czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Czytelnik pisze do marszałka ws. kursów Lublin - Kraków. Urząd odpowiada

Dodano: 22 sierpnia 2015, 17:43

Polski Bus (fot. Maciej Kaczanowski)
Polski Bus (fot. Maciej Kaczanowski)

Dlaczego do każdego większego miasta w Polsce można dojechać Polskim Busem, a w województwie lubelskim jest z tym cały czas problem? Na początku została zlikwidowana trasa Warszawa-Lublin-Rzeszów, a teraz problemem jest kurs do Krakowa. Czy Państwo kiedykolwiek wybrali się busem do Krakowa? Nie dość, że bilety kosztują ponad 40 zł, to na dodatek kursy są zawsze spóźnione, a w lecie zdarzało się, że klimatyzacja nie była w ogóle włączana.

Jestem osobą wysoką i ponad 5 godzin spędzonych w małym busie jest dla mnie przeżyciem koszmarnym. Po 5 latach przejazdu z Lublina do Krakowa, w końcu doczekałem się w miarę normalnych warunków podróżowania, ale oczywiście komuś musiało to przeszkadzać. W jakikolwiek sposób by Państwo tego nie tłumaczyli i tak każdy będzie uważał, że zostali Państwo zainspirowani przez konkurencję.

Wydaje mi się, że wypadałoby w końcu zacząć myśleć o wyborcach, którzy chodzą na głosowania, a nie o firmach które walczą z konkurencją w tak prymitywny sposób. Mam nadzieję, że zreflektują się Państwo i pozwolą działać każdemu przewoźnikowi na trasie Lublin - Kraków.

Pozdrawiam serdecznie, Bartłomiej (nazwisko do wiadomości redakcji)

Urząd odpowiada

Michał Zdun, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa, Urząd Marszałkowski:

Dzień dobry, w nawiązaniu do Pana e-maila pragnę zwrócić uwagę, iż w wyniku uzgodnienia przebiegu linii komunikacyjnej przez Urząd Marszałkowski w Lublinie Polski Bus realizuje przewozy na trasie Lublin-Warszawa, w styczniu 2015 r. został uzgodniony rozkład jazdy na linię Lublin- Katowice, jak również realizowane były kursy na linii Warszawa - Lublin - Rzeszów. Zaprzestanie wykonywania kursów na linii Warszawa-Lublin-Rzeszów podyktowane było decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, które uchyliło decyzje Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Odnosząc się natomiast do sprawy realizacji kursów na linii Lublin-Kielce-Kraków, to pragnę zwrócić uwagę, iż od 12 sierpnia 2015 r. Polski Bus realizuje kursy na tej linii, po uzgodnieniu jej przebiegu przez teren województwa lubelskiego przez SKO w Lublinie.

Decyzja Marszałka Województwa Mazowieckiego została zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie przez Stowarzyszenie LEXMID (sprawa jest w toku).

radny
Gość
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

radny
radny (26 sierpnia 2015 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ma sporą BUŁE z tego,dlatego takie ciśnienie.

Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Firma Polski Bus chcę doprowadzić do zmonopolizowania rynku i wtedy bilety nie będą kosztowały po 10 zł. do Krakowa tylko dwa razy drożej jak dotyczczas w busach  .  Marszałek Sosnowski to człowiek odpowiedzialny i wie że nasza gospodarka zbudowana jest na firmach lokalnych , rodzinnych , to oni płacą podatki !!!!!!!!!!!!!!!! , nie dość tego na dziń dzisiejszy  mamy do wyboru poonad 20 kursów dziennie do Krakowa , a kiedy Polski Bus zniszczy konkurecje zostanie 4 .

Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to SKO tak naprawdę rodzaje karty. Marszałek chyba niewiele wiec ma do powiedzenia. Taka to polityka-są ludzie, którym zależy zrzucić winę na marszałka. Ludzie, ależ media nami manipulują.
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wg mnie Marszałek to spoko facet. Na pewno zblokowal go jakiś durny przepis, których w naszym prawie jest mnóstwo.
Rozwiń
411
411 (23 sierpnia 2015 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

warto aby dziennikarze prześledzili powiazania biznesowo towarzyskie działaczy koalicji rządzacej z fiirmami busiarskimi. Warto zobaczyć wpłaty na konta tych partii i komitetów wyborczych tych partii oraz np listy kandydatów do jst, bo tam nazwisk busiarzy będzie co niemiara.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!