niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Dlaczego prują całkiem dobry asfalt na ul. Jana Pawła II?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2013, 17:51
Autor: Dominik Smaga

Na rondzie Kowcza stykają się trzy place budowy nowej trakcji. Jedna to odcinek od Granitowej do skr
Na rondzie Kowcza stykają się trzy place budowy nowej trakcji. Jedna to odcinek od Granitowej do skr

Takie pytanie zadają sobie kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w pobliżu ronda Kowcza. W miarę nowa nawierzchnia została rozkopana. Powstały nierówności, kałuże. Robią się korki

Ruch w pobliżu skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Matki Teresy z Kalkuty jest utrudniony już od wielu dni. Jezdnia jest zwężana, na dodatek w miejscu wykopów nie ma nowego asfaltu, a jedynie żwir.

– Dlaczego niszczona jest droga, którą niedawno remontowano – pytają kierowcy. – Czy przed zakończeniem unijnej bądź co bądź inwestycji za grube miliony nikt nie wpadł na pomysł, żeby położyć kable dla od dawna planowanych trolejbusów? O tych trolejbusach mówiło się i pisało jeszcze zanim powstała droga – skarży się pani Ewa.

Magistrat wyjaśnia, że które wymagały rozkopania jezdni nie mają ścisłego związku z budową trakcji trolejbusowej, choć są prowadzone przez te same firmy, które zajmują się budową trakcji. – Na etapie przygotowania dokumentacji dla tras trolejbusowych dokonywany był przegląd kanałów odprowadzających wodę z drogi. Okazało się, że trzy kanały pracują nieprawidłowo, nie można ich naprawić i trzeba je wymienić – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Wymiana kanałów została dopisana do zakresu prac przy trakcji.

Zdaniem urzędników przebudowa kanałów w ramach gwarancji na roboty wykonywane w ul. Jana Pawła II nie wchodziła w grę, bo od przebudowy jezdni minęło już sześć lat. Tymczasem kierowcy zżymają się na prace i na to, że sprawiły one, że po weekendowych opadach na ulicy powstały dwa duże rozlewiska: jedno między rondem a wjazdem w ul. Szmaragdową, drugie między rondem a garażami na wysokości Bocianiej.

Ratusz zapewnia, że kałuże znikną. – Natomiast jeśli chodzi o nawierzchnię, to na pewno nie będzie na niej łat. Polecimy, by na odcinku między Bocianią a Szmaragdową został ułożony nowy dywanik asfaltowy – dodaje Kieliszek. Nowa nawierzchnia ma być gotowa najdalej za kilka dni. - Inne rozwiązanie nie dałoby nam pewności, że nie powstaną szczeliny, w których zimą mogłaby gromadzić się woda, która zamarzając rozsadzałaby asfalt.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zibi
seb
mieszkaniec Lublina
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zibi
Zibi (2 maja 2013 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie! Odkąd to 3 kanały burzowe naprawia się prując nawierzchnię w poprzek w 12 miejscach???? Ten Kieliszek to chyba po niezłym kielichu gada, albo nie wie o czym mówi. Czy Prezydent Żuk to kiedyś widział, czy tylko mu donoszą, że wszystko pod kontrolą?
Rozwiń
seb
seb (30 kwietnia 2013 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale marudy! Nic im nie pasuje.
Rozwiń
mieszkaniec Lublina
mieszkaniec Lublina (30 kwietnia 2013 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to pokazowy model zarządzania miastem przez nieudacznika
Rozwiń
KAJ
KAJ (30 kwietnia 2013 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tu widać jak kłamią bo problemy z wodą ba Jana Pawła były od początku wystarczył większy deszcz i było równo z krawężnikami. Ale jak jest za mało kratek to odprowadzania wody to nie pomoże nic. Druga sprawa trakcję trolejbusową robi firma zajmująca się elektryką to jak ta firma też naprawia kanały do odprowadzania wody to chyba coś nie tak. A Pan Kieliszek to chyba nie raz a raczej często nie wie o czym mówi.
Rozwiń
Ryszard
Ryszard (30 kwietnia 2013 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wiele razy po zakończeniu inwestycji o to pytałem. nawet w rok po odbiorze pytałem niejakiego "Pana Bałagana" kiedy w ramach gwarancji usunięte zostaną dwie duże zapadliny na wysokości kościoła. Odpowiadano mi, że jest gwarancja i wykonawca został zobowiązany do ich usunięcia. \gwarancja się skończyła. \pana Bałabana nie ma a zapadliny są
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!