piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Darmowy internet w Lublinie: Powstanie 100 nowych hotspotów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2015, 21:30
Autor: Dominik Smaga

Na zaporze Zalewu Zemborzyckiego, na kocyku w wąwozie i czekając na autobus na przystanku będzie można korzystać z darmowego internetu od miasta. Gotowa jest już lista miejsc, w których może zostać zamontowana setka urządzeń zapewniających dostęp do sieci

Zakończyliśmy już zbieranie propozycji, mapa jest gotowa - mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta. Na mapie znalazło się około 120 punktów, czyli więcej, niż potrzebowało miasto zamierzające zapewnić darmowy internet w 100 miejscach.

Zapas ma się przydać na wypadek, gdyby okazało się, że w pewnych miejscach montaż urządzeń będzie problematyczny - dodaje Hunicz. Selekcji dokona firma, której miasto zleci opracowanie dokumentacji. - Objedzie wszystkie lokalizacje i sporządzi prostą dokumentację techniczną, żebyśmy mogli przystąpić do uzgodnień z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

Do montażu hot-spotów wytypowane zostały miejsca publiczne, jak np. okolice miejskich szkół, tereny nad Zalewem Zemborzyckim, w tym zapora. Bezprzewodowy i bezpłatny internet pojawić ma się też w parku Jana Pawła II urządzonym w wąwozie na Czubach, gdzie punkt dostępowy będzie w rejonie Szkoły Podstawowej nr 51. Miasto zamierza też poprawić zasięg na terenie Dworca Głównego PKS, a jeśli zgodzi się kolej, to również w pobliżu jej dworca.

Z internetu będzie można korzystać także na niektórych obleganych przystankach komunikacji miejskiej, m.in. przy Ogrodzie Saskim, na ul. 3 Maja jak również w rejonie ronda Honorowych Krwiodawców. Przy ustalaniu lokalizacji nie były brane pod uwagę miejsca położone zbyt blisko dużych skupisk domów mieszkalnych, żeby internet nie mógł być wykorzystywany do użytku domowego.

Po zakończeniu wszelkich uzgodnień zacząć ma się montaż urządzeń, które mogą zacząć działać w wakacje. Utworzenie w Lublinie 100 punktów bezpłatnego i bezprzewodowego dostępu do internetu to jeden ze zwycięskich projektów zgłoszonych do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zebrał on 5645 głosów, więcej (6715) uzyskał tylko projekt dotyczący poprawy warunków w miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Metalurgicznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin hotspot wifi
Ewa
Barbara Ubryk
BudŻet
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ewa
Ewa (27 stycznia 2015 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy ktoś mi wytłumaczy lubelską ideę bezpłatnego dostępu do internetu? Myślałam,że korzystanie z internetu ma nas przerobić ze zjadaczy chleba w anioły,będziemy mądrzejsi,lepsi, rozumiejący więcej,umiejący więcej.A tu się okazuje,że jak zechcę zajrzeć do Kaplicy Sykstyńskiej,pakuję komputer i jadę na zaporę na Zalewie Zemborzyckim,albo siadam w różach na Rondzie Krwiodawców. Po co tam internet,albo na plaży nad wodą?

Czy na przystanku MPK będę się podłączać do sieci,żeby się dowiedzieć,jak dojechać na Majdanek,kiedy prościej popatrzeć na rozkład w budce?

Chytrze lokuje się hot spoty z dala od mieszkań, bo a nuż Kowalska zechce ugotować Kowalskiemu golonkę z przepisu na ######?

Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (27 stycznia 2015 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dlaczego Internet ma nie być wykorzystywany do użytku domowego?Bo co?No i jaka jest ustawowa definicja tego mitycznego "użytku domowego"?O co tu biega?

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (27 stycznia 2015 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gra słów czy świadoma hipokryzja?

Za darmo również będzie działała firma, która ma przeprowadzić audyt miejsc, dostawę urządzeń i zapewnienie odpowiedniego pasma?

Miasto za darmo nawet do pracy nie przychodzi...

Rozwiń
Marcin
Marcin (27 stycznia 2015 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Dominiku - piszemy Internet, a nie internet.

Rozwiń
boner
boner (27 stycznia 2015 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proponuję, żeby urzędnicy zamówili sobie 400 uniformów dla 500 urzędników.

Dla tych przy tuszy będzie za drogo to nie dostaną.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!