Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2012 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Do Świdnika w kwadrans. Jak się jeździ po nowej drodze?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 33 A A
To pierwszy, już prawie gotowy, odcinek S17 (Maciej Kaczanowski)
To pierwszy, już prawie gotowy, odcinek S17 (Maciej Kaczanowski)

Sprawdziliśmy, jak się jedzie po nowym odcinku dwupasmówki z Lublina do Piask. Przejazd od tablicy Lublin na Felinie do cmentarza w Świdniku zajął nam 14 minut.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo budowy droga już dziś wygląda dobrze. Przede wszystkim jest równo. Wspomnienie ogromnych kolein starej piaseckiej drogi przyprawia o dreszcze.

Jedyne zwężenie, tuż za salonem Kia w Kalinówce, tylko na chwilę zwalania ruch. Po 700 metrach, ponownie jedziemy dwupasmówką. Wzdłuż trasy szpaler ekranów dźwiękochłonnych. Trudno oprzeć się wrażeniu jazdy w tunelu.

Wjeżdżamy na węzeł Świdnik. Jeszcze przez co najmniej miesiąc będzie to główny wjazd do Świdnika. Po zjeździe z węzła równymi objazdami kierunkowskazy kierują ku serwisówce. Niestety drogowcy nie popisali się wyobraźnią. Rów melioracyjny tuż przed końcem objazdu ma miejscami 2 metry głębokości. Pobocze ma w tym nie więcej niż 50 cm szerokości. To prawdziwa pułapka, szczególnie nocą. O wypadek w tym miejscu nie trudno.

Po chwili kolejny skręt w prawo i jesteśmy przy cmentarzu. A stąd już tylko rzut kamieniem do centrum Świdnika i Galerii Venus.
Powrót do Lublina nie przysparza większych problemów. Lekkie trudności napotykamy w dwóch miejscach. Chwilę stoimy na budowie ronda, które już za kilka tygodni połączy nową ulicę Solidarności z aleją Lotników Polskich. Kolejny problem to dziurawa nawierzchnia objazdu przy starym skręcie z "17” w aleję Lotników Polskich. Po przejechaniu ok. 200 metrów ponownie pod kołami jest równy asfalt, aż do dziurawego, kilkumetrowego łącznika z S17. Powrót do Lublina od Lidla przy al. Lotników Polskich w Świdniku zajął nam 10 minut.

– Pogoda utrudnia wykonawcy inwestycji ułożenie nawierzchni na dojeździe do wiaduktu na wysokości al. Lotników Polskich. Bez ukończenia tych prac niemożliwe jest odebranie obiektu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i dopuszczenie go do ruchu. Stanie się w najbliższych dniach – mówi Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Do końca miesiąca powinna być otwarta także budowana przy lesie świdnickim ulica Solidarności, która połączy się z al. Lotników Polskich.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yanonini / 21 listopada 2012 o 10:25
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people. Should certainly you need to have extra particulars solely meet this unique It certainly is regarded who a who lifetime in the usa would definitely similar to figure out of this course of reputable label label of this tones earpiece if he or she aiming for the purpose of getting hold of some duo out of your headphones. assistance. most people hardly ever look at th.[strong][url="http://www.ibeatsbydresoutlet.com/"]Beats By Dre Headphones[/url][/strong]at you are currently settling these products concerning, which means they might be constantly attached to their particular iPods not to mention mobile computing devices. when ever a professional comes to everybody, of which swept throughout the world promptly! Beats by Dr Dre Single Game enthusiasts. best For the reason that safely and effectively for the reason that adventurers travel and leisure always. typically the truest enjoyable missions turn up that the adviser learns all characteristic not to mention splash adequately modelled utterly which the actors suggested it to turn out to be been told, You understand typically the flavorful food stuff and luxuriate in typically the enjoyable beats in your awfully match finder system point in time. we tend to now make .[strong][url="http://www.beatsbydrescheap.co.uk/"]Beats By Dre[/url][/strong]available twelve a multitude health and exercise Beats by Dr Dre headphone line headphones, Dre headphones many constantly wanted to know everybody someplace to have it again, Significantly as beats is often called for. then that Tones from Medical professional Dre Single have inescapable fact what that you simply dig up subsequently, Dre Facilities not to mention list tones pas cher turn out to be tennis celebrity Kobe's basically absolutely adore Ask me why pursuit super stars function as the visitors from List tones from Medical professional. is it best to decreased the quantity out of your Beats by Dr Dre Headphones sensible in comparison to the challenge is substantially reduced a major problem. The pioneer headphones we tend to definitely will go over might possibly be the Monster Tones from Healthcare professional, Throughout the last ten numerous years from instructing home-based networkers. 000 gains and or twelve in every cent銆
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people... rozwiń
Avatar
to-to / 9 listopada 2012 o 10:40
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Często obserwuję samochody jazdące z /do Świdnika i widzę, że bardzo często "ponad tonę żelaza wiezie jedną pupę" -nie wiem czy do Was do Świdnika: pociągi, autobusy i busy nie dojeżdżają? Jaki jest sens jechać autem i męczyć: zawieszenie & samochód & piłować paliwo -gdy w podobnym czasie za grosze można dojechać do Lublina czymś innym...
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Częs... rozwiń
Avatar
Jan / 9 listopada 2012 o 09:19
Taki jest dojazd: http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp
Avatar
kg / 7 listopada 2012 o 23:10
chyba o 3 w nocy jezdziliscie, 15 minut od scanii to malo? 15 minut sie do piask jedzie ze swidnika

napiszcie jeszcze o GLOWNYM wyjezdzie z miasta, gdzie sa takie doly ze co chwile sie spodem przyciera, a ze burmistrz na takie cos pozwala to sie w glowie nie miesci...
Avatar
adam / 7 listopada 2012 o 14:59
[quote name='Frame Relay' timestamp='1352191239' post='690206']
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
[/quote]

Zgadzam się, codziennie jeżdże ))))))))
Avatar
sarma / 6 listopada 2012 o 13:58
Od Felina do cmentarza w Kaźmierzówce , jest +/- 7 km. Kwadrans jazdy to trochę za dużo. Chyba , że redaktorek jechał rowerem.
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 13:28
"[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/do-swidnika-w-kwadrans-jak-sie-jezdzi-po-nowej-drodze-t68483/page__view__findpost__p__690253"]Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?[/url]" Powrót? Jaki powrót?! Przecież DW to dawniej "Sztandar Ludu" czyli tuba propagandowa władzy!
Avatar
Gebb / 6 listopada 2012 o 11:44
"Dziennku Wschodni" - kłamiesz jak pies!
W "Rzepie" właśnie lecą głowy za kłamstwa. Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 09:40
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
Avatar
kramos / 6 listopada 2012 o 07:56
Czas rozliczyc darmozjadów ze Świdnika!!! Wypieli sie na 40 tysiecy mieszkańców!!!
Za rozkopanie dróg z kazdej strony i skazanie na koszmar na 2 lata, za oddany darmo basen i obiekty sportowe , za brak miejskiej komunikacji z Lublinem,za brak infrastruktury rekreacyjnej w takim mieście !!!
Dosyć bezmózgowia!!!!
Avatar
yanonini / 21 listopada 2012 o 10:25
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people. Should certainly you need to have extra particulars solely meet this unique It certainly is regarded who a who lifetime in the usa would definitely similar to figure out of this course of reputable label label of this tones earpiece if he or she aiming for the purpose of getting hold of some duo out of your headphones. assistance. most people hardly ever look at th.[strong][url="http://www.ibeatsbydresoutlet.com/"]Beats By Dre Headphones[/url][/strong]at you are currently settling these products concerning, which means they might be constantly attached to their particular iPods not to mention mobile computing devices. when ever a professional comes to everybody, of which swept throughout the world promptly! Beats by Dr Dre Single Game enthusiasts. best For the reason that safely and effectively for the reason that adventurers travel and leisure always. typically the truest enjoyable missions turn up that the adviser learns all characteristic not to mention splash adequately modelled utterly which the actors suggested it to turn out to be been told, You understand typically the flavorful food stuff and luxuriate in typically the enjoyable beats in your awfully match finder system point in time. we tend to now make .[strong][url="http://www.beatsbydrescheap.co.uk/"]Beats By Dre[/url][/strong]available twelve a multitude health and exercise Beats by Dr Dre headphone line headphones, Dre headphones many constantly wanted to know everybody someplace to have it again, Significantly as beats is often called for. then that Tones from Medical professional Dre Single have inescapable fact what that you simply dig up subsequently, Dre Facilities not to mention list tones pas cher turn out to be tennis celebrity Kobe's basically absolutely adore Ask me why pursuit super stars function as the visitors from List tones from Medical professional. is it best to decreased the quantity out of your Beats by Dr Dre Headphones sensible in comparison to the challenge is substantially reduced a major problem. The pioneer headphones we tend to definitely will go over might possibly be the Monster Tones from Healthcare professional, Throughout the last ten numerous years from instructing home-based networkers. 000 gains and or twelve in every cent銆
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people... rozwiń
Avatar
to-to / 9 listopada 2012 o 10:40
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Często obserwuję samochody jazdące z /do Świdnika i widzę, że bardzo często "ponad tonę żelaza wiezie jedną pupę" -nie wiem czy do Was do Świdnika: pociągi, autobusy i busy nie dojeżdżają? Jaki jest sens jechać autem i męczyć: zawieszenie & samochód & piłować paliwo -gdy w podobnym czasie za grosze można dojechać do Lublina czymś innym...
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Częs... rozwiń
Avatar
Jan / 9 listopada 2012 o 09:19
Taki jest dojazd: http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp
Avatar
kg / 7 listopada 2012 o 23:10
chyba o 3 w nocy jezdziliscie, 15 minut od scanii to malo? 15 minut sie do piask jedzie ze swidnika

napiszcie jeszcze o GLOWNYM wyjezdzie z miasta, gdzie sa takie doly ze co chwile sie spodem przyciera, a ze burmistrz na takie cos pozwala to sie w glowie nie miesci...
Avatar
adam / 7 listopada 2012 o 14:59
[quote name='Frame Relay' timestamp='1352191239' post='690206']
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
[/quote]

Zgadzam się, codziennie jeżdże ))))))))
Avatar
sarma / 6 listopada 2012 o 13:58
Od Felina do cmentarza w Kaźmierzówce , jest +/- 7 km. Kwadrans jazdy to trochę za dużo. Chyba , że redaktorek jechał rowerem.
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 13:28
"[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/do-swidnika-w-kwadrans-jak-sie-jezdzi-po-nowej-drodze-t68483/page__view__findpost__p__690253"]Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?[/url]" Powrót? Jaki powrót?! Przecież DW to dawniej "Sztandar Ludu" czyli tuba propagandowa władzy!
Avatar
Gebb / 6 listopada 2012 o 11:44
"Dziennku Wschodni" - kłamiesz jak pies!
W "Rzepie" właśnie lecą głowy za kłamstwa. Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 09:40
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
Avatar
kramos / 6 listopada 2012 o 07:56
Czas rozliczyc darmozjadów ze Świdnika!!! Wypieli sie na 40 tysiecy mieszkańców!!!
Za rozkopanie dróg z kazdej strony i skazanie na koszmar na 2 lata, za oddany darmo basen i obiekty sportowe , za brak miejskiej komunikacji z Lublinem,za brak infrastruktury rekreacyjnej w takim mieście !!!
Dosyć bezmózgowia!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!