czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Dajmy dzieciom jeść

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2002, 21:34

Nauczyciele alarmują: dzieci przychodzą głodne do szkoły. W czasie lekcji z tego powodu zdarzają się zasłabnięcia. Brakuje pieniędzy na dożywianie, a właściwie: żywienie. Zmieńmy to – apelują organizatorzy akcji dożywiania.

W lubelskim Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, we współpracy ze szkołami, powstaje raport dziecięcego głodu. Okazuje się, że w każdej z podstawówek, nawet w centrum Lublina, jest kilkadziesięcioro maluchów, którym należy zapewnić posiłek. W domu nie mają na to szans.
– Pojawił się jednak promyk nadziei – mówi Bożena Sarzyńska, sekretarz lubelskiego oddziału TPD. – Pomoc przyrzekli członkowie kazimierskiego Klubu Rotary: prof. Stanisław Burzyński, światowej sławy lekarz z Houston; Mariusz Czerkawski, hokeista NHL z Toronto i Cezary Sarzyński, piekarz-artysta z Kazimierza Dolnego.
Początek akcji, z inicjatywy Mariusza Czerkawskiego, miał już miejsce w Nowym Jorku. Pierwsze pieniądze już zostały przekazane na konto lubelskiego TPD.
–  Z całym sercem angażuję się w tę akcję – powiedział Dziennikowi Mariusz Czerkawski, zawodnik Montreal Canadiens. – Namawiam też gorąco wszystkich kolegów sportowców, aby się do niej włączali.
Z kolei Cezary Sarzyński przyrzekł nieodpłatnie dostarczać pieczywo do szkoły nr 26 na Bronowicach, zajmującej się dziećmi specjalnej troski. – Z problemem głodu spotykam się na co dzień. Nie ma dnia, aby w naszej piekarni nie zjawiał się ktoś z prośbą o pomoc. I to nie chodzi o pączki, cebularze, a o najzwyklejszy chleb. Nie odmawiamy – apeluje Sarzyński.
Profesor Burzyński: – Słyszałem, że w moim rodzinnym Lublinie zapewnienie jednemu dziecku codziennego obiadu w szkole kosztuje 43 złote miesięcznie. Bardzo proszę wszystkich absolwentów lubelskiej Akademii Medycznej, których stać na taki wydatek, aby się nań zdobyli.
– Wdzięczni jesteśmy za ofiarności tych panów, ale potrzeby są o wiele większe. Liczymy więc i na innych sprzymierzeńców – mówi Bożena Sarzyńska.


Kontakt telefoniczny z organizatorami: (0-81) 532-47-52. •


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!