sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Do Świdnika przez marszałka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2006, 19:44
Autor: Rafał Panas

14 mln zł z budżetu państwa trafi na budowę lotniska w Świdniku za pośrednictwem marszałka województwa. Pieniądze zostaną zapisane w kontrakcie wojewódzkim.

Tymczasem spółka Port Lotniczy Lublin SA (tworzą ją m.in. samorządy Lublina i Świdnika) stawiała na Państwowe Porty Lotnicze. - To najbardziej znacząca firma w tej branży na naszym rynku. Jej udział w budowie gwarantowałby szybkie i rzetelne zakończenie przedsięwzięcia. Łatwiej budować z doświadczonymi fachowcami niż z dopiero startującymi firmami - mówi Karol Ścibior, prezes PLL.
- Porty nie przekażą nam pieniędzy z dwóch powodów: państwowa firma przechodzi reorganizację oraz uznała, że na etapie wykupu gruntów i pracy przy dokumentacji jej udział nie jest konieczny. Mamy opracowanie, w którym Państwowe Porty Lotnicze potwierdzają sens budowy lotniska w Świdniku. Dlatego ich udział w przyszłości nie jest wykluczony - komentuje Artur Soboń, rzecznik burmistrza Świdnika.
Marszałek uchodzi za zwolennika budowy lotniska w Niedźwiadzie koło Lubartowa. Jednak jego rzecznik podkreśla, że nie będzie problemów z przekazaniem pieniędzy w ramach kontraktu. - Jest warunek: samorząd Lublina lub Świdnika musi zdeklarować się jako inwestor - mówi rzecznik Tomasz Makowski. I zapewnia: - Wbrew pogłoskom, marszałek promuje obie inwestycje, i w Świdniku i w Niedźwiadzie. Przypominam, że jesteśmy mniejszościowym udziałowcem w spółce Port Lotniczy Lublin.
- Formalnie nie mamy jeszcze decyzji ministerstwa. Braliśmy pod uwagę także wariant z kontraktem wojewódzkim. O tym, w jaki sposób spółka wystąpi o fundusze zadecydują akcjonariusze - mówi Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina.
14 mln zł z budżetu państwa pójdzie przede wszystkim na wykup gruntów, w tym pasa startowego od PKO SA. Lotnisko w Świdniku ma obsługiwać małe samoloty towarowe i pasażerskie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!