niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Deweloperzy budują i nazywają jak chcą. Nie będzie ingerencji Ratusza

Dodano: 8 września 2015, 21:35
Autor: drs

Nie będzie żadnych ingerencji Ratusza w nazwy nadawane przez deweloperów ich inwestycjom.

 To oficjalna odpowiedź na pismo radnego Piotra Popiela (PiS), który wytykał inwestorom, że mianem osiedla potrafią określać już trzy bloki, a nazwy często „nie pasują do istniejących nazw pobliskich ulic lub nie nawiązują do historii związanej z danym miejscem”. 

Ratusz odpowiedział mu, że wydając pozwolenia na budowę urzędnicy posługują się jedynie adresem i numerami działki, a w to, jak inwestorzy nazywają osiedla nie mogą ingerować.

Zastępca prezydenta Artur Szymczyk podkreśla, że deweloperskie nazwy nie mają urzędowego charakteru i „służą celom komercyjnym i reklamowym, a także mieszczą się w zakresie swobód gospodarczych”.

Urzędowe są tylko te nazwy części miasta, które widnieją w oficjalnym rządowym wykazie, a jest ich 83.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 września 2015 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piotr Popiel Radny Rady Miasta Lublin Pozdrawiając szanownych kolegów i koleżanki z PO, chciałbym wskazać, że cała lista moich interpelacji jest dostępna pod adresem: http://um.lublin.eu/um/index.php?t=200&fid=15702, więc proszę je przeczytać (przydałoby się ze zrozumieniem), a później mówić o "abstrakcji". Rozumiem, że lęk przed działaniem na rzecz mieszkańców Lublina jest dla nie których nie do pokonania, ale czy ktoś komuś zabronił działania? Czy 18 interpelacji Pani Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, bądź 20 Pana Marcina Nowaka świadczy o ich bezczynności? Ja akurat mam wielki szacunek dla ich postawy! Guest (9 września 2015 o godzinie 08:15) i tyle są warte interpelacje radnego Popiela, jak pozostałe są na tym samy poziomie abstrakcji to wcale się nie dziwię że napisał ich tyle...
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekam na dewelopera co nazwie swoje osiedle po imieniu - Wypidźiew na przykład.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i tyle są warte interpelacje radnego Popiela, jak pozostałe są na tym samy poziomie abstrakcji to wcale się nie dziwię że napisał ich tyle...
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 05:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W m.Nowa Wola gm.Serniki był budynek w którym był sklep.Teraz jest tablica informacyjna - rozbudowa budynku.Stary budynek został wyburzony,od nowa zrobiono nowe fundamenty i jest budowany nowy obiekt.Czy to jest rozbudowa,czy budowa nowego obiektu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!