niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Dłuższe pociągi na święta

Dodano: 18 grudnia 2001, 19:44
Autor: (jaxa)

W okresie przed- i poświątecznym kolej doczepi wagony do tych pociągów, które mają największe wzięcie wśród podróżnych. – Liczba podróżnych może w tym okresie wzrosnąć nawet dwukrotnie – ocenia Mikołaj Sidoruk, zastępca dyr. Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.
Zdaniem Sidoruka największego oblężenia należy się spodziewać w dniach 21–23 grudnia oraz 1–2 stycznia. – Na najpopularniejszych trasach składy zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami. Nie uruchomimy jednak dodatkowych pociągów.
Już od jutra po jednym wagonie, a w razie potrzeby po dwa wagony, więcej będą mieć pociągi „Jadwiga” relacji Lublin – Kraków (odjazd z Lublina o godz. 16.52) oraz „Hetman” z Zamościa do Wrocławia. Oba pociągi będą tak jeździły do 2 stycznia. Od czwartku do niedzieli oraz od 29 grudnia do 2 stycznia dodatkowe wagony będą podczepiane do pociągu „Bolko” z Lublina do Wrocławia (odjazd z Lublina o godz. 14.52) oraz „Roztocze” z Rawy Ruskiej do Warszawy Zachodniej (z Lublina wyjeżdża o godz. 20.40). Przed i po świętach oraz po nowym roku wzmocnione będą też pociągi „Kochanowski” z Lublina do Warszawy Zachodniej (wyjazd z Lublina o godz. 10.40) oraz „Chełmianin” relacji Chełm/Zamość – Kostrzyń (odjazd z Lublina o godz. 8.40).
Na okres świąteczny kolej przygotowała też specjalną ofertę tańszych biletów dla osób, których nie obejmują ulgi. Z 50-procentowej zniżki można skorzystać w pociągach InterCity, EuroCity i ekspresach, wyjeżdżając w dniach 23–25 grudnia i kupując bilet powrotny nie później niż 5 stycznia (z wyłączeniem wyjazdów w dniach 26 grudnia i 1–2 stycznia). Oferta dotyczy biletów kupionych na przejazd tam i z powrotem na tej samej trasie.
W całym kraju PKP zamierzają dołączyć dodatkowe wagony do 126 pociągów pośpiesznych oraz 45 osobowych oraz uruchomić 42 dodatkowe pociągi pośpieszne i 3 osobowe.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24