poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Dajcie choć połowę

Dodano: 19 lutego 2002, 21:08
Autor: (osta)

Będę się starał w ramach renegocjacji wspierać interes województwa – zadeklarował wczoraj wojewoda lubelski Andrzej Kurowski podczas spotkania z samorządowcami. – Ale jestem przedstawicielem rządu i rozumiem, że ograniczenia finansowe są konieczne ze względu na dziurę budżetową.
Wojewoda zapoznał przedstawicieli samorządów z aktualnym stanem możliwości realizacji zadań zapisanych w kontrakcie wojewódzkim. Przypomnijmy, że Lubelszczyzna najprawdopodobniej straci 100 ze 123 mln zł dotacji z budżetu państwa na zadania wynikające z kontraktu. Pieniądze te miały pójść do gmin na m.in. budowę dróg, wodociągów, inwestycje w oświacie itp. Na wniosek marszałka województwa Edwarda Hunka samorządowcy podpisali stanowisko, w którym postulują o ponowne zweryfikowanie przez Radę Ministrów propozycji  obniżenia kwot na kontrakty. Mają także nadzieję, że tegoroczne dotacje nie zmniejszą się więcej niż o 50 proc.
Samorządowcy dowiedzieli się także o wzroście budżetu wojewody lubelskiego na pomoc społeczną o 41 mln zł. Budżet ten wynosi obecnie 322 mln zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!