sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Dodatkowe autobusy po turnieju piłkarskim na Arenie Lublin i kabaretonie na pl. Zamkowym

Dodano: 3 lipca 2015, 12:36
Autor: drs

(Fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Kibice, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na rozgrywany na Arenie Lublin turniej piłkarski Lotto Lubelskie Cup będą mogli korzystać ze specjalnie wzmocnionej komunikacji miejskiej.

Poza skierowaniem linii 1, 28 i 45 przez biegnące przy stadionie ulice (w sobotę od godziny 14, a w niedzielę od godz. 11) uruchomiona będzie też specjalna linia autobusowa „Arena Lublin” kursująca z pl. Litewskiego.

Autobusy linii specjalnej będą kursować w sobotę między godz. 14 a 19 oraz w niedzielę od godz. 11.30 do 17.30. W kierunku stadionu autobus pojedzie przez Krakowskie Przedmieście, Lipową i al. Piłsudskiego, zaś ze stadionu wracać ma przez Zamojską i pl. Wolności.

Po meczach (w sobotę ok. godz. 21.15 i w niedzielę ok. godz. 19.30) obok stadionu czekać będą dodatkowo podstawione autobusy linii 1 w kierunku zalewu i w stronę ul. Grygowej, linii 28 na Porębę i na Felin. Na Czechów spod stadionu odjedzie za to autobus linii 13.

Autobusy po kabaretonie na pl. Zamkowym

Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej uruchomione zostaną w sobotę po organizowanym na pl. Zamkowym kabaretonie. Po zakończeniu imprezy, około godz. 23.30 na al. Tysiąclecia na pasażerów mają czekać podstawione specjalnie autobusy.

Na przystanku po stronie pl. Zamkowego będzie czekać po jednym autobusie następujących linii: 18 w kierunku ul. Paderewskiego, 23 na Felin (przez al. Unii Lubelskiej) i 57 na Mełgiewską.

Po drugiej stronie dwupasmówki, na przystanku bliżej hali Nova czekać będzie po jednym autobusie linii: 2 na Zbożową, 10 na Gęsią, oraz 31 i 57 na Porębę. Na tym przystanku (a nie jak zwykle bliżej ronda) będzie można wsiąść również w dodatkowe autobusy linii 6 na Żeglarską, 17 na Widok i 39 w kierunku Zana.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lipca 2015 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OBY tylko z tych autobusów "kibice" nie zrobili WRAKÓW, bo zachęty na siłę Żuka , aby wypełnić na gwałt tłumem wybudowany bezmyślnie stadion ( sorry, to oczywiste - dla propagandy i pijaru, taki DRAMATYCZNY POPULIZM - o którym trąbi Kopacz) w mieście, gdzie nie ma piłki nożnej, BO INACZEJ - BEDZIEMY MUSIELI MY oddaĆ UNIi, nie ŻUK, ciężkie MILIONY z dotacji do tego BEZDURNEGO STADIONU ! A że nie mamy ytakich pieniędzy, Zuk nam podniesie wszelkie podatki iceny komunalne, co to dla niego. On wydał kilkanaście milinów na "remont" ISTNIEJĄCEGO PARKU w Centrum!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to ma być po jednym autobusie na tyle ludzi....JAŁMUŻNA?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!