Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2017 r.
17:41

Deweloper zlecił ankietę na temat górek czechowskich. Są wyniki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
14 195 A A
Inwestor powołując się na ankiety przekonuje, że mieszkańcy popierają jego pomysł na urządzenie górek
Inwestor powołując się na ankiety przekonuje, że mieszkańcy popierają jego pomysł na urządzenie górek

Wyniki ankiety w sprawie górek czechowskich przedstawił ich właściciel, spółka TBV. Inwestor ogłosił, że większość ankietowanych mieszkańców Czechowa popiera „park w sąsiedztwie zabudowy”. Spółka zabiega u władz miasta o wyznaczenie tu gruntów pod nowe bloki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chcieliśmy się dowiedzieć co mieszkańcy Czechowa myślą o tym terenie – oznajmia Wojciech Dzioba, prezes lubelskiej spółki TBV (na zdjęciu w środku), która wczoraj ogłosiła wyniki ankiety prowadzonej przez pół roku (patrz ramka).

Spółka dowodzi, że górki nie są zbyt popularne, że 50 proc. badanych było tu „rok temu lub dawniej, a 10 proc. „nigdy”. Tylko 13 proc. deklarowało, że było tu w ciągu tygodnia, a 27 proc. miesiąc temu lub dawniej.

– Dla ponad połowy mieszkańców ta przestrzeń nie istnieje, nie pełni żadnej funkcji – mówi Tomasz Paklepa z Fundacji na rzecz Badań i Inicjatyw Społecznych (na zdjęciu pierwszy z lewej), zatrudnionej przez TBV do opracowania wyników. Ponad połowa pytanych miała stwierdzić, że górki są niebezpieczne, argumentując to m.in. brakiem oświetlenia, pijaństwem, bezdomnymi, zakrzaczeniem, śmieciami, czy też groźnymi zwierzętami.

Inwestor powołując się na ankiety przekonuje, że mieszkańcy popierają jego pomysł na urządzenie górek. Ten pomysł to budowa mieszkań na wyżej położonych terenach (około 40 ha) i przeznaczenie doliny (60 ha) na park.

Poparcia dla tych planów dowodzić ma reakcja na pytanie czy mieszkańcy chcą „nowoczesnego, ogólnodostępnego (min. 60 ha) parku w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej”. Według TBV 70 proc. pytanych odpowiedziało „tak”, 19 proc. „raczej tak”, a tylko 11 proc. miało sprzeciwić się tej propozycji.

Dodajmy, że spółka zabiega u władz miasta o zmianę planu zagospodarowania terenu, by przeznaczał on 40 proc. górek (czyli ok. 40 ha) pod mieszkania. Prace nad zmianą planu już się w Ratuszu zaczęły, ale prezydent mówi, że najpierw ma być uchwalony dokument nadrzędny względem planu, czyli tzw. Studium.

Wstępny projekt Studium, wyłożony niedawno do publicznego wglądu, mówi o wykorzystaniu części górek na mieszkania i usługi, ale na obszarze mniejszym niż oczekuje TBV. Spółka nalega na 40 ha, miasto proponuje 30 ha.

– W tych 30 ha, już na etapie tworzenia planu, będziemy jeszcze wpisywać tereny zielone i funkcje usługowe – zastrzega Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Więc zabudowa mieszkaniowa będzie na terenie niewiele większym niż 20 ha.

– My się z tym nie zgadzamy – mówi Dzioba twierdząc, że nie odpowiada mu przestawiony projekt Studium. – Złożymy wniosek, żeby teren zabudowy powiększyć do 40 proc. – zapowiada prezes i proponuje miastu układ: – Jeżeliby się miasto zgodziło na zabudowę 40 proc. tego terenu, to firma TBV ten park urządzi i przekaże za symboliczną złotówkę.

O symbolicznej złotówce prezes mówił już wcześniej, nową deklaracją jest to, że firma urządziłaby park na swój koszt. Ale prezydent widzi to odrobinę inaczej: miasto zgadza się na tyle, na ile zgodziło się w Studium, a spółka urządza park i oddaje go samorządowi.

Ankieta Inwestora

Jak podaje TBV, od października do marca ankieterzy chodzący od drzwi do drzwi odwiedzili 21 tys. gospodarstw domowych na Czechowie, os. Botanik i w dolnej części Wieniawy, a zebrane od 8937 osób opinie trafiły do opracowania przez Fundację na rzecz Badań i Inicjatyw Społecznych.

• Tylko 4 proc. badanych pasuje obecny stan górek. 78 proc. chce, żeby je uporządkować, a 18 proc. jest „raczej” za porządkami.

• Na pytanie „czy górki powinny zostać zagospodarowane i uporządkowane” 73 proc. osób miało odpowiedzieć „tak”, a 16 proc. „raczej tak”.

• 71 proc. badanych nie pasuje na górkach brak chodników i ławek, 66 proc. bardzo źle ocenia ich czystość, a 60 proc. tak samo opisuje „poczucie bezpieczeństwa – oświetlenia”.

Źródło: TBV

Komentarze 195

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Małgorzata / 24 sierpnia 2017 o 21:31
TIM DEVELOPMENT ważna informacja dla osób rozważających zakup od tego dewelopera. Inwestycja (Zielona Klecina) wygląda bardzo nowocześnie, ale niestety tylko na zewnątrz. Podziemie jest mokre i zagrzybione, a dewloper od roku robi działania pozorne tzn. zakrywa mokry zagrzybiony tynk metalowymi !!!! panelami. Pozostałe inwestycje tego dewelopera są w Lublinie ul. Czechowska3 i Misjonarska 20. Moim zdaniem nierzetelna firma.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 09:45
Ale manipulacja w ankiecie. Czy zapytaliście konkretnie ludzi czy są za zabudowaniem górek czechowskich? Czy zapytaliście jaką procentowo zabudowę są w stanie zaakceptować? Jesteście właścicielem terenu, który poprzednia firma kupiła jako teren zielony i waszym obowiązkiem jest dbanie o waszą własność i uporządkować ją. Przypominam, że jeśli teren jest nieogrodzony to właściciel ponosi odpowiedzialność za to co tam się może potencjalnie stać.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 23:09
ZUK zamierza przyjąć migrantów muzułmańskich do Lublina i czy spyta Lublinian?
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 22:45
Też mogę zlecić taką ankietę i wyjdzie zupełnie co innego! Ta ankieta, to żart. Pytania były tak sformułowane, że bardzo bym się zdziwił, gdyby co innego wyszło. Jeżeli ktoś pyta, czy chciałbym, żeby teren był czysty i bezpieczny, to co mam odpowiedzieć? Na większość pytań,nawet nie było możliwości wybory, które by były zbliżone do moich odpowiedzi. Farsa.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 23:48
Obiecanki i zapewnienia TBV są tyle samo warte, co ta cała pseudo ankieta - tu już dobrze widać metody, uczciwość i intencje.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 20:52
Jeśli pytanie brzmiało czy chcesz nowoczesnego parku w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej , to oczywiste że większość odpowiedziała tak, bo odpowiadała na temat parku a nie zabudowy mieszkaniowej. Gdyby pytanie brzmiało czy chcesz żeby zabudować 40 % Górek Czechowskich to 70 % lub więcej odpowiedziałoby że nie. Interpretowanie odpowiedzi na tak jak w ankiecie postawione pytanie jako zgodę na zabudowę mieszkaniową jest bezczelną manipulacją . Dlaczego w ankiecie nie było pytania czy chcesz zabudowy Górek ???? Z doboru pytań widać jak na dłoni, ze chodziło a jedną wielką ściemę i manipulację. To bardzo źle świadczy o deweloperze. Powinien wykazać choćby minimum uczciwości, ale na to patrząc na to co robi z całą pewnością nie można liczyć...
Jeśli pytanie brzmiało czy chcesz nowoczesnego parku w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej , to oczywiste że większość odpowiedziała tak, bo odpowiadała na temat parku a nie zabudowy mieszkaniowej. Gdyby pytanie brzmiało czy chcesz żeby zabudować 40 % Górek Czechowskich to 70 % lub więcej odpowiedziałoby że nie. Interpretowanie odpowiedzi na tak jak w ankiecie postawione pytanie jako zgodę na zabudowę mieszkaniową jest bezczelną manipulacją . Dlaczego w ankiecie nie było pytania czy chcesz zabudowy Górek ???? Z doboru pytań widać jak na dłoni... rozwiń
Avatar
ziggy / 23 czerwca 2017 o 23:02
undefined napisał:
Mit o tym jakoby wszyscy mieszkańcy dzielnicy Czechów, byli zachwyceni tym jak obecnie wyglądają Górki, obalony.
 +1
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 22:53
bryla.pl/bryla/7,85301,21988561,raj-mieszkaniowy-od-dewelopera-slogany-vs-rzeczywistosc.html
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 22:53
Nie napisaliście nic ,że pod obroną górek podpisało się kilka tysięcy osób Za to cytujecie słowa dewelopera na które brak słów. Cała ta ankieta to zwykła PR wydmuszka. Anonimowo wynajęte dziewczyny zadawały pytania na które każdy by odpowiedział na tak. Bo ludzie chcą parku a nie tysięcy mieszkań i samochodów. Ludzie myśleli że to straż miejska pyta o bezpieczeństwo. Zapytajcie może p. Krzyżanowską jaki interes ma miasto w robieniu takiego prezentu za który Echo oferowało skrzyżowanie.. Bo nie ma żadnego. Na planie jest przede wszystkim zabudowa mało intensywna:sport i usługi i tylko trochę mieszkań a oni chcą Bangladesz
Nie napisaliście nic ,że pod obroną górek podpisało się kilka tysięcy osób Za to cytujecie słowa dewelopera na które brak słów. Cała ta ankieta to zwykła PR wydmuszka. Anonimowo wynajęte dziewczyny zadawały pytania na które każdy by odpowiedział na tak. Bo ludzie chcą parku a nie tysięcy mieszkań i samochodów. Ludzie myśleli że to straż miejska pyta o bezpieczeństwo. Zapytajcie może p. Krzyżanowską jaki interes ma miasto w robieniu takiego prezentu za który Echo oferowało skrzyżowanie.. Bo nie ma żadnego. Na planie jest przede wszystkim zabu... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 22:49
TBV się zmiażdżył ta ankietą. Tysiące podpisów przeciw i wynik ankiety jak Korei. Przecież to jaja. I to sami z siebie sobie robią
Avatar
Małgorzata / 24 sierpnia 2017 o 21:31
TIM DEVELOPMENT ważna informacja dla osób rozważających zakup od tego dewelopera. Inwestycja (Zielona Klecina) wygląda bardzo nowocześnie, ale niestety tylko na zewnątrz. Podziemie jest mokre i zagrzybione, a dewloper od roku robi działania pozorne tzn. zakrywa mokry zagrzybiony tynk metalowymi !!!! panelami. Pozostałe inwestycje tego dewelopera są w Lublinie ul. Czechowska3 i Misjonarska 20. Moim zdaniem nierzetelna firma.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 09:45
Ale manipulacja w ankiecie. Czy zapytaliście konkretnie ludzi czy są za zabudowaniem górek czechowskich? Czy zapytaliście jaką procentowo zabudowę są w stanie zaakceptować? Jesteście właścicielem terenu, który poprzednia firma kupiła jako teren zielony i waszym obowiązkiem jest dbanie o waszą własność i uporządkować ją. Przypominam, że jeśli teren jest nieogrodzony to właściciel ponosi odpowiedzialność za to co tam się może potencjalnie stać.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 23:09
ZUK zamierza przyjąć migrantów muzułmańskich do Lublina i czy spyta Lublinian?
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 22:45
Też mogę zlecić taką ankietę i wyjdzie zupełnie co innego! Ta ankieta, to żart. Pytania były tak sformułowane, że bardzo bym się zdziwił, gdyby co innego wyszło. Jeżeli ktoś pyta, czy chciałbym, żeby teren był czysty i bezpieczny, to co mam odpowiedzieć? Na większość pytań,nawet nie było możliwości wybory, które by były zbliżone do moich odpowiedzi. Farsa.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 23:48
Obiecanki i zapewnienia TBV są tyle samo warte, co ta cała pseudo ankieta - tu już dobrze widać metody, uczciwość i intencje.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 20:52
Jeśli pytanie brzmiało czy chcesz nowoczesnego parku w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej , to oczywiste że większość odpowiedziała tak, bo odpowiadała na temat parku a nie zabudowy mieszkaniowej. Gdyby pytanie brzmiało czy chcesz żeby zabudować 40 % Górek Czechowskich to 70 % lub więcej odpowiedziałoby że nie. Interpretowanie odpowiedzi na tak jak w ankiecie postawione pytanie jako zgodę na zabudowę mieszkaniową jest bezczelną manipulacją . Dlaczego w ankiecie nie było pytania czy chcesz zabudowy Górek ???? Z doboru pytań widać jak na dłoni, ze chodziło a jedną wielką ściemę i manipulację. To bardzo źle świadczy o deweloperze. Powinien wykazać choćby minimum uczciwości, ale na to patrząc na to co robi z całą pewnością nie można liczyć...
Jeśli pytanie brzmiało czy chcesz nowoczesnego parku w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej , to oczywiste że większość odpowiedziała tak, bo odpowiadała na temat parku a nie zabudowy mieszkaniowej. Gdyby pytanie brzmiało czy chcesz żeby zabudować 40 % Górek Czechowskich to 70 % lub więcej odpowiedziałoby że nie. Interpretowanie odpowiedzi na tak jak w ankiecie postawione pytanie jako zgodę na zabudowę mieszkaniową jest bezczelną manipulacją . Dlaczego w ankiecie nie było pytania czy chcesz zabudowy Górek ???? Z doboru pytań widać jak na dłoni... rozwiń
Avatar
ziggy / 23 czerwca 2017 o 23:02
undefined napisał:
Mit o tym jakoby wszyscy mieszkańcy dzielnicy Czechów, byli zachwyceni tym jak obecnie wyglądają Górki, obalony.
 +1
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 22:53
bryla.pl/bryla/7,85301,21988561,raj-mieszkaniowy-od-dewelopera-slogany-vs-rzeczywistosc.html
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 22:53
Nie napisaliście nic ,że pod obroną górek podpisało się kilka tysięcy osób Za to cytujecie słowa dewelopera na które brak słów. Cała ta ankieta to zwykła PR wydmuszka. Anonimowo wynajęte dziewczyny zadawały pytania na które każdy by odpowiedział na tak. Bo ludzie chcą parku a nie tysięcy mieszkań i samochodów. Ludzie myśleli że to straż miejska pyta o bezpieczeństwo. Zapytajcie może p. Krzyżanowską jaki interes ma miasto w robieniu takiego prezentu za który Echo oferowało skrzyżowanie.. Bo nie ma żadnego. Na planie jest przede wszystkim zabudowa mało intensywna:sport i usługi i tylko trochę mieszkań a oni chcą Bangladesz
Nie napisaliście nic ,że pod obroną górek podpisało się kilka tysięcy osób Za to cytujecie słowa dewelopera na które brak słów. Cała ta ankieta to zwykła PR wydmuszka. Anonimowo wynajęte dziewczyny zadawały pytania na które każdy by odpowiedział na tak. Bo ludzie chcą parku a nie tysięcy mieszkań i samochodów. Ludzie myśleli że to straż miejska pyta o bezpieczeństwo. Zapytajcie może p. Krzyżanowską jaki interes ma miasto w robieniu takiego prezentu za który Echo oferowało skrzyżowanie.. Bo nie ma żadnego. Na planie jest przede wszystkim zabu... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 22:49
TBV się zmiażdżył ta ankietą. Tysiące podpisów przeciw i wynik ankiety jak Korei. Przecież to jaja. I to sami z siebie sobie robią
Zobacz wszystkie komentarze 195

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 31 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 23 12

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 2 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.