piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Do sklepów mogło trafić 100 ton przeterminowanych ryb

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2012, 15:19
Autor: MB

Przeterminowane ryby były pakowane w nowe pudełka z wydłużonym o rok terminem przydatności do spożyc
Przeterminowane ryby były pakowane w nowe pudełka z wydłużonym o rok terminem przydatności do spożyc

Lubelska prokuratura sprawdza, czy firma ze Śląska dostarczała do sklepów przeterminowane o kilka lat ryby. W magazynie tej firmy w Lublinie śledczy zabezpieczyli 100 ton mrożonek.

Chodzi o dużą firmę, której główna siedziba mieści się na Śląsku, a w Lublinie przy ul. Doświadczalnej jest jej magazyn z mrożonymi rybami. Ten od początku roku nie powinien już działać, bo firma poinformowała Inspektorat Weterynaryjny o jego zamknięciu (i zakończeniu działalności w Lublinie).

Tyle że do inspekcji trafił anonimowy donos, że magazyn wciąż jest czynny, a przed jego drzwi przyjeżdżają kolejne samochody, do których jest pakowany towar. Inspektorzy sprawdzili ten sygnał – potwierdził się. Zawiadomili więc policję i prokuraturę.

Śledczy zabezpieczyli w lubelskim magazynie 100 ton mrożonych ryb, puste opakowania, etykiety i metkownice. – Można przypuszczać, że do magazynu trafiał towar z centrali, wobec czego policjanci ze Śląska skopiowali zawartość twardych dysków z komputerów z głównej siedziby firmy – mówi Dorota Kawa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Przesłuchali też dwóch świadków, którzy pracowali w magazynie (kobietę, która pakowała ryby i mężczyznę, który pracował jako magazynier).

Z ich zeznań wynika, że ryby mogły być przeterminowane nawet o kilka lat. Powiedzieli, że sami nie wiedzieli, o ile. Wielokrotnie pakowali mrożonki, których termin przydatności do spożycia już dawno minął. Powiedzieli śledczym, że zgłaszali ten fakt przełożonym, ale nikt nie reagował. A przeterminowane mrożone ryby trafiały na rynek. Gdzie? To ustalają śledczy.

Z ich wstępnych ustaleń wynika, że produkty były pakowane w nowe opakowania, na które naklejano nowe etykiety z kolejnym, rocznym terminem ważności. Takie ryby miały wyjechać z lubelskiego magazynu nawet w tym roku, duże partie m.in. w czasie Wielkiego Postu.

Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Śledztwo jest prowadzone w sprawie zmieniania daty przydatności do spożycia na produktach. Ale niewykluczone, że prokuratura postawi też zarzut narażenia konsumentów na niebezpieczeństwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
generation_next
njh56
ja
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

generation_next
generation_next (26 kwietnia 2012 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo te ryby były przeznaczone do celów kolekcjonerskich a nie spożywczych;-)
Rozwiń
njh56
njh56 (24 kwietnia 2012 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
16 pytań w sprawie zatrutej soli:
1. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom konsumentów i na szkodę zdrowia milionów obywateli utajniając nazwy produktów skażonych solą wypadową (dioksyny, rtęć, ołów, kadm, arsen, tytan, nikiel) i trującym suszem jajecznym (kadm, ołów i bakterie E.coli)?

2. Dlaczego prawa obywatelskie i godność ludzka są rażąco gwałcone poprzez pozbawienie Polaków możliwości wyboru w kwestii zakupu zdrowych i uczciwych produktów żywnościowych? Dlaczego Polacy zostali ubezwłasnowolnieni co do możliwości dysponowania swoimi zasobami finansowymi i decydowania o swoim zdrowiu? Dlaczego Polacy są zmuszani do spożywania trującej żywności?

3. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom uczciwych producentów i polskiego przemysłu spożywczego nie ujawniając nazw produktów skażonych solą wypadową i trującym suszem jajecznym przez co cała branża traci zaufanie klientów?

4. Dlaczego Polska dokonała ogromnej manipulacji w mediach zagranicznych (Reuters, Associated Press), gdzie ukazały się niekompletne i mylące informacje na temat afery solnej wprowadzające w błąd opinię publiczną? (informacja o wycofaniu 200 ton żywności ?podejrzanej o zawartość soli drogowej? - brak informacji, że trefna sól była solą wypadową z procesu chemicznego, że proceder trwał co najmniej 12 lat i że na rynek trafiało aż 3000 ton / miesiąc skażonej soli).

5. Dlaczego afera solna jest wyciszana i kto za tym stoi?

6. Dlaczego Ministerstwo Rolnictwa milczy i nie odpowiada na zapytania swoich odpowiedników z Czech?

reszta w serwisie Obywatelskie nieposłuszeństwo: [url="http://www.obnie.pl"]Obywatelskie nieposłuszeństwo[/url]
Rozwiń
ja
ja (23 kwietnia 2012 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gimnazjalista' timestamp='1335204995' post='624210']
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
[/quote]
Lepiej zobacz do książki dlaczego doszło do katastrofy w Czarnobylu, a potem poszukaj sobie ile wokół Polski jest elektrowni atomywch i gdzie budują następne. Bzdura, że jak nie będzie u nas to będziemy bezpieczni bo wystarczy jeden szalony naukowiec i będzie powtórka z rozrywki. A jak uważasz, że mamy tyle ekologicznych alternatyw to przekonaj tych którzy niechcą wiatraków, biogazowni itp. Najlepsze że wszyscy chcą by było taniej ale jak trzeba pójść na ustepstwa to Nie bo to moje i nie można. Ciekawe jak Ci prąd 2 czy3-krotnie podrożeje to dalej będziesz na nie.

Poza tym skoro: sól drogowa nam nie szkodzi, susz jajeczny też nie, kilkuletnie przeterminowane ryby też i to atomówka nam nie zaszkodzi.
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2012 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ile ton żywności z solą nie dopuszczoną do spożycia i mączką udającą mączkę jajeczną zjedliśmy i nadal jemy my, obywatele pozbawieni możliwości wyboru przez rząd, dla którego ważniejszy jest interes producenta niż zdrowie ludzi?
Rozwiń
gimnazjalista
gimnazjalista (23 kwietnia 2012 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!