piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Czytelnik pisze do marszałka ws. kursów Lublin - Kraków. Urząd odpowiada

Dodano: 22 sierpnia 2015, 17:43

Polski Bus (fot. Maciej Kaczanowski)
Polski Bus (fot. Maciej Kaczanowski)

Dlaczego do każdego większego miasta w Polsce można dojechać Polskim Busem, a w województwie lubelskim jest z tym cały czas problem? Na początku została zlikwidowana trasa Warszawa-Lublin-Rzeszów, a teraz problemem jest kurs do Krakowa. Czy Państwo kiedykolwiek wybrali się busem do Krakowa? Nie dość, że bilety kosztują ponad 40 zł, to na dodatek kursy są zawsze spóźnione, a w lecie zdarzało się, że klimatyzacja nie była w ogóle włączana.

Jestem osobą wysoką i ponad 5 godzin spędzonych w małym busie jest dla mnie przeżyciem koszmarnym. Po 5 latach przejazdu z Lublina do Krakowa, w końcu doczekałem się w miarę normalnych warunków podróżowania, ale oczywiście komuś musiało to przeszkadzać. W jakikolwiek sposób by Państwo tego nie tłumaczyli i tak każdy będzie uważał, że zostali Państwo zainspirowani przez konkurencję.

Wydaje mi się, że wypadałoby w końcu zacząć myśleć o wyborcach, którzy chodzą na głosowania, a nie o firmach które walczą z konkurencją w tak prymitywny sposób. Mam nadzieję, że zreflektują się Państwo i pozwolą działać każdemu przewoźnikowi na trasie Lublin - Kraków.

Pozdrawiam serdecznie, Bartłomiej (nazwisko do wiadomości redakcji)

Urząd odpowiada

Michał Zdun, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa, Urząd Marszałkowski:

Dzień dobry, w nawiązaniu do Pana e-maila pragnę zwrócić uwagę, iż w wyniku uzgodnienia przebiegu linii komunikacyjnej przez Urząd Marszałkowski w Lublinie Polski Bus realizuje przewozy na trasie Lublin-Warszawa, w styczniu 2015 r. został uzgodniony rozkład jazdy na linię Lublin- Katowice, jak również realizowane były kursy na linii Warszawa - Lublin - Rzeszów. Zaprzestanie wykonywania kursów na linii Warszawa-Lublin-Rzeszów podyktowane było decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, które uchyliło decyzje Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Odnosząc się natomiast do sprawy realizacji kursów na linii Lublin-Kielce-Kraków, to pragnę zwrócić uwagę, iż od 12 sierpnia 2015 r. Polski Bus realizuje kursy na tej linii, po uzgodnieniu jej przebiegu przez teren województwa lubelskiego przez SKO w Lublinie.

Decyzja Marszałka Województwa Mazowieckiego została zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie przez Stowarzyszenie LEXMID (sprawa jest w toku).

radny
Gość
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

radny
radny (26 sierpnia 2015 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ma sporą BUŁE z tego,dlatego takie ciśnienie.

Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Firma Polski Bus chcę doprowadzić do zmonopolizowania rynku i wtedy bilety nie będą kosztowały po 10 zł. do Krakowa tylko dwa razy drożej jak dotyczczas w busach  .  Marszałek Sosnowski to człowiek odpowiedzialny i wie że nasza gospodarka zbudowana jest na firmach lokalnych , rodzinnych , to oni płacą podatki !!!!!!!!!!!!!!!! , nie dość tego na dziń dzisiejszy  mamy do wyboru poonad 20 kursów dziennie do Krakowa , a kiedy Polski Bus zniszczy konkurecje zostanie 4 .

Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to SKO tak naprawdę rodzaje karty. Marszałek chyba niewiele wiec ma do powiedzenia. Taka to polityka-są ludzie, którym zależy zrzucić winę na marszałka. Ludzie, ależ media nami manipulują.
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wg mnie Marszałek to spoko facet. Na pewno zblokowal go jakiś durny przepis, których w naszym prawie jest mnóstwo.
Rozwiń
411
411 (23 sierpnia 2015 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

warto aby dziennikarze prześledzili powiazania biznesowo towarzyskie działaczy koalicji rządzacej z fiirmami busiarskimi. Warto zobaczyć wpłaty na konta tych partii i komitetów wyborczych tych partii oraz np listy kandydatów do jst, bo tam nazwisk busiarzy będzie co niemiara.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!