Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2012 r.
15:19
Edytuj ten wpis

Do sklepów mogło trafić 100 ton przeterminowanych ryb

Autor: Zdjęcie autora MB
0 14 A A
Przeterminowane ryby były pakowane w nowe pudełka z wydłużonym o rok terminem przydatności do spożyc
Przeterminowane ryby były pakowane w nowe pudełka z wydłużonym o rok terminem przydatności do spożyc

Lubelska prokuratura sprawdza, czy firma ze Śląska dostarczała do sklepów przeterminowane o kilka lat ryby. W magazynie tej firmy w Lublinie śledczy zabezpieczyli 100 ton mrożonek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o dużą firmę, której główna siedziba mieści się na Śląsku, a w Lublinie przy ul. Doświadczalnej jest jej magazyn z mrożonymi rybami. Ten od początku roku nie powinien już działać, bo firma poinformowała Inspektorat Weterynaryjny o jego zamknięciu (i zakończeniu działalności w Lublinie).

Tyle że do inspekcji trafił anonimowy donos, że magazyn wciąż jest czynny, a przed jego drzwi przyjeżdżają kolejne samochody, do których jest pakowany towar. Inspektorzy sprawdzili ten sygnał – potwierdził się. Zawiadomili więc policję i prokuraturę.

Śledczy zabezpieczyli w lubelskim magazynie 100 ton mrożonych ryb, puste opakowania, etykiety i metkownice. – Można przypuszczać, że do magazynu trafiał towar z centrali, wobec czego policjanci ze Śląska skopiowali zawartość twardych dysków z komputerów z głównej siedziby firmy – mówi Dorota Kawa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Przesłuchali też dwóch świadków, którzy pracowali w magazynie (kobietę, która pakowała ryby i mężczyznę, który pracował jako magazynier).

Z ich zeznań wynika, że ryby mogły być przeterminowane nawet o kilka lat. Powiedzieli, że sami nie wiedzieli, o ile. Wielokrotnie pakowali mrożonki, których termin przydatności do spożycia już dawno minął. Powiedzieli śledczym, że zgłaszali ten fakt przełożonym, ale nikt nie reagował. A przeterminowane mrożone ryby trafiały na rynek. Gdzie? To ustalają śledczy.

Z ich wstępnych ustaleń wynika, że produkty były pakowane w nowe opakowania, na które naklejano nowe etykiety z kolejnym, rocznym terminem ważności. Takie ryby miały wyjechać z lubelskiego magazynu nawet w tym roku, duże partie m.in. w czasie Wielkiego Postu.

Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Śledztwo jest prowadzone w sprawie zmieniania daty przydatności do spożycia na produktach. Ale niewykluczone, że prokuratura postawi też zarzut narażenia konsumentów na niebezpieczeństwo.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 26 kwietnia 2012 o 12:07
Bo te ryby były przeznaczone do celów kolekcjonerskich a nie spożywczych;-)
Avatar
njh56 / 24 kwietnia 2012 o 13:43
16 pytań w sprawie zatrutej soli:
1. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom konsumentów i na szkodę zdrowia milionów obywateli utajniając nazwy produktów skażonych solą wypadową (dioksyny, rtęć, ołów, kadm, arsen, tytan, nikiel) i trującym suszem jajecznym (kadm, ołów i bakterie E.coli)?

2. Dlaczego prawa obywatelskie i godność ludzka są rażąco gwałcone poprzez pozbawienie Polaków możliwości wyboru w kwestii zakupu zdrowych i uczciwych produktów żywnościowych? Dlaczego Polacy zostali ubezwłasnowolnieni co do możliwości dysponowania swoimi zasobami finansowymi i decydowania o swoim zdrowiu? Dlaczego Polacy są zmuszani do spożywania trującej żywności?

3. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom uczciwych producentów i polskiego przemysłu spożywczego nie ujawniając nazw produktów skażonych solą wypadową i trującym suszem jajecznym przez co cała branża traci zaufanie klientów?

4. Dlaczego Polska dokonała ogromnej manipulacji w mediach zagranicznych (Reuters, Associated Press), gdzie ukazały się niekompletne i mylące informacje na temat afery solnej wprowadzające w błąd opinię publiczną? (informacja o wycofaniu 200 ton żywności ?podejrzanej o zawartość soli drogowej? - brak informacji, że trefna sól była solą wypadową z procesu chemicznego, że proceder trwał co najmniej 12 lat i że na rynek trafiało aż 3000 ton / miesiąc skażonej soli).

5. Dlaczego afera solna jest wyciszana i kto za tym stoi?

6. Dlaczego Ministerstwo Rolnictwa milczy i nie odpowiada na zapytania swoich odpowiedników z Czech?

reszta w serwisie Obywatelskie nieposłuszeństwo: [url="http://www.obnie.pl"]Obywatelskie nieposłuszeństwo[/url]
16 pytań w sprawie zatrutej soli:
1. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom konsumentów i na szkodę zdrowia milionów obywateli utajniając nazwy produktów skażonych solą wypadową (dioksyny, rtęć, ołów, kadm, arsen, tytan, nikiel) i trującym suszem jajecznym (kadm, ołów i bakterie E.coli)?

2. Dlaczego prawa obywatelskie i godność ludzka są rażąco gwałcone poprzez pozbawienie Polaków możliwości wyboru w kwestii zakupu zdrowych i uczciwych produktów żywnościowych? Dlaczego Polacy zostali ubezwła... rozwiń
Avatar
ja / 23 kwietnia 2012 o 21:32
[quote name='gimnazjalista' timestamp='1335204995' post='624210']
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
[/quote]
Lepiej zobacz do książki dlaczego doszło do katastrofy w Czarnobylu, a potem poszukaj sobie ile wokół Polski jest elektrowni atomywch i gdzie budują następne. Bzdura, że jak nie będzie u nas to będziemy bezpieczni bo wystarczy jeden szalony naukowiec i będzie powtórka z rozrywki. A jak uważasz, że mamy tyle ekologicznych alternatyw to przekonaj tych którzy niechcą wiatraków, biogazowni itp. Najlepsze że wszyscy chcą by było taniej ale jak trzeba pójść na ustepstwa to Nie bo to moje i nie można. Ciekawe jak Ci prąd 2 czy3-krotnie podrożeje to dalej będziesz na nie.

Poza tym skoro: sól drogowa nam nie szkodzi, susz jajeczny też nie, kilkuletnie przeterminowane ryby też i to atomówka nam nie zaszkodzi.
[quote name='gimnazjalista' timestamp='1335204995' post='624210']
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
[/quote]
Lepiej zobacz do książki dlaczego doszło do katastrofy w Czarnobylu, a potem poszukaj sobie ile wokół Polski jest elektrowni atomywch i gdzie budują następne. Bzdura, że jak nie będzie u nas to będziemy b... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2012 o 20:20
A ile ton żywności z solą nie dopuszczoną do spożycia i mączką udającą mączkę jajeczną zjedliśmy i nadal jemy my, obywatele pozbawieni możliwości wyboru przez rząd, dla którego ważniejszy jest interes producenta niż zdrowie ludzi?
Avatar
gimnazjalista / 23 kwietnia 2012 o 20:16
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
Avatar
Kazik / 23 kwietnia 2012 o 19:43
Kolejna rybna afera na lubelszczyźnie. Rok temu firma Król też przerabiała daty a teraz następna. No chyba że to jakiś klon, wszak Kalinówka niedaleko. Czyżby Króle otworzyły filię?
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2012 o 19:36
Qrwy i tyle!!!!!! Chodzi im tylko o kasę a nie o zdrowie ludzi!!!!!! Powinni się smażyć w piekle...
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2012 o 17:51
Znowu na rybach, Icek Bimberman zrobił ZŁOTY INTERES.
Avatar
ciekawa / 23 kwietnia 2012 o 17:45
Czyżby to było to?

"SoNa" Sp. z o.o. Filia
Ryby - Hodowla, Połów
Adres
ul. Doświadczalna 6
20-280 Lublin

Siedziba w woj. Śląskim:

http://www.sona.pl/Kontakt
Avatar
GOŚĆ / 23 kwietnia 2012 o 17:03
[quote name='xxx' timestamp='1335190794' post='624140']
Nie ma co narzekać. Myślę że jak się rybki posypie solą drogową (w końcu zdrowa i nieszkodliwa) to w marketach pójdą jak świeże bułeczki.
[/quote]

Oczy sobie posyp!
Avatar
generation_next / 26 kwietnia 2012 o 12:07
Bo te ryby były przeznaczone do celów kolekcjonerskich a nie spożywczych;-)
Avatar
njh56 / 24 kwietnia 2012 o 13:43
16 pytań w sprawie zatrutej soli:
1. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom konsumentów i na szkodę zdrowia milionów obywateli utajniając nazwy produktów skażonych solą wypadową (dioksyny, rtęć, ołów, kadm, arsen, tytan, nikiel) i trującym suszem jajecznym (kadm, ołów i bakterie E.coli)?

2. Dlaczego prawa obywatelskie i godność ludzka są rażąco gwałcone poprzez pozbawienie Polaków możliwości wyboru w kwestii zakupu zdrowych i uczciwych produktów żywnościowych? Dlaczego Polacy zostali ubezwłasnowolnieni co do możliwości dysponowania swoimi zasobami finansowymi i decydowania o swoim zdrowiu? Dlaczego Polacy są zmuszani do spożywania trującej żywności?

3. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom uczciwych producentów i polskiego przemysłu spożywczego nie ujawniając nazw produktów skażonych solą wypadową i trującym suszem jajecznym przez co cała branża traci zaufanie klientów?

4. Dlaczego Polska dokonała ogromnej manipulacji w mediach zagranicznych (Reuters, Associated Press), gdzie ukazały się niekompletne i mylące informacje na temat afery solnej wprowadzające w błąd opinię publiczną? (informacja o wycofaniu 200 ton żywności ?podejrzanej o zawartość soli drogowej? - brak informacji, że trefna sól była solą wypadową z procesu chemicznego, że proceder trwał co najmniej 12 lat i że na rynek trafiało aż 3000 ton / miesiąc skażonej soli).

5. Dlaczego afera solna jest wyciszana i kto za tym stoi?

6. Dlaczego Ministerstwo Rolnictwa milczy i nie odpowiada na zapytania swoich odpowiedników z Czech?

reszta w serwisie Obywatelskie nieposłuszeństwo: [url="http://www.obnie.pl"]Obywatelskie nieposłuszeństwo[/url]
16 pytań w sprawie zatrutej soli:
1. Dlaczego prokuratura i sanepid działają z premedytacją wbrew interesom konsumentów i na szkodę zdrowia milionów obywateli utajniając nazwy produktów skażonych solą wypadową (dioksyny, rtęć, ołów, kadm, arsen, tytan, nikiel) i trującym suszem jajecznym (kadm, ołów i bakterie E.coli)?

2. Dlaczego prawa obywatelskie i godność ludzka są rażąco gwałcone poprzez pozbawienie Polaków możliwości wyboru w kwestii zakupu zdrowych i uczciwych produktów żywnościowych? Dlaczego Polacy zostali ubezwła... rozwiń
Avatar
ja / 23 kwietnia 2012 o 21:32
[quote name='gimnazjalista' timestamp='1335204995' post='624210']
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
[/quote]
Lepiej zobacz do książki dlaczego doszło do katastrofy w Czarnobylu, a potem poszukaj sobie ile wokół Polski jest elektrowni atomywch i gdzie budują następne. Bzdura, że jak nie będzie u nas to będziemy bezpieczni bo wystarczy jeden szalony naukowiec i będzie powtórka z rozrywki. A jak uważasz, że mamy tyle ekologicznych alternatyw to przekonaj tych którzy niechcą wiatraków, biogazowni itp. Najlepsze że wszyscy chcą by było taniej ale jak trzeba pójść na ustepstwa to Nie bo to moje i nie można. Ciekawe jak Ci prąd 2 czy3-krotnie podrożeje to dalej będziesz na nie.

Poza tym skoro: sól drogowa nam nie szkodzi, susz jajeczny też nie, kilkuletnie przeterminowane ryby też i to atomówka nam nie zaszkodzi.
[quote name='gimnazjalista' timestamp='1335204995' post='624210']
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
[/quote]
Lepiej zobacz do książki dlaczego doszło do katastrofy w Czarnobylu, a potem poszukaj sobie ile wokół Polski jest elektrowni atomywch i gdzie budują następne. Bzdura, że jak nie będzie u nas to będziemy b... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2012 o 20:20
A ile ton żywności z solą nie dopuszczoną do spożycia i mączką udającą mączkę jajeczną zjedliśmy i nadal jemy my, obywatele pozbawieni możliwości wyboru przez rząd, dla którego ważniejszy jest interes producenta niż zdrowie ludzi?
Avatar
gimnazjalista / 23 kwietnia 2012 o 20:16
To jeszcze nic, poczekajcie aż peowscy przedsiębiorcy wraz z peeselowskiemi urzednikami wybudują elektrownie atomową - wtedy się zacznie. Albo skończy, definitywnie. Nawet nie będzie potrzebny Sekuła do wyjaśnienia przyczyn.
Avatar
Kazik / 23 kwietnia 2012 o 19:43
Kolejna rybna afera na lubelszczyźnie. Rok temu firma Król też przerabiała daty a teraz następna. No chyba że to jakiś klon, wszak Kalinówka niedaleko. Czyżby Króle otworzyły filię?
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2012 o 19:36
Qrwy i tyle!!!!!! Chodzi im tylko o kasę a nie o zdrowie ludzi!!!!!! Powinni się smażyć w piekle...
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2012 o 17:51
Znowu na rybach, Icek Bimberman zrobił ZŁOTY INTERES.
Avatar
ciekawa / 23 kwietnia 2012 o 17:45
Czyżby to było to?

"SoNa" Sp. z o.o. Filia
Ryby - Hodowla, Połów
Adres
ul. Doświadczalna 6
20-280 Lublin

Siedziba w woj. Śląskim:

http://www.sona.pl/Kontakt
Avatar
GOŚĆ / 23 kwietnia 2012 o 17:03
[quote name='xxx' timestamp='1335190794' post='624140']
Nie ma co narzekać. Myślę że jak się rybki posypie solą drogową (w końcu zdrowa i nieszkodliwa) to w marketach pójdą jak świeże bułeczki.
[/quote]

Oczy sobie posyp!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!