piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Do trzech razy sztuka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2003, 17:22

Ponad 60 pracowników lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którzy w ubiegłym roku obalali test kompetencyjny, wczoraj zdawało poprawkę.

Wyniki mają być znane na przełomie tego tygodnia. Jakie były pytania? – Na razie nie mogę powiedzieć. Zostaną ogłoszone po przeprowadzeniu egzaminów w całej ARiMR – tłumaczy Zbigniew Kozaczuk, dyrektor lubelskiego oddziału agencji.
W lubelskiej ARiMR pracuje około 200 osób w trzech pionach: biuro SAPARD, obsługi wniosków i wspólnej polityki rolnej oraz zintegrowanego systemu zarządzania i kontroli (IACS). Kolejno każdy z pracowników musi przejść specjalne testy kompetencyjne. Takie mają już za sobą wszyscy pracownicy SAPARD, czyli ponad 20 osób.
Pod koniec ubiegłego roku do testów przystąpili pracownicy biura IACS. W sumie 124 osoby. Z tego blisko 60 proc. oblało test. Wynik lubelskiego oddziału był gorszy od średniej krajowej (noga podwinęła się co drugiemu).
– Nasi ludzie nie są przyzwyczajeni do rozwiązywania testów, gdzie istnieje kilka możliwości odpowiedzi. Nie za bardzo się przyłożyli. Ponadto ja nie mam wpływu na politykę kadrową. Ta zależy od centrali – tłumaczył po egzaminie dyrektor Kozaczuk.
W ubiegłym tygodniu pracownicy IACS, którzy nie zaliczyli egzaminu, wzięli udział w dwudniowym szkoleniu. Warsztaty miały ich przygotować do poprawki, którą wczoraj pisali.
Zaliczenie testu kompetencyjnego jest warunkiem utrzymania pracy w agencji. Ale oblanie poprawki nie oznacza automatycznie utraty posady. – „W uzasadnionych przypadkach” przeprowadzane zostaną egzaminy komisyjne.

Jak wygląda egzamin

Zespół Audytu Wewnętrznego ARiMR przygotował 130 pytań wielokrotnego wyboru. Każdy egzaminowany musi w ciągu 60 minut odpowiedzieć na 30 pytań. By zaliczyć test w pierwszym terminie trzeba odpowiedzieć na co najmniej 18 pytań. W przypadku zaś egzaminu poprawkowego – 21.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!