czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Dni partnerskich miast

Autor: (kk)

Gminy naszego województwa: Łaziska i Wilków, dotknięte ostatnio powodzią, otrzymały wczoraj czek na 14 tys. marek niemieckich od delegacji berlińskiej dzielicy Steglitz-Zehlendorf. Nastąpiło to podczas konferencji poświęconej szansom i zagrożeniom Polski na drodze do Unii Europejskiej, która z udziałem miast partnerskich odbyła się w Poniatowej. Pieniądze te pochodzą z dobrowolnych składek mieszkańców stolicy Niemiec. W ich zbiórce aktywny udział wzięli członkowie Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Berlinie.

Celem konferencji, w której uczestniczyła także delegacja zaprzyjaźnionej miejscowości Gross-Siegharts z Austrii, było przede wszystkim pokazanie perspektyw i możliwości stojących przed sektorem małych i średnich przedsiębiorstw w związku z procesem integracji z Unią Europejską. Przedstawione zostały również propozycje wsparcia firm przez samorządy lokalne, izby gospodarcze i urzędy pracy, a także możliwości uzyskania środków finansowych z unii.
Piątek upłynął również pod znakiem występów artystycznych. Zaprezentował się miejscowy zespół "Szczygiełki” oraz orkiestry kameralne z Berlina i Poniatowej. Na wstępie razem zaśpiewały one Odę do młodości - hymn zjednoczonej Europy. W trwającym około 80 minut koncercie wystąpiło ponad 150 młodych artystów.
W niedzielę o godz. 10.30 w miejscowym kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św., podczas której wystąpią zespoły artystyczne z Berlina i Poniatowej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24