Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2008 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Czyszczenie PO PiS-ie

0 12 A A

Partyjna miotła nie oszczędza ani urzędników, ani szefów państwowych spółek. Ze stanowiskami pożegnali się Marek Błaszczak, Andrzej Pruszkowski, Piotr Kowalczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek Błaszczak, lubelski kurator oświaty, pożegnał się wczoraj ze stanowiskiem. W piątek ten sam los spotkał Andrzeja Pruszkowskiego,dyrektora oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Koalicja PO-PSL nie ustępuje poprzednikom w obsadzaniu stanowisk swoimi ludźmi.

Błaszczaka odwołała wojewoda Genowefa Tokarska (PSL). - Niestety, nie poznałem żadnej argumentacji. Od strony merytorycznej nie mam sobie nic do zarzucenia - komentuje Błaszczak.

- Nie rozumiem, to był bezpartyjny kurator, powołany, kiedy urząd chciała upartyjnić LPR - komentuje Wojciech Żukowski, były wojewoda, poseł PiS. I dodaje: - Decyzja zapadła w najgorszym momencie, tuż przed maturami i w trakcie planowania przyszłego roku szkolnego.

Dla odwołanego w piątek Pruszkowskiego sprawa jest jasna: stracił stanowisko ze względu na przynależność partyjną. W gronie osób, które mogą go zastąpić wymieniany jest Leszek Daniewski (PO).

Również w piątek rada nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioskowała do Zarządu Województwa o odwołanie prezesa funduszu Piotra Kowalczyka. To wiceszef PiS na Lubelszczyźnie.

- Nie mam do nikogo żalu, PiS już nie rządzi województwem, a ja znam zasady gry - komentuje Kowalczyk.

Wcześniej pod nóż poszli inni politycy partii Kaczyńskiego, m.in. marszałek województwa Jarosław Zdrojkowski. W styczniu zastąpił go Krzysztof Grabczuk (PO).

Karuzela stanowisk nie ominęła Urzędu Wojewódzkiego. Już wymieniono kilku zastępców i dyrektorów wydziałów. Trzęsienie ziemi także w państwowych spółkach.

Na pierwszy ogień poszedł prezes Bogdanki Waldemar Pietryka - człowiek z politycznego nadania PiS. Kopalnią rządził pół roku.

W styczniu zastąpił go Mirosław Taras, były rzecznik Bogdanki. 10 marca nowym szefem Zakładów Azotowych Puławy został Paweł Jarczewski.

A kilka dni wcześniej minister finansów odwołał dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie. I tu ciekawostka. Jego miejsce zajął Tadeusz Gawda, zdjęty za rządów PiS ze stanowiska naczelnika US w Biłgoraju.
(mb)
A jak czyścił PIS - czytaj w piątkowym magazynie dziennika

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pisda / 16 kwietnia 2008 o 20:01
dobrze chlopaki z PiS placza teraz, zala sie gdzie tylko sie da taka kolej rzeczy mam nadzieje ze zejda ze sceny politycznej na zawsze
Avatar
zarys / 16 kwietnia 2008 o 12:41
O czym ta dyskusja każda partia bierze stołki po dojściu do władzy, a w Lublinie nikt po Pruszkowskim płakać nie będzie co do reszty nie wypowiadam się bo nieznam ich osiągnięć.
Avatar
Pamiętliwa / 16 kwietnia 2008 o 10:43
Pięknie... za nadobne!!!
Avatar
Teofil / 15 kwietnia 2008 o 23:42
Nie wiem kto tak bardzo lubi tych zielonych arbuzów, którzy upolityczniają wszystko co im w rękę wpadnie na wzór wypracowany w OSP, gdzie Prezesem zostaje głupi, aby był spolegliwy. Co dobrego zrobili dla rolnictwa, chyba by się nie doszukał, aż w końcu doprowadzą do całkowitego skarżenia kraju GMO i wówczas będzie pełno nowych chorób jak i grypa żołądkowa. Może lepiej zrobić dla tych Panów jakiś "Dom spokojnego działacza", zamiast dopłacać z budżetu państwa do tych partii.
Avatar
to ya / 15 kwietnia 2008 o 16:10
Bo tylko głupi mógł uwierzyć głupkom/PO+PSL/ w ich obietnice wyborcze, to co robią to nawet za rządów SLD tak nie było,wystarczy popatrzeć na zaciśnięte usta Tuska czy świńskie oczka Bufetowej nie mówiąc o innych/głupkowaty wygląd Waldiego/ żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi -nachapać się ile się dfa/znajomi królika też/.
Avatar
mzl / 15 kwietnia 2008 o 15:08
Pruszkowskiemu się należał w 100% kop w cztery litery !!! ZNISZCZYŁ LUBLIN CAŁKOWICIE !!!! ZROBIŁ Z LUBLINA PRZEZ 8 LAT POLSKĘ D !!!!!!! FRAJER !!!
Avatar
obiektywny / 15 kwietnia 2008 o 11:43
obserwator napisał:
PISOWCY TAK TERAZ UBOLEWAJĄ I ROZCZULAJĄ SIĘ NAD SOBĄ, A JAK ONI DO WŁADZY DOSZLI, TO ROBILI TAKIE CZYSTKI JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ, TO DOPIERO BYŁA POKAZÓWKA.....



Jakiś przykład - bo w Urzędzie Miejskim jak rządził PIS nie było praktycznie żadnych zmian. Pokazówka to jest teraz i nie mówię o PO ale o ulubieńcach Lubelszczyzny z PSL-u.
Avatar
Też obserwator / 15 kwietnia 2008 o 10:57
obserwator napisał:
PISOWCY TAK TERAZ UBOLEWAJĄ I ROZCZULAJĄ SIĘ NAD SOBĄ, A JAK ONI DO WŁADZY DOSZLI, TO ROBILI TAKIE CZYSTKI JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ, TO DOPIERO BYŁA POKAZÓWKA.....



Ale to zarzucali im obecnie rzadzący i twierdzili w kampani wyborczej, że będzie wreszcie normalnie, że kompetencje, że nie czystki partyjne, a tu co...? Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli.
Avatar
rydzykant / 15 kwietnia 2008 o 10:00
Kiedyś by utrzymać stanowisko wystarczyło wstąpić do partii.
Może by przywrócić tą zarzuconą formę ?
W ten sposób Partia zyskałaby nowych członków a rotacja by się zmniejszyła.
Na odzyskanie posady trzeba czekać aż do wygranych ponownie wyborów.
Dla niektórych to za długo.
Avatar
obserwator / 15 kwietnia 2008 o 09:55
PISOWCY TAK TERAZ UBOLEWAJĄ I ROZCZULAJĄ SIĘ NAD SOBĄ, A JAK ONI DO WŁADZY DOSZLI, TO ROBILI TAKIE CZYSTKI JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ, TO DOPIERO BYŁA POKAZÓWKA.....
Avatar
pisda / 16 kwietnia 2008 o 20:01
dobrze chlopaki z PiS placza teraz, zala sie gdzie tylko sie da taka kolej rzeczy mam nadzieje ze zejda ze sceny politycznej na zawsze
Avatar
zarys / 16 kwietnia 2008 o 12:41
O czym ta dyskusja każda partia bierze stołki po dojściu do władzy, a w Lublinie nikt po Pruszkowskim płakać nie będzie co do reszty nie wypowiadam się bo nieznam ich osiągnięć.
Avatar
Pamiętliwa / 16 kwietnia 2008 o 10:43
Pięknie... za nadobne!!!
Avatar
Teofil / 15 kwietnia 2008 o 23:42
Nie wiem kto tak bardzo lubi tych zielonych arbuzów, którzy upolityczniają wszystko co im w rękę wpadnie na wzór wypracowany w OSP, gdzie Prezesem zostaje głupi, aby był spolegliwy. Co dobrego zrobili dla rolnictwa, chyba by się nie doszukał, aż w końcu doprowadzą do całkowitego skarżenia kraju GMO i wówczas będzie pełno nowych chorób jak i grypa żołądkowa. Może lepiej zrobić dla tych Panów jakiś "Dom spokojnego działacza", zamiast dopłacać z budżetu państwa do tych partii.
Avatar
to ya / 15 kwietnia 2008 o 16:10
Bo tylko głupi mógł uwierzyć głupkom/PO+PSL/ w ich obietnice wyborcze, to co robią to nawet za rządów SLD tak nie było,wystarczy popatrzeć na zaciśnięte usta Tuska czy świńskie oczka Bufetowej nie mówiąc o innych/głupkowaty wygląd Waldiego/ żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi -nachapać się ile się dfa/znajomi królika też/.
Avatar
mzl / 15 kwietnia 2008 o 15:08
Pruszkowskiemu się należał w 100% kop w cztery litery !!! ZNISZCZYŁ LUBLIN CAŁKOWICIE !!!! ZROBIŁ Z LUBLINA PRZEZ 8 LAT POLSKĘ D !!!!!!! FRAJER !!!
Avatar
obiektywny / 15 kwietnia 2008 o 11:43
obserwator napisał:
PISOWCY TAK TERAZ UBOLEWAJĄ I ROZCZULAJĄ SIĘ NAD SOBĄ, A JAK ONI DO WŁADZY DOSZLI, TO ROBILI TAKIE CZYSTKI JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ, TO DOPIERO BYŁA POKAZÓWKA.....



Jakiś przykład - bo w Urzędzie Miejskim jak rządził PIS nie było praktycznie żadnych zmian. Pokazówka to jest teraz i nie mówię o PO ale o ulubieńcach Lubelszczyzny z PSL-u.
Avatar
Też obserwator / 15 kwietnia 2008 o 10:57
obserwator napisał:
PISOWCY TAK TERAZ UBOLEWAJĄ I ROZCZULAJĄ SIĘ NAD SOBĄ, A JAK ONI DO WŁADZY DOSZLI, TO ROBILI TAKIE CZYSTKI JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ, TO DOPIERO BYŁA POKAZÓWKA.....



Ale to zarzucali im obecnie rzadzący i twierdzili w kampani wyborczej, że będzie wreszcie normalnie, że kompetencje, że nie czystki partyjne, a tu co...? Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli.
Avatar
rydzykant / 15 kwietnia 2008 o 10:00
Kiedyś by utrzymać stanowisko wystarczyło wstąpić do partii.
Może by przywrócić tą zarzuconą formę ?
W ten sposób Partia zyskałaby nowych członków a rotacja by się zmniejszyła.
Na odzyskanie posady trzeba czekać aż do wygranych ponownie wyborów.
Dla niektórych to za długo.
Avatar
obserwator / 15 kwietnia 2008 o 09:55
PISOWCY TAK TERAZ UBOLEWAJĄ I ROZCZULAJĄ SIĘ NAD SOBĄ, A JAK ONI DO WŁADZY DOSZLI, TO ROBILI TAKIE CZYSTKI JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ, TO DOPIERO BYŁA POKAZÓWKA.....