środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Czytać można wszędzie. Finał konkursu "Książka dla wszystkich"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2012, 14:11
Autor: Kmo

Praca Moniki Garbacz z Gimnazjum nr 1
Praca Moniki Garbacz z Gimnazjum nr 1

Dzisiaj w Gimnazjum nr 3 (ul. Nałkowskich 110) nastąpi uroczysty finał konkursu "Książka dla wszystkich”, organizowanego przez szkołę.

Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników, uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów. W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich w szkole zostaną wręczone nagrody laureatom.

– To pierwsza edycja konkursu i tak liczny odzew nas zaskoczył – mówi Ewa Osoba, bibliotekarka. – Można było nadsyłać prace plastyczne, literackie lub medialne. Plastyczne były na różnym poziomie, ale bardzo staranne, w różnych technikach – od pasteli po prace przestrzenne i colages. Bardzo dobre okazały się prace literackie, twórcze, pomysłowe, emocjonalne takie, które świadczą o oczytaniu uczniów. W różnych formach wierszowanych nie było rymów częstochowskich, były ciekawe tytuły np. "Książka rzecz osobliwa”, "Przepis na książkę” świadczące o tym, że dzieci traktują książkę jako nośnik emocji. Wreszcie w trzeciej kategorii nadesłano 1 prezentacje, 3 etiudy filmowe i fotografie.

– Zgłosiłam do konkursu fotografie – mówi Karolina Raganowicz z klasy III e z Gimnazjum nr 3. – Przedstawiają osoby, które czytają w różnych epokach – w starożytności, w późniejszych czasach i współcześnie. Do fotografii pozowali mi członkowie naszego kółka teatralnego.

Ada Wójcik z III a wykonała plakat. – Namalowałam Wszechświat jako tło z planetami–twarzami ludzi różnych ras, wieku, z różnych kontynentów, bo czytać można wszędzie. Wokół planet nakleiłam książki z orgiami. Tak powstała praca przestrzenna.

Dominika Pływacz i Wiktoria Jakubusek z VI d Szkoły Podstawowej nr 30 napisały wiersze.

– Napisałam wiersz o tym, że książki warto czytać, przenoszą nas w świat fantazji, przekazują wiedzę, są mądrymi przyjaciółmi – mówi Dominika.

– Piszę o tym, że czytać powinien każdy, mój wiersz nosi tytuł "Książka jest dla wszystkich” – wyjaśnia Wiktoria. – Myślę, że zawarłam w nim wszystko to, co trzeba było powiedzieć. Kmo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!