska, Dalej popieraj Donalda Tuska
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2017 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie z PSLu są przecież tacy mili i ci z PO Znów stara zgraja,szczęśliwym trafem, Bez głów, bez planów, za to z rozmachem, Do żłobu tłoczy swe tłuste cielska, Idzie Platforma Obywatelska. Do sądu złodziej śmiało ucieka, Bo wszak korupcja prawem człowieka, Czar PRL-u wraca do formy, Wdzięczni jesteśmy członkom Platformy.
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2017 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PełO i PSL są dobrem Ludowej Ojczyzny Niech żyje wolność, ćpun na wagarach, Łbem durnym kręci w dymu oparach, Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska, Wiwat Platforma Obywatelska. Niech żyje miłość, rusza parada, Sprośnych pedałów cała gromada, Gzi się bezwstydnie wśród publiczności, To dar Platformy, tryumf wolności.
Rozwiń
Waldek
Waldek (11 lutego 2017 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cikawy jestem czy ktoś pójdzie siedzieć za COZL, CSM UM, CSK, LCK, BUM i inne
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!