Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 grudnia 2015 r.
17:49

Dariusz Działo odwołany ze stanowiska komendanta lubelskiej policji

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 55 A A

24 grudnia Dariusz Działo, został odwołany ze stanowiska komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Razem z nim odwołano także szefów policji w Gorzowie i Rzeszowie.

Aktualizacja artykułu: 25 grudnia 2015 r. 10:05
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na wniosek nowego komendanta głównego policji, Zbigniewa Maja, minister spraw wewnętrznych odwołał 24 grudnia szefów policji w trzech miastach. Wśród nich jest także Dariusz Działo, który do tej pory był komendantem wojewódzkim w Lublinie. Jego obowiązki przejmie teraz pierwszy zastępca insp. Mirosław Sokal.

Działo był komendantem lubelskiej policji od jesieni 2014 roku. Kierował nią również wcześniej w latach 2008-2012. 

Odwołanie komendanta to część większych zmian w policji. Na czele Centralnego Biura Śledczego po raz pierwszy stanęła kobieta, insp. Irena Skawińska. Powołano także nowego zastępcę komendanta głównego policji Andrzeja Szymczyka.

 

 

 

 

Pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego insp. Mirosław Sokal
Pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego insp. Mirosław Sokal

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Scyro_prowda / 30 grudnia 2015 o 22:14

Ileż trzeba było czekać?

Jak Bóg Kubie, tak Kuba... Fidelowi ;)

NARESZCIE!!! :D

Avatar
Henio / 27 grudnia 2015 o 20:18

Nie raz się zastanawiałem, kto szczeka na tym forum? Kto robi ruch dopisując komentarze pod artykułami ?

A tu proszę, samo się wyjaśniło, to lubelskie psy się tu odstresowują :lol: :P 

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 16:35

Szanowni Policjanci !!! gdzie jest Wasz honor? Szczekacie na kogo? Krytykujecie tych co byli przyjęci w 88r. czy 87 . Czyżby to były nieroby? Nie to byli sierżanci i inne psy na ulicach.Krytykujecie swojego komendanta ? Chore bez względu na to kto nim jest ale to szef. Szef Policji a nie tartaku. Pamiętajcie zawsze jak nie szanujemy siebie to ulica NAS nie będzie szanować i co wtedy?

chodzi tylko o głupią polityke kadrową rodem z prl,czyli ciągłośc debilizmu jest zachowana,jak ktoś chce niech sie z tego cieszy,bo we wojsku jest tak samo,zwłaszcza o wyższe szarże

chodzi tylko o głupią polityke kadrową rodem z prl,czyli ciągłośc debilizmu jest zachowana,jak ktoś chce niech sie z tego cieszy,bo we wojsku jest tak samo,zwłaszcza o wyższe szarże

rozwiń
Avatar
sort / 27 grudnia 2015 o 11:07

Szanowni Policjanci !!! gdzie jest Wasz honor? Szczekacie na kogo? Krytykujecie tych co byli przyjęci w 88r. czy 87 . Czyżby to były nieroby? Nie to byli sierżanci i inne psy na ulicach.Krytykujecie swojego komendanta ? Chore bez względu na to kto nim jest ale to szef. Szef Policji a nie tartaku. Pamiętajcie zawsze jak nie szanujemy siebie to ulica NAS nie będzie szanować i co wtedy?

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 20:50
A kiedy przyjdzie czas na tego DZIADA z Puław. Może jeszcze w tym roku, SZKODA by było aby go nie pogonili.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 18:44

Gamoniem to sam jesteś .

Gdzie nie popatrzeć to na marszałka narzekają i protestują i już nie tylko na lokalnym forum , czy uważasz że jak tak dalej pójdzie to utrzyma długo się przy władzy ? wątpię . Zasłużył sobie nie tylko walorami krajobrazowymi , choinkami i jak nabija się Polska z Lublina na you tube dzięki marszałkowi i dziennikowi który nagrał filmik ale i dziwne układy z busiarzami :)
Ciemnoto już skaczą się pociotki i trzeba będzie zabrać się do uczciwej pracy :)


Jednak jestes gamoniem i to niereformowalnym, poczytaj na google jak mozna zmienic marszalka a odwolac to mozesz stara z kuchni, jak masz wogle.

Jednak jestes gamoniem i to niereformowalnym, poczytaj na google jak mozna zmienic marszalka a odwolac to mozesz stara z kuchni, jak masz wogle. rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 07:34
Przecież to był parawan a Policją w Lublinie rzundzi Ta sirotka Marysia co jako rzecznik gada bez składu i ładu. Może i sirotka pójdzie w dal i to siną. Lewa, prawa w siną dal.
Avatar
rob / 26 grudnia 2015 o 01:07

co za chory naród szczekają w internecie jeden na drugiego a tutaj tak zacnego komendanta

odwołano......?

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 23:29

Teraz czekamy na odwołanie marszałka i to akurat będzie słuszną decyzją :)

nieuk czy  tylko pisowski debil?

To raczej nie z pisu tylko z PSLu i  z Radzynia .

Jak widać co niektórym już zaczyna się kończyć lukratywna posadka :)

To dopiero początki pisowskiej działalności :)

Na pewno na kilku sprawiedliwie trafi :) choć za pisem nie jestem to przewietrzenie  urzędów niektórym dobrze zrobi :)

nie z pisu tylko z PSLu i  z Radzynia .

Jak widać co niektórym już zaczyna się kończyć lukratywna posadka :)

To dopiero początki pisowskiej działalności :)

Na pewno na kilku sprawiedliwie trafi :) choć za pisem nie jestem to przewietrzenie  urzędów niektórym dobrze zrobi :)

rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 22:50

Ależ peowsko-peeselowska miłość bliźniego przez Ciebie przemawia... :) Głownie w użyciu wielkiej litery zwracając się do adwersarza. PO co jak reszta to same obelgi, POmówienia i kłamstwa? Niegramatyczna forma odmiany wyrazu "kundle" usprawiedliwiona ze względu na użyty kontekst: kundle zaczęły, ale adresaci epitetu zaczęli. :) POniał? 

Nie pogrążaj się żałosny nieuku, bo nawet nie wiesz co znaczy "niegramatyczna forma". Za to rosyjskie słówka znasz (jak zwolennicy PiS).

Nie pogrążaj się żałosny nieuku, bo nawet nie wiesz co znaczy "niegramatyczna forma". Za to rosyjskie słówka znasz (jak zwolennicy PiS).

rozwiń
Avatar
Scyro_prowda / 30 grudnia 2015 o 22:14

Ileż trzeba było czekać?

Jak Bóg Kubie, tak Kuba... Fidelowi ;)

NARESZCIE!!! :D

Avatar
Henio / 27 grudnia 2015 o 20:18

Nie raz się zastanawiałem, kto szczeka na tym forum? Kto robi ruch dopisując komentarze pod artykułami ?

A tu proszę, samo się wyjaśniło, to lubelskie psy się tu odstresowują :lol: :P 

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 16:35

Szanowni Policjanci !!! gdzie jest Wasz honor? Szczekacie na kogo? Krytykujecie tych co byli przyjęci w 88r. czy 87 . Czyżby to były nieroby? Nie to byli sierżanci i inne psy na ulicach.Krytykujecie swojego komendanta ? Chore bez względu na to kto nim jest ale to szef. Szef Policji a nie tartaku. Pamiętajcie zawsze jak nie szanujemy siebie to ulica NAS nie będzie szanować i co wtedy?

chodzi tylko o głupią polityke kadrową rodem z prl,czyli ciągłośc debilizmu jest zachowana,jak ktoś chce niech sie z tego cieszy,bo we wojsku jest tak samo,zwłaszcza o wyższe szarże

chodzi tylko o głupią polityke kadrową rodem z prl,czyli ciągłośc debilizmu jest zachowana,jak ktoś chce niech sie z tego cieszy,bo we wojsku jest tak samo,zwłaszcza o wyższe szarże

rozwiń
Avatar
sort / 27 grudnia 2015 o 11:07

Szanowni Policjanci !!! gdzie jest Wasz honor? Szczekacie na kogo? Krytykujecie tych co byli przyjęci w 88r. czy 87 . Czyżby to były nieroby? Nie to byli sierżanci i inne psy na ulicach.Krytykujecie swojego komendanta ? Chore bez względu na to kto nim jest ale to szef. Szef Policji a nie tartaku. Pamiętajcie zawsze jak nie szanujemy siebie to ulica NAS nie będzie szanować i co wtedy?

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 20:50
A kiedy przyjdzie czas na tego DZIADA z Puław. Może jeszcze w tym roku, SZKODA by było aby go nie pogonili.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 18:44

Gamoniem to sam jesteś .

Gdzie nie popatrzeć to na marszałka narzekają i protestują i już nie tylko na lokalnym forum , czy uważasz że jak tak dalej pójdzie to utrzyma długo się przy władzy ? wątpię . Zasłużył sobie nie tylko walorami krajobrazowymi , choinkami i jak nabija się Polska z Lublina na you tube dzięki marszałkowi i dziennikowi który nagrał filmik ale i dziwne układy z busiarzami :)
Ciemnoto już skaczą się pociotki i trzeba będzie zabrać się do uczciwej pracy :)


Jednak jestes gamoniem i to niereformowalnym, poczytaj na google jak mozna zmienic marszalka a odwolac to mozesz stara z kuchni, jak masz wogle.

Jednak jestes gamoniem i to niereformowalnym, poczytaj na google jak mozna zmienic marszalka a odwolac to mozesz stara z kuchni, jak masz wogle. rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 07:34
Przecież to był parawan a Policją w Lublinie rzundzi Ta sirotka Marysia co jako rzecznik gada bez składu i ładu. Może i sirotka pójdzie w dal i to siną. Lewa, prawa w siną dal.
Avatar
rob / 26 grudnia 2015 o 01:07

co za chory naród szczekają w internecie jeden na drugiego a tutaj tak zacnego komendanta

odwołano......?

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 23:29

Teraz czekamy na odwołanie marszałka i to akurat będzie słuszną decyzją :)

nieuk czy  tylko pisowski debil?

To raczej nie z pisu tylko z PSLu i  z Radzynia .

Jak widać co niektórym już zaczyna się kończyć lukratywna posadka :)

To dopiero początki pisowskiej działalności :)

Na pewno na kilku sprawiedliwie trafi :) choć za pisem nie jestem to przewietrzenie  urzędów niektórym dobrze zrobi :)

nie z pisu tylko z PSLu i  z Radzynia .

Jak widać co niektórym już zaczyna się kończyć lukratywna posadka :)

To dopiero początki pisowskiej działalności :)

Na pewno na kilku sprawiedliwie trafi :) choć za pisem nie jestem to przewietrzenie  urzędów niektórym dobrze zrobi :)

rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 22:50

Ależ peowsko-peeselowska miłość bliźniego przez Ciebie przemawia... :) Głownie w użyciu wielkiej litery zwracając się do adwersarza. PO co jak reszta to same obelgi, POmówienia i kłamstwa? Niegramatyczna forma odmiany wyrazu "kundle" usprawiedliwiona ze względu na użyty kontekst: kundle zaczęły, ale adresaci epitetu zaczęli. :) POniał? 

Nie pogrążaj się żałosny nieuku, bo nawet nie wiesz co znaczy "niegramatyczna forma". Za to rosyjskie słówka znasz (jak zwolennicy PiS).

Nie pogrążaj się żałosny nieuku, bo nawet nie wiesz co znaczy "niegramatyczna forma". Za to rosyjskie słówka znasz (jak zwolennicy PiS).

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 27 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!