sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Dajcie choć połowę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2002, 21:08
Autor: (osta)

Będę się starał w ramach renegocjacji wspierać interes województwa – zadeklarował wczoraj wojewoda lubelski Andrzej Kurowski podczas spotkania z samorządowcami. – Ale jestem przedstawicielem rządu i rozumiem, że ograniczenia finansowe są konieczne ze względu na dziurę budżetową.
Wojewoda zapoznał przedstawicieli samorządów z aktualnym stanem możliwości realizacji zadań zapisanych w kontrakcie wojewódzkim. Przypomnijmy, że Lubelszczyzna najprawdopodobniej straci 100 ze 123 mln zł dotacji z budżetu państwa na zadania wynikające z kontraktu. Pieniądze te miały pójść do gmin na m.in. budowę dróg, wodociągów, inwestycje w oświacie itp. Na wniosek marszałka województwa Edwarda Hunka samorządowcy podpisali stanowisko, w którym postulują o ponowne zweryfikowanie przez Radę Ministrów propozycji  obniżenia kwot na kontrakty. Mają także nadzieję, że tegoroczne dotacje nie zmniejszą się więcej niż o 50 proc.
Samorządowcy dowiedzieli się także o wzroście budżetu wojewody lubelskiego na pomoc społeczną o 41 mln zł. Budżet ten wynosi obecnie 322 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!