poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Dajmy dzieciom jeść

Dodano: 19 listopada 2002, 21:34

Nauczyciele alarmują: dzieci przychodzą głodne do szkoły. W czasie lekcji z tego powodu zdarzają się zasłabnięcia. Brakuje pieniędzy na dożywianie, a właściwie: żywienie. Zmieńmy to – apelują organizatorzy akcji dożywiania.

W lubelskim Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, we współpracy ze szkołami, powstaje raport dziecięcego głodu. Okazuje się, że w każdej z podstawówek, nawet w centrum Lublina, jest kilkadziesięcioro maluchów, którym należy zapewnić posiłek. W domu nie mają na to szans.
– Pojawił się jednak promyk nadziei – mówi Bożena Sarzyńska, sekretarz lubelskiego oddziału TPD. – Pomoc przyrzekli członkowie kazimierskiego Klubu Rotary: prof. Stanisław Burzyński, światowej sławy lekarz z Houston; Mariusz Czerkawski, hokeista NHL z Toronto i Cezary Sarzyński, piekarz-artysta z Kazimierza Dolnego.
Początek akcji, z inicjatywy Mariusza Czerkawskiego, miał już miejsce w Nowym Jorku. Pierwsze pieniądze już zostały przekazane na konto lubelskiego TPD.
–  Z całym sercem angażuję się w tę akcję – powiedział Dziennikowi Mariusz Czerkawski, zawodnik Montreal Canadiens. – Namawiam też gorąco wszystkich kolegów sportowców, aby się do niej włączali.
Z kolei Cezary Sarzyński przyrzekł nieodpłatnie dostarczać pieczywo do szkoły nr 26 na Bronowicach, zajmującej się dziećmi specjalnej troski. – Z problemem głodu spotykam się na co dzień. Nie ma dnia, aby w naszej piekarni nie zjawiał się ktoś z prośbą o pomoc. I to nie chodzi o pączki, cebularze, a o najzwyklejszy chleb. Nie odmawiamy – apeluje Sarzyński.
Profesor Burzyński: – Słyszałem, że w moim rodzinnym Lublinie zapewnienie jednemu dziecku codziennego obiadu w szkole kosztuje 43 złote miesięcznie. Bardzo proszę wszystkich absolwentów lubelskiej Akademii Medycznej, których stać na taki wydatek, aby się nań zdobyli.
– Wdzięczni jesteśmy za ofiarności tych panów, ale potrzeby są o wiele większe. Liczymy więc i na innych sprzymierzeńców – mówi Bożena Sarzyńska.


Kontakt telefoniczny z organizatorami: (0-81) 532-47-52. •


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!