Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2015 r.
18:57

Czytelnik: W ZUS-ie jest niesamowicie gorąco. ZUS: Pracę można zacząć wcześniej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 32 A A

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie przy ulicy Zana trudno wytrzymać. Chodzi o wysoką temperaturę, w jakiej muszą pracować urzędnicy. – Jest niesamowicie gorąco. Wczoraj jeden z pracowników zemdlał z powodu wysokich temperatur w budynku – zaalarmował nas Czytelnik. Z zarzutami złych warunków pracy nie zgadza się szefostwo tej instytucji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasz czytelnik załatwiał wczoraj sprawę w budynku ZUS przy Zana 38C. – Zwróciłem uwagę brak klimatyzacji w niektórych pomieszczeniach. Temperatura dochodzi do trzydziestu kilku stopni. Zapytałem pracownika, jak to jest możliwe, że pracują w takich warunkach. Usłyszałem, że mimo upałów i tak nikt nie jest wcześniej wypuszczany z pracy. Na moich oczach pogotowie wynosiło pracownika ZUS, który zemdlał właśnie z powodu wysokiej i nieznośnej temperatury – dodał czytelnik.

O wyjaśnienie sprawy zwrócili się do lubelskiego ZUS. W opinii kierownictwa zakładu sytuacja, którą opisał czytelnik, wygląda inaczej. – W Oddziale ZUS w Lublinie klimatyzowane są strefy, w których odbywa się obsługa klientów. Większość pozostałych pomieszczeń biurowych nie jest klimatyzowana – przyznaje Maciej Raszewski z lubelskiego oddziału ZUS.

Jak poinformował nas rzecznik, ZUS z upałami walczy innymi metodami. – Pracownicy, na swój wniosek, mogą skorzystać z przesunięcia godzin pracy, tak aby rozpoczynać ją wcześniej i skończyć przed najbardziej upalną porą dnia. Do tej pory z tego rozwiązania skorzystało 240 pracowników ZUS.

Urzędnicy otrzymali również do dyspozycji 283 sztuki wentylatorów elektrycznych oraz nieograniczony zapas wody mineralnej. Dotychczas wydano 8770 butelek – wylicza rzecznik. – Warunki pracy są stale monitorowane przez przełożonych. Dzisiaj do jednego z pracowników naszego oddziału faktycznie zostało wezwane pogotowie. Zdarzenie nie miało jednak związku z upałami i warunkami pracy. Był to uraz zewnętrzny – zaznacza rzecznik. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik / 12 sierpnia 2015 o 23:36
No nie zarobisz na życie i książki. Tak naprawdę to nie starczy ani na jedno ani na drugie.
Avatar
asd / 12 sierpnia 2015 o 23:33

W nagrodę mogę ich zastąpić nie mam pracy i dwa tygodnie w upale mi nie zaszkodzi.........będę dziękować za pracę i kasę na życie i książki dla dzieci......

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 23:32

W nagrodę mogę ich zastąpić nie mam pracy i dwa tygodnie w upale mi nie zaszkodzi.........będę dziękować za pracę i kasę na życie i książki dla dzieci......

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 17:12
Niesamowite! Istnieje w Polsce ZUS, który nie ma klimy!
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 12:31

A jak ja musze iść i rwac maliny cały dzień gdzie nie ma cienia? Chętnie bym się z nimi zamieniła biedaczyska..

skoro chętnie byś się zamieniła to może trzeba było się uczyć, żeby pracować w urzędzie a nie  teraz mieć  "pretensje do garbatego,że ma prostre dzieci"...skoro Twoim zdaniem to taka lekka i przyjemna praca to chyba żaden problem, prawda? :-)

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 12:18
Współczujemy. W moim urzędzie też upał. Ale pijemy dużo wody.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2015 o 11:22

Jedna z moich klientek pracuje w Zusie i mówiła że na cały dzien pracy ma przeznaczoną jedną butelke wody ! ludzie opamietajcie sie jest 21 wiek i zeby w takich urzedach nie było wszedzie klimy? no to jest smiesznosc po prostu. Człowiek powinien miec godne warunki do pracy..

To niech idzie na budowę. Będzie miała klimatyzację na okrągło, cały rok :P

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 11:09

"Nasz czytelnik załatwiał wczoraj sprawę w budynku ZUS przy Zana 38C. – Zwróciłem uwagę brak klimatyzacji w niektórych pomieszczeniach.

Temperatura dochodzi do trzydziestu kilku stopni.

Zapytałem pracownika, jak to jest możliwe, że pracują w takich warunkach."

.... wszyscy mieszkańcy Lublina powinni w tym tygodniu dostarczać wszystkim pracownikom budżetówki (i w każdym urzędzie) wodę mineralną i wentylatory.

"Nasz czytelnik załatwiał wczoraj sprawę w budynku ZUS przy Zana 38C. – Zwróciłem uwagę brak klimatyzacji w niektórych pomieszczeniach.

Temperatura dochodzi do trzydziestu kilku stopni.

rozwiń

Avatar
T72 / 12 sierpnia 2015 o 10:17

Serio ludzie jesteście aż takimi tumanami, że myślicie, że osoby pracujące w ZUS za najniższą w pokojach bez klimy są sprawcami waszego nieszczęścia i wysokich składek? Nic dziwnego, że w tym kraju tak ciężko się żyje... Jesteście po prostu tragiczni ludzie :| szukacie nie tam gdzie leży problem.

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 08:50
Co za naród niedowartościowanych frustratów. Mózgów bym wam życzył, lecz skoro nie macie to i mieć nie będziecie.
Avatar
pracownik / 12 sierpnia 2015 o 23:36
No nie zarobisz na życie i książki. Tak naprawdę to nie starczy ani na jedno ani na drugie.
Avatar
asd / 12 sierpnia 2015 o 23:33

W nagrodę mogę ich zastąpić nie mam pracy i dwa tygodnie w upale mi nie zaszkodzi.........będę dziękować za pracę i kasę na życie i książki dla dzieci......

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 23:32

W nagrodę mogę ich zastąpić nie mam pracy i dwa tygodnie w upale mi nie zaszkodzi.........będę dziękować za pracę i kasę na życie i książki dla dzieci......

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 17:12
Niesamowite! Istnieje w Polsce ZUS, który nie ma klimy!
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 12:31

A jak ja musze iść i rwac maliny cały dzień gdzie nie ma cienia? Chętnie bym się z nimi zamieniła biedaczyska..

skoro chętnie byś się zamieniła to może trzeba było się uczyć, żeby pracować w urzędzie a nie  teraz mieć  "pretensje do garbatego,że ma prostre dzieci"...skoro Twoim zdaniem to taka lekka i przyjemna praca to chyba żaden problem, prawda? :-)

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 12:18
Współczujemy. W moim urzędzie też upał. Ale pijemy dużo wody.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2015 o 11:22

Jedna z moich klientek pracuje w Zusie i mówiła że na cały dzien pracy ma przeznaczoną jedną butelke wody ! ludzie opamietajcie sie jest 21 wiek i zeby w takich urzedach nie było wszedzie klimy? no to jest smiesznosc po prostu. Człowiek powinien miec godne warunki do pracy..

To niech idzie na budowę. Będzie miała klimatyzację na okrągło, cały rok :P

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 11:09

"Nasz czytelnik załatwiał wczoraj sprawę w budynku ZUS przy Zana 38C. – Zwróciłem uwagę brak klimatyzacji w niektórych pomieszczeniach.

Temperatura dochodzi do trzydziestu kilku stopni.

Zapytałem pracownika, jak to jest możliwe, że pracują w takich warunkach."

.... wszyscy mieszkańcy Lublina powinni w tym tygodniu dostarczać wszystkim pracownikom budżetówki (i w każdym urzędzie) wodę mineralną i wentylatory.

"Nasz czytelnik załatwiał wczoraj sprawę w budynku ZUS przy Zana 38C. – Zwróciłem uwagę brak klimatyzacji w niektórych pomieszczeniach.

Temperatura dochodzi do trzydziestu kilku stopni.

rozwiń

Avatar
T72 / 12 sierpnia 2015 o 10:17

Serio ludzie jesteście aż takimi tumanami, że myślicie, że osoby pracujące w ZUS za najniższą w pokojach bez klimy są sprawcami waszego nieszczęścia i wysokich składek? Nic dziwnego, że w tym kraju tak ciężko się żyje... Jesteście po prostu tragiczni ludzie :| szukacie nie tam gdzie leży problem.

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 08:50
Co za naród niedowartościowanych frustratów. Mózgów bym wam życzył, lecz skoro nie macie to i mieć nie będziecie.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 76 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 3 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!