wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Dawny kolega z PiS krytykuje Pruszkowskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2013, 17:58
Autor: rp

Piotr Dreher. (Archiwum)
Piotr Dreher. (Archiwum)

– Skoro nagroda mu się należy to trzeba wypłacić. Jednak ciekawe jak się czuje zarabiając więcej niż prezydent i prezes firmy w której pracuje kiedy rosną czynsze – tak Piotr Dreher, radny miejski PO w Lublinie, komentuje walkę Andrzeja Pruszkowskiego (PiS), zastępcy prezesa TBS Nowy Dom o ok. 14 tys. zł brutto nagrody jubileuszowej.

Nagrody nie chce wypłacić Pruszkowskiemu rada nadzorcza miejskiej spółki. Reprezentanci prezydenta Krzysztofa Żuka (PO) twierdzą, że nie ma przepisu obligującego do wypłaty. Pruszkowski twierdzi, że ma święte prawo do jubileuszowych pieniędzy. Sąd pracy przyznał mu rację, ale rada złożyła sprzeciw.

– Trzeba działać zgodnie z literą prawa. Jednak dla mnie takie starania o nagrodę, chowanie się za mandatem radnego wojewódzkiego i zarabianie więcej niż prezydent i prezes jest niehonorowe – stwierdza Dreher, dawny kolega Pruszkowskiego z PiS. I zestawia wynagrodzenia z czynszem w TBS Nowy Dom, który właśnie wzrósł z 8,80 zł na 9,20 zł za mkw.

Rada nadzorcza powołując się na oszczędności chciała w październiku zmniejszyć wynagrodzenie Pruszkowskiego z 14,4 tys. zł do ok. 7,2 tys. zł brutto. Sejmik województwa nie zgodził się na cięcie (Pruszkowski jest radnym wojewódzkim). Za to prezes TBS Nowy Dom dostaje 10,8 tys. zł zamiast 19,8 tys. zł brutto.

Pruszkowski mówił publicznie, że próba obniżenia wynagrodzenia i brak nagrody to zemsta za jego nieprzystąpienie do nowego "projektu politycznego”. Z jego wypowiedzi wynikało, że stoi za tym Krzysztof Żuk. Prezydent zaprzeczył. Sprawę bada prokuratura.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kolega z PiS
stańczyk
gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kolega z PiS
kolega z PiS (10 stycznia 2013 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No Piotrze to ty teraz w PO za autorytet robisz? Jakoś ci nie wierzę. rację mają ci, którzy twierdzą, że pruszkowski sam sobie takiej nagrody nie ustanowił. Myślę Piotrze, że ty jak dostaniesz jubileuszówkę to dasz przykład i się zrzekniesz o ile to możliwe albo przekażesz na cel charytatywny. Powiadom mnie o tym. Możesz to zrobić za pomocą mediów.
Rozwiń
stańczyk
stańczyk (10 stycznia 2013 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak Dreher kolor futra zmienił to premie w LPEC I MPWIK nie przeszkadzają ale jak sąd mówi że się należy to się należy taka umowa taka wypłata
Pacta conventa[color=#000000][font=sans-serif][size=3] (z [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81acina"]łac.[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Warunek"]warunki[/url] uzgodnione[color=#000000][font=sans-serif][size=3]) – załącznik [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Artyku%C5%82y_henrykowskie"]artykułów henrykowskich[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3], umowa o charakterze publicznoprawnym podpisywana w czasie [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sejm_koronacyjny"]sejmu koronacyjnego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] przez każdego nowo wybranego w drodze [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_elekcja"]wolnej elekcji[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] króla. Umowy te redagowane były w czasie [/size][/font][/color][url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sejm_elekcyjny"]sejmu elekcyjnego[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] przez reprezentantów sejmu i senatu oraz przez reprezentantów wszystkich kandydatów na tron Rzeczypospolitej z osobna. W paktach konwentach znajdowały się osobiste zobowiązania króla.[/size][/font][/color]
Rozwiń
gość
gość (10 stycznia 2013 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli coś się należy to to już Grecją pachnie,nic tylko dajcie i dajcie.Tak jak sami ustanowili niech teraz odwołaja..
Rozwiń
fifik
fifik (9 stycznia 2013 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent Pruszkowski ma rację, ma rację, mamy w Polsce dmokrację, demokrację, hej!
A w sejmiku koledzy, koledzy zagłosują jak należy, jak należy, hej!
Będzie sprawiedliwość i prawo i prawo, będzie z radości chłop tańczył se z babą, hej:)
Jednym słowem będzie klawo jak ........, szczególnie dla tego co na pensyjkę prezesa zapierdziela,tyle w temacie siostro i bracie!
Rozwiń
Jan bez Ziemi
Jan bez Ziemi (9 stycznia 2013 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czekam na koniec POPisu, na koniec POlitycznych karier ludzi takich jak Pruszkowski, Dreher...... wymieniac mógłbym takich setkami. Precz z POPiSowa okupacją
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!