wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Dłuższy spacer na fundowany zabieg

Dodano: 2 maja 2016, 19:30
Autor: Dominik Smaga

Tylko w kilku punktach zacznie się w tym miesiącu opłacona przez miasto akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów mających właścicieli oraz znakowania tych zwierząt. W większości dzielnic nie było gabinetów chętnych do prowadzenia akcji. Ratusz ma ich szukać od nowa

Plan w Ratuszu był taki: podzielić miasto na 15 sektorów i w każdym z nich wybrać gabinet wykonujący zabiegi, żeby psa lub kota nie trzeba było wieźć na drugi koniec miasta. Ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Mało która lecznica chciała się podjąć zlecenia.

Efekt? Tylko w kilku dzielnicach udało się wyznaczyć gabinety, które będą prowadzić zabiegi nie pobierając za to zapłaty od właścicieli zwierząt. Na koszt miasta sterylizacja i kastracja oraz znakowanie psów i kotów będzie się odbywać wyłącznie na Czechowie, Kalinowszczyźnie, Bronowicach, Felinie, Ponikwodzie, Głusku, Kośminku i na terenie LSM.

W tych miejscach jeszcze w maju wskazane gabinety weterynaryjne (ich adresy podajemy poniżej) zaczną wykonywać finansowane przez samorząd zabiegi. 

Co z innymi dzielnicami? Ich mieszkańcy też będą mogli poddać swojego pupila zabiegom finansowanym przez miasto, tyle że będą mieć dalej do lecznicy. – Nie ma żadnej rejonizacji – potwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Zabiegi będą wykonywane w lecznicach dopóki nie wyczerpią one narzuconych przez miasto limitów. Każdy z wybranych gabinetów będzie mógł przeprowadzić na koszt samorządu 100 zabiegów pozbawienia płodności u kotów, 135 u psów oraz oznakować nie więcej niż 40 psów. Mowa tu wyłącznie o zwierzętach mających właścicieli zamieszkałych na terenie Lublina.

Ratusz już zapowiada, że będzie starał się wyłonić gabinety świadczące usługę także w innych częściach miasta. – Ogłosimy nowy przetarg – zapowiada Krzyżanowska.

Jeszcze gorzej wypadło poszukiwanie lecznic, które na koszt miasta będą pozbawiać płodności wolno żyjące koty. Tu wyłoniono zaledwie cztery lecznice: przy Młodej Polski 18, Jagiełły 10, Głuskiej 236 i Leonarda 16.

Lista lecznic

Gabinety, które na koszt miasta będą prowadzić akcje sterylizacji lub kastracji psów i kotów mających właścicieli oraz znakować psy poprzez wszczepianie mikroprocesora: • Eurovet,
Halickiego 3

• VET, Młodej Polski 18
• POLIWET, Tumidajskiego 2
• FELIS, Jagiełły 10 • Tadeusz Nowak, Głuska 236
• AMICUS, Leonarda 16

Czytaj więcej o: Lublin sterylizacja kastracja
aaaa
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aaaa
aaaa (3 maja 2016 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po sterylizacji członków i sympatyków PiS

Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2016 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy zacznie się sterylizacja członków i sympatyków PO i PSL aby już nigdy więcej nie było w Polsce zdrajców i sprzwdawczyków.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!