wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Debatowali z Żukiem o handlu, Kamienicach Miasta i komunikacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2011, 19:45
Autor: drs

Sala była zapełniona ludźmi. (Jacek Świerczyński)
Sala była zapełniona ludźmi. (Jacek Świerczyński)

To miała być otwarta dla mieszkańców debata podsumowująca pierwszy rok prezydentury Krzysztofa Żuka. Ale mieszkańców nie interesował ani stopień realizacji obietnic wyborczych Żuka, ani ocena roku prezydentury. Spotkanie zorganizowane w poniedziałek przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, przypominało bardziej wykaz skarg i wniosków.

Najwięcej pytań padło ze strony kupców nielegalnie handlujących na chodnikach. Od niedawna obowiązują zaostrzone przez Sejm przepisy, w myśl których taki handel może się dla nich zakończyć nawet konfiskatą towaru. Prezydent odpowiadał im, że mogą przenieść się na legalne targowiska, na których są jeszcze wolne miejsca. Zapowiedział też rozmowy w tej sprawie.

Legalnie handlujących kupców z ul. Ruskiej uspokoił, że nawet po przebudowie Podzamcza utrzyma tu handel świeżymi warzywami, owocami i kwiatami.

Lokatorzy "Kamienic Miasta” dowiedzieli się, że spółka powinna być zlikwidowana, ale wcale nie musi to oznaczać sprzedaży budynków. Mogą one wrócić pod zarząd ZNK. A nawet gdyby zostały sprzedane, to lokatorzy dostaną inne mieszkania.

Studenci z kolei pytali o przyszłość komunikacji miejskiej i losy konkursu na pl. Litewski. W tej ostatniej sprawie usłyszeli, że na razie musi się zakończyć sprawa poprzedniego konkursu. Dopiero gdy minie czas na wszelkie odwołania Ratusz będzie mieć dwa wyjścia. Pierwsze to nowy konkurs koncepcyjny, w którym miasto nie byłoby zobowiązane do realizacji zwycięskiej pracy. Drugie to sięgnięcie po pracę, która w ostatnim konkursie zajęła drugie miejsce.

Podsumowanie roku prezydentury Krzysztofa Żuka w piątek w Magazynie, dodatku reporterskim do Dziennika Wschodniego.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Beret - Genetic Patriot
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (6 grudnia 2011 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwięcej pytań padło ze strony kupców nielegalnie handlujących na chodnikach.


Poprawka: osoby nielegalnie handlujące na chodnikach nie są kupcami, tylko osobami nielegalnie handlującymi na chodnikach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!