Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2010 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Delikatesy myły kiełbasę? TVP Lublin wyemitowała reportaż o sklepie Alma (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 87 A A

Przeterminowane towary ze zmienianymi terminami ważności, źle przechowywana żywność, czy też mycie kiełbas i przerabianie starego sera. O takich nieprawidłowościach w lubelskich delikatesach Alma opowiada reportaż, który nadała w czwartek TVP Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ludzie kupują, póki nie śmierdzi – mówi do kamery TVP Lublin jeden z pracowników delikatesów Alma, działających na terenie Galerii Olimp. To on na zapleczu sklepu nagrał komórką film, który w połowie grudnia trafił do telewizji.

– Nagranie było słabej jakości i nie nadawało się do emisji – mówi Dorota Boczek, współautorka reportażu. – Dlatego daliśmy pracownikowi sklepu ukrytą kamerę, którą nagrał lepszy film. Nagrania zostały wykonane 21 i 23 grudnia – informuje Paweł Gregorowicz, drugi z autorów.

Tak TVP dostała film, na którym widać m.in. ryby leżące poza zamrażarką i brudne półki. Po obejrzeniu tych zdjęć sanepid wysłał do Almy kontrolę. Efekt? 300 zł mandatu.

Bardziej od nagrań szokuje to, co opowiadają reporterom do kamery ich rozmówcy. – Jeden z nich to pracownik, który dostarczył film oraz dwie byłe pracownice – mówi Boczek. Wszyscy wystąpili anonimowo.

Obecny pracownik ujawnia TVP, że zmieniane są daty ważności na produktach. Twierdzi, że widział jak myto kiełbasy, by lepiej wyglądały w ladach. Mowa jest też o myciu nieświeżych ryb i przerabianiu starego sera na tarty.

Rozmówcy telewizyjnego magazynu Zdarzenia mówią też, że musieli przepakowywać jajka, które miały termin ważności do końca września. W połowie października – twierdzi była pracownica – załoga musiała je przekładać do dostarczonych przez kierowniczkę sklepu opakowań z datą do końca miesiąca.

Jeden z informatorów TVP dodaje, że w Almie nie wolno było otwierać drzwi chłodni znajdujących się od strony hali sklepu, by fetor nie roznosił się wśród półek. W materiale pada też zarzut złego prowadzenia ewidencji czasu pracy.

Sieć Alma chciała sądownie zakazać emisji reportażu twierdząc, że godzi on w jej dobre imię. Dlatego emisję planowaną na 4 stycznia opóźniono. Sąd odrzucił wniosek Almy. Dziennikarze dograli dodatkowe ujęcia: obecny pracownik mówi, że szefowa kazała w pośpiechu wyrzucać nieświeże rzeczy i uzupełniać dokumentację.

– Zarzuty przedstawione w reportażu są nieprawdziwe – mówi Monika Jędrzejczyk, rzecznik spółki Alma Market. – Czujemy się dotknięci treścią materiału i będziemy dochodzić swoich praw przed sądem – dodaje. Już wcześniej spółka groziła TVP, że w razie emisji reportażu zażąda 100 tys. zł odszkodowania.

Zobacz reportaż TVP Lublin na temat delikatesów Alma


Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~darek~ / 19 lutego 2010 o 18:02
[quote name='~xyz~' date='31.01.2010, 07:23:26' post='226295']
hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, zastanówcie się najpierw jak wy wyglądacie,czy macie porządek w domu i czy najpierw was stać na delikatesy!!! Większość z was nawet nie wie gdzie to jest a zabiera głos w tej sprawie...Polska mentalność po prostu przeraża!!!
[/quote


a co ty pedale go od wieśniaków wyzywasz , znalazł sie biznesmen co kupuje firmową kiełbase ciota pier......dolona ,nie udzielaj sie palancie i nie rób z siebie nie wiadomo kogo , jest syf i trzeba to zlikwidować deb***u bo inaczej cie nie można nazwać !!!
[quote name='~xyz~' date='31.01.2010, 07:23:26' post='226295']
hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrze... rozwiń
Avatar
dgfg / 19 lutego 2010 o 17:56
Gość napisał:
Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak. DZI.....WKA
Avatar
ert / 19 lutego 2010 o 17:54
Gość napisał:
Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak. przymknij d*** cipo
Avatar
asfbals / 19 lutego 2010 o 17:51
ktojaknieja napisał:
Skoro nie chcecie robić zakupów w Almie to również możecie sobie odpuścić Carrefoury Leclerca Tesco i inne podobne molochy.
Skoro wierzycie jakiemuś tam byłemu pracownikowi. Jeśli coś brzydko pachnie ma pleśń to zobaczcie co tak pachnie a później w internecie poszukajcie informacji o tym produkcie. Chyba to jeszcze potraficie? Pozdrawiam serdecznie wszystkich będących przeciw zakupom jak i tych będących za zakupami w Almie morda cioto bo i ciebie zamkne razem z tą syfiastą Almą / FRAJER
rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2010 o 18:43
~xyz~ napisał:
hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, zastanówcie się najpierw jak wy wyglądacie,czy macie porządek w domu i czy najpierw was stać na delikatesy!!! Większość z was nawet nie wie gdzie to jest a zabiera głos w tej sprawie...Polska mentalność po prostu przeraża!!!

Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak.

Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak. rozwiń
Avatar
~xyz~ / 31 stycznia 2010 o 07:23
Gość napisał:
po pierwsze to tam nie raz śmierdziało zepsutym mięsem i to opinia przynajmniej kilku osób a po drugie to nie raz czułem przesadzoną ilość środków do dezynfekcji bo czymś musieli zdusić ten zapach z chłodni a po trzecie sam byłem świadkiem jak jakaś dziewczyna oddawała czekoladki na wagę bo były z pleśnią i zwrócili jej kasę a po czwarte pod koniec sierpnia słyszałem z zaufanego żródła że zwalniali tam ludzi (oczywiście pod pretekstem tego że mało rzeczy schodzi) DLA MNIE TE DOWODY WSKAZUJĄ NA JEDNO, REPORTAŻ JEST W 100% PRAWDZIWY
ale się rozpisałem
potrzebujecie więcej dowodów no te przekręty
P. S. Dziękuję tylko za to że są tam takie ceny bo mógłbym się zatruć




hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, zastanówcie się najpierw jak wy wyglądacie,czy macie porządek w domu i czy najpierw was stać na delikatesy!!! Większość z was nawet nie wie gdzie to jest a zabiera głos w tej sprawie...Polska mentalność po prostu przeraża!!!




hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2010 o 21:15
Wniosek: kupujcie w Aldiku
Avatar
alma / 26 stycznia 2010 o 02:02
~gosc~ napisał:
[url="http://ww6.tvp.pl/6622,20100120955610.strona"]http://ww6.tvp.pl/6622,20100120955610.strona-[/url] oto reportaż


[url="http://www.youtube.com/watch?v=g1hkCJsksjs"]http://www.youtube.com/watch?v=g1hkCJsksjs[/url]
Avatar
jjh / 25 stycznia 2010 o 20:38
skoro myli kiełbasy w almie w lublinie to pewnie kazda stosuje takie praktyki
Avatar
~xyz~ / 25 stycznia 2010 o 17:42
zgadzam sie w 100 %
Avatar
~darek~ / 19 lutego 2010 o 18:02
[quote name='~xyz~' date='31.01.2010, 07:23:26' post='226295']
hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, zastanówcie się najpierw jak wy wyglądacie,czy macie porządek w domu i czy najpierw was stać na delikatesy!!! Większość z was nawet nie wie gdzie to jest a zabiera głos w tej sprawie...Polska mentalność po prostu przeraża!!!
[/quote


a co ty pedale go od wieśniaków wyzywasz , znalazł sie biznesmen co kupuje firmową kiełbase ciota pier......dolona ,nie udzielaj sie palancie i nie rób z siebie nie wiadomo kogo , jest syf i trzeba to zlikwidować deb***u bo inaczej cie nie można nazwać !!!
[quote name='~xyz~' date='31.01.2010, 07:23:26' post='226295']
hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrze... rozwiń
Avatar
dgfg / 19 lutego 2010 o 17:56
Gość napisał:
Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak. DZI.....WKA
Avatar
ert / 19 lutego 2010 o 17:54
Gość napisał:
Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak. przymknij d*** cipo
Avatar
asfbals / 19 lutego 2010 o 17:51
ktojaknieja napisał:
Skoro nie chcecie robić zakupów w Almie to również możecie sobie odpuścić Carrefoury Leclerca Tesco i inne podobne molochy.
Skoro wierzycie jakiemuś tam byłemu pracownikowi. Jeśli coś brzydko pachnie ma pleśń to zobaczcie co tak pachnie a później w internecie poszukajcie informacji o tym produkcie. Chyba to jeszcze potraficie? Pozdrawiam serdecznie wszystkich będących przeciw zakupom jak i tych będących za zakupami w Almie morda cioto bo i ciebie zamkne razem z tą syfiastą Almą / FRAJER
rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2010 o 18:43
~xyz~ napisał:
hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, zastanówcie się najpierw jak wy wyglądacie,czy macie porządek w domu i czy najpierw was stać na delikatesy!!! Większość z was nawet nie wie gdzie to jest a zabiera głos w tej sprawie...Polska mentalność po prostu przeraża!!!

Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak.

Widać Ze Ciebie stać na te delikatesy. To bardzo dobrze bo nie chciałabym żeby taki gbur i cham przychodził do osiedlowego sklepiku. Właśnie w tym poście pokazałeś Polską mentalność. Brak wymiany poglądów, a jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ja to wieśniak. rozwiń
Avatar
~xyz~ / 31 stycznia 2010 o 07:23
Gość napisał:
po pierwsze to tam nie raz śmierdziało zepsutym mięsem i to opinia przynajmniej kilku osób a po drugie to nie raz czułem przesadzoną ilość środków do dezynfekcji bo czymś musieli zdusić ten zapach z chłodni a po trzecie sam byłem świadkiem jak jakaś dziewczyna oddawała czekoladki na wagę bo były z pleśnią i zwrócili jej kasę a po czwarte pod koniec sierpnia słyszałem z zaufanego żródła że zwalniali tam ludzi (oczywiście pod pretekstem tego że mało rzeczy schodzi) DLA MNIE TE DOWODY WSKAZUJĄ NA JEDNO, REPORTAŻ JEST W 100% PRAWDZIWY
ale się rozpisałem
potrzebujecie więcej dowodów no te przekręty
P. S. Dziękuję tylko za to że są tam takie ceny bo mógłbym się zatruć




hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, zastanówcie się najpierw jak wy wyglądacie,czy macie porządek w domu i czy najpierw was stać na delikatesy!!! Większość z was nawet nie wie gdzie to jest a zabiera głos w tej sprawie...Polska mentalność po prostu przeraża!!!




hahah człowieku widać, że często tam chodzisz i znasz ten sklep..gdzie ty widziałeś w Almie czekoladki na wagę chyba w Luksie byłeś wieśniaku!!!! I masz racje nigdy cie nie będzie stać na to żeby kupić sobie coś wyszukanego. Zostaje Ci tylko mielonka ze sklepiku pod blokiem<tam na pewno jest świeża bo pracuje tam starsza pani z czasów komuny która wie co to HACCP i estetyka pracy>....co ty możesz wiedzieć o tym jak się przestrzega higieny pracy !!!! Nikt z was nie... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2010 o 21:15
Wniosek: kupujcie w Aldiku
Avatar