poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Dewianci u nas uczyć nie będą!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2008, 19:30
Autor: Dominik Smaga

NSZZ "Solidarność” pracowników KUL żąda wykreślenia z nowego regulaminu pracy zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.Nowy regulamin zatwierdzony przez rektora KUL obowiązuje od 19 stycznia. Spór dotyczy paragrafu 77, który zakazuje dyskryminacji pracowników m.in. ze względu na orientację seksualną. Następny paragraf precyzuje, że pracownicy powinni być równo traktowani m.in. w zakresie zatrudniania i zwalniania, warunków pracy, awansów i szkoleń.

Związkowcom nie podobają się wzmianki o orientacji seksualnej. - Czy pan sobie wyobraża funkcjonowanie katolickiej uczelni z dewiacjami wśród nauczycieli? - mówi Alina Rynio, szefowa NSZZ "Solidarność” KUL. - Wiadomo, że nikt tu nie będzie homoseksualisty zatrudniał i mówił, że zboczenie to nic takiego.

- Ten zapis w regulaminie jest niemal co do słowa wzięty z kodeksu pracy. Musimy respektować polskie prawo - wyjaśnia Beata Górka, rzecznik KUL. - To nie jest promocja homoseksualizmu. Kościół homoseksualistów nie przekreśla, tylko zaleca im wstrzemięźliwość. A statut KUL mówi, że pracownicy muszą respektować katolicki charakter nauczania.

"Solidarności” to nie przekonuje. - Ta kwestia jest już regulowana przez konstytucję i kodeks pracy - mówi Rynio. - Kodeks jest obowiązującym prawem, choć dla katolika niedopuszczalnym. Bo każdy wie, że odmienna orientacja seksualna nie jest akceptowana przez kościoły chrześcijańskie - twierdzi prof. Ryszard Bender, kojarzony ze środowiskiem o. Rydzyka historyk KUL. - Przez lata nie było w regulaminie takich uwag i nie trzeba było ich wpisywać.

Jednak Górka twierdzi, że zapis w regulaminie był konieczny. - W poprzedniej wersji nie było zapisów zakazujących mobbingu. Inspekcja pracy nam to wytknęła, choć sprawę mobbingu reguluje ustawa - mówi rzeczniczka. I podkreśla, że nowy regulamin był przedstawiany "Solidarności” do zaopiniowania, a wiceszef związku go parafował.

Samorząd studencki nabiera wody w usta. - Wolimy się na te tematy nie wypowiadać - ucina Anna Krajewska, rzecznik uczelnianego samorządu.
Dziś "Solidarność” ma interweniować w tej sprawie na posiedzeniu Senatu KUL.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BET ANKA
Zapałka
g
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BET ANKA
BET ANKA (9 lutego 2008 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BIBLIJNE DEWIACJE czyli NIE KIJEM GO INO PAŁOM:

KULawy Rektor podpuszcza przedszKULaków na Dewiantów zapominając o sednie sprawy. KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW rozbity w 1982 przy współudziale KULawych MuzyKULogów prowadzi teraz AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY. REKTOREM ASC jest *********** **********, tel. +** *** *** ***. Tym razem rektor ASC przypomina "Biblijne Dewiacje"- o samo boże narodzenie chodzi. Biblia, rzecz święta w kościle, podaje, że to Gołąb, a właściwie Gołębica (g)ruchała z Mańką w efekcie zbawiając Świat! Jak jest to mozliwę? - tego nawet Ojciec Święty nie wie, nie wspominając o KULawym Rektorze!
KLULejny problem cudownych nauk tyo właśnie CUDA. Teoria watykańska w cudowny sposób głosi, ŻE TO COŚ Z NICZEGO, a od ponad 2000 olat ZAMIENIAJĄ JEDNO NA DRUGIE! (wode w wino; chorych na zdrowych....) - i nikt tego nie widzi! - to chyba jedyny cud na świecie! Więcej cudów zawiera sama Biblia.
Do tego wszystkiego ogromna rola kościoła jest w EURO 2012 - może wystawić własne drużyny sportowe: Do nogi już jest 12 Apostołów i Sędzia Jezus;
Hokeja też moga organizować - zamiast kija hokejowego - Pastorały!... Mogą też otworzyć kafejki internetowe mając już gotowe zaplecze - w konfesjonałach. Jako główna dyscyplina to ODPRAWIANA MSZA NA CZAS - kto pierwszy, ten lepszy. Tylko co zrobią jak Papież wygra? Nadadzą Mu "MEDALIONY" za cuda jakich dokonał w latach 1939 - 45 z pamiętnym cytatem "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS", a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC uzupełni go bardziej aktualnym - szczególnie po szumnie obchodzonej środzie popielcowej i sypanych głowach popiołem - nie da się wykluczyć że z ludzkich zwłok, jako, że Benedykt XVI ma w tym praktykę: "NO SMOKING JOSEF - NO SMOKING..." Nie da się tego piętna środy popielcowej zmyć nawet mydłem z ludzi - w tym też Ojciec Święty jest dobry! Nie mozna też w tych wydarzeniach niebieskich pominąć znaczącej roli KUL-u: może dla wyszKULonych w walkach księży i zakonnic produkować kamizelki KULo odporne! "BO JAK NIE TO MY WAM DAMY"!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Zapałka
Zapałka (31 stycznia 2008 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tomasz napisał:
Popieram słuszną decyzję Solidarności KUL.
Osoby o odmiennej orientacji seksualnej w ogóle nie powinny zajmować się edukacją.

Brawo dla Pani prof. Aliny Rynio.

Tomaszku,co Ci odwala z tym poparciem.Zapominasz co robiłeś jeszcze nie tak dawno.A może to na stos ich,i niech się palą.
Rozwiń
g
g (31 stycznia 2008 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Feministka napisał:
Jezeli samorząd studencki "nabiera wody w usta" to są jakies chyba jakies imitacje i maskarady takie myślenie nie pomaga w budowaniu niczego dobrego i to jeszcze rzekomo Uniwersytet katolicki za taki katolicyzm to mi jest wstyd

a co studenci maja do gadania.Przeciez to nie oni zatrudniaja wykladowcow
Rozwiń
e
e (31 stycznia 2008 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gosc28wawa napisał:
Kurde, jak to dobrze, ze wyptrowadziłem się z tego zapyziałego i zacofanego miasta, gdzie lęzcy sie coś co jest normalne i wmawia się, że to choroba. To miasto jest chore.

A co w tym innym normalnym robia Ci loda na ulicy .Zboczeniec
Rozwiń
katolik
katolik (31 stycznia 2008 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie miłosierdzie chrześcijańskie Wstyd że przewodnicząca przepisów prawa pracy nie zna W jaki sposób chce bronić swoich członków
Czy to jej nie przeszkadza że zrzesza członków
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!