Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2010 r.
13:09
Edytuj ten wpis

Do Lublina przyjedzie 30 nowych trolejbusów

Autor: Zdjęcie autora pit
0 10 A A

W pierwszym kwartale 2011 roku na ulicach Lublina pojawią się pierwsze nowe trolejbusy. MPK poinformowało dziś, że w sumie będzie ich 30.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To będą niskopodłogowe pojazdy z asynchronicznymi silnikami, które dają 20 procent oszczędności zużycia energii – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Czesław Rydecki, prezes MPK Lublin.

Wcześniej spółka informowała, że liczba nowych pojazdów, będzie zależała od uzyskania dofinansowania z Unii. MPK zdobyło dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego. A to oznacza, że może pozwolić sobie na większe zakupy. – To 25 milionów zł. Pieniądze nie starczą nam na zakup 30 trolejbusów, jednak znajdziemy resztę pieniędzy – tłumaczy Rydecki.

MPK zastanawia się m.in. nad wzięciem kredytu. Decyzja w tej sprawie jednak nie zapadła. Pierwsza partia trolejbusów trafi do Lublina w pierwszym kwartale 2011 roku. Wszystkie mają zacząć jeździć do końca marca 2012 roku. Przetarg na ich zakup został już ogłoszony.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 17 lipca 2010 o 19:50
...z tego co wiem,to miały być jeszcze w tym roku-ale widzę,że się opóźnia...
Avatar
Gosć / 17 lipca 2010 o 07:06
kiniek napisał:
OKNAAAAA! Ludzie zróbcie coś żeby tam były otwierane okna nie uchylne lufciki! Prezesie zapraszamy teraz w upały do super-nowoczesnych wozów bez klimatyzacji I BEZ DUŻYCH OTWIERANYCH OKIEN!!!

Nie ma klimy nie wsiadam!
Avatar
lublin / 16 lipca 2010 o 20:57
oby tylko wygral solaris ale pewnie ustawia przetarg tak by wygral maz
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 17:38
...no i przystosowane dla niepełnosprawnych na wózkach elektrycznych aby były!
Avatar
LBNNN / 16 lipca 2010 o 17:03
No masakra z tymi oknami. Ja dzis omal nie rozplynalem sie. Pod tym wzgledem zarowno Ikarusy, jak i stare Jelcze byly najlepsze.
Avatar
beduin / 16 lipca 2010 o 15:13
fajnie tylko po co gdzieś tam kupować drogo skoro mają albo raczej miały być składane tu na miejscu w Lublinie na podwoziu Białoruskiego bodaj Maza z silnikami wyjątkowo energo-oszczędnymi więc sumując mają być tańsze a po za tym dało by to pracę iluś tam ludziom ! Czyżby i ten pomysł upadł jak Energetyka ? i wiele wiele innych a może to zemsta a może ten błazen pali -coś tam namieszał trudne to czasy oj trudne !.
Avatar
kiniek / 16 lipca 2010 o 14:08
OKNAAAAA! Ludzie zróbcie coś żeby tam były otwierane okna nie uchylne lufciki! Prezesie zapraszamy teraz w upały do super-nowoczesnych wozów bez klimatyzacji I BEZ DUŻYCH OTWIERANYCH OKIEN!!!
Avatar
obiektywny / 16 lipca 2010 o 13:54
ktosia napisał:
...i pewnie z uchylnymi okienkami ;/



ciesz sie, prezes mowil ze sa lepsze, a poza tym okna rozsuwane to luksus bogatych miast, bo o klimatyzacji w "miastach" trzeciego swiata nie slyszeli
Avatar
ktosia / 16 lipca 2010 o 13:49
...i pewnie z uchylnymi okienkami ;/
Avatar
MPK rider / 16 lipca 2010 o 13:43
Ostatnio w komentarzach bylo duzo psioczenia na lubelskiego empeka za ankiete przeprowadzona wsrod podruzujacych miejska komunikacja. Trzeba jednak przyznac, ze z wymiana taboru radza sobie calkiem sprawnie. W ciagu doslownie roku, dwoch wymienili naprawde sporo starych rzechow. Szkoda tylko, ze nikt nie zwraca uwagi na zachowanie samych kierowcow. Rozumiem, ciezka praca, stresujace, bo na lubelskich ulicach trudno wyrobic sie taka kolubryna (np. na skrzyzowaniu Raclawickich i Filaretow zakrecajacy autobus, zeby sie zmiescic musi niemal posmyrac metalowa barierke chodnika, nie mowiac juz o tym, ze na tym samym skrzyzowaniu nierzadko musi jechac po krawezniku bo niedzielnym kierowcom osobowek nie starcza srodkowego pasa). Mimo to kierowcy sa chamscy ponad miare a juz wydanie biletu (w miejscu gdzie i tak nie ma kiosku) jest dla nich najgorsza kara. Nowy sprzet - fajnie. Ale moze jeszcze jakies szkolenia pt. jak radzic sobie ze stresem (i samym soba)?
Ostatnio w komentarzach bylo duzo psioczenia na lubelskiego empeka za ankiete przeprowadzona wsrod podruzujacych miejska komunikacja. Trzeba jednak przyznac, ze z wymiana taboru radza sobie calkiem sprawnie. W ciagu doslownie roku, dwoch wymienili naprawde sporo starych rzechow. Szkoda tylko, ze nikt nie zwraca uwagi na zachowanie samych kierowcow. Rozumiem, ciezka praca, stresujace, bo na lubelskich ulicach trudno wyrobic sie taka kolubryna (np. na skrzyzowaniu Raclawickich i Filaretow zakrecajacy autobus, zeby sie zmiescic musi niemal posm... rozwiń
Avatar
bambosh / 17 lipca 2010 o 19:50
...z tego co wiem,to miały być jeszcze w tym roku-ale widzę,że się opóźnia...
Avatar
Gosć / 17 lipca 2010 o 07:06
kiniek napisał:
OKNAAAAA! Ludzie zróbcie coś żeby tam były otwierane okna nie uchylne lufciki! Prezesie zapraszamy teraz w upały do super-nowoczesnych wozów bez klimatyzacji I BEZ DUŻYCH OTWIERANYCH OKIEN!!!

Nie ma klimy nie wsiadam!
Avatar
lublin / 16 lipca 2010 o 20:57
oby tylko wygral solaris ale pewnie ustawia przetarg tak by wygral maz
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 17:38
...no i przystosowane dla niepełnosprawnych na wózkach elektrycznych aby były!
Avatar
LBNNN / 16 lipca 2010 o 17:03
No masakra z tymi oknami. Ja dzis omal nie rozplynalem sie. Pod tym wzgledem zarowno Ikarusy, jak i stare Jelcze byly najlepsze.
Avatar
beduin / 16 lipca 2010 o 15:13
fajnie tylko po co gdzieś tam kupować drogo skoro mają albo raczej miały być składane tu na miejscu w Lublinie na podwoziu Białoruskiego bodaj Maza z silnikami wyjątkowo energo-oszczędnymi więc sumując mają być tańsze a po za tym dało by to pracę iluś tam ludziom ! Czyżby i ten pomysł upadł jak Energetyka ? i wiele wiele innych a może to zemsta a może ten błazen pali -coś tam namieszał trudne to czasy oj trudne !.
Avatar
kiniek / 16 lipca 2010 o 14:08
OKNAAAAA! Ludzie zróbcie coś żeby tam były otwierane okna nie uchylne lufciki! Prezesie zapraszamy teraz w upały do super-nowoczesnych wozów bez klimatyzacji I BEZ DUŻYCH OTWIERANYCH OKIEN!!!
Avatar
obiektywny / 16 lipca 2010 o 13:54
ktosia napisał:
...i pewnie z uchylnymi okienkami ;/



ciesz sie, prezes mowil ze sa lepsze, a poza tym okna rozsuwane to luksus bogatych miast, bo o klimatyzacji w "miastach" trzeciego swiata nie slyszeli
Avatar
ktosia / 16 lipca 2010 o 13:49
...i pewnie z uchylnymi okienkami ;/
Avatar
MPK rider / 16 lipca 2010 o 13:43
Ostatnio w komentarzach bylo duzo psioczenia na lubelskiego empeka za ankiete przeprowadzona wsrod podruzujacych miejska komunikacja. Trzeba jednak przyznac, ze z wymiana taboru radza sobie calkiem sprawnie. W ciagu doslownie roku, dwoch wymienili naprawde sporo starych rzechow. Szkoda tylko, ze nikt nie zwraca uwagi na zachowanie samych kierowcow. Rozumiem, ciezka praca, stresujace, bo na lubelskich ulicach trudno wyrobic sie taka kolubryna (np. na skrzyzowaniu Raclawickich i Filaretow zakrecajacy autobus, zeby sie zmiescic musi niemal posmyrac metalowa barierke chodnika, nie mowiac juz o tym, ze na tym samym skrzyzowaniu nierzadko musi jechac po krawezniku bo niedzielnym kierowcom osobowek nie starcza srodkowego pasa). Mimo to kierowcy sa chamscy ponad miare a juz wydanie biletu (w miejscu gdzie i tak nie ma kiosku) jest dla nich najgorsza kara. Nowy sprzet - fajnie. Ale moze jeszcze jakies szkolenia pt. jak radzic sobie ze stresem (i samym soba)?
Ostatnio w komentarzach bylo duzo psioczenia na lubelskiego empeka za ankiete przeprowadzona wsrod podruzujacych miejska komunikacja. Trzeba jednak przyznac, ze z wymiana taboru radza sobie calkiem sprawnie. W ciagu doslownie roku, dwoch wymienili naprawde sporo starych rzechow. Szkoda tylko, ze nikt nie zwraca uwagi na zachowanie samych kierowcow. Rozumiem, ciezka praca, stresujace, bo na lubelskich ulicach trudno wyrobic sie taka kolubryna (np. na skrzyzowaniu Raclawickich i Filaretow zakrecajacy autobus, zeby sie zmiescic musi niemal posm... rozwiń