niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Dokument urzędników: Współpraca Lublina z Żydami nie szkodzi przyrodzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2013, 18:52
Autor: Dominik Smaga

Prognoza ma być dzisiaj przedyskutowana ze wszystkimi chętnymi mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się
Prognoza ma być dzisiaj przedyskutowana ze wszystkimi chętnymi mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się

Taki wniosek znalazł się w dokumencie, za który miasto zapłaciło 8800 zł. – Przepisy nakazują nam zlecić takie opracowanie – tłumaczą urzędnicy magistratu.

Zaczęło się od tego, że urzędnicy i różni fachowcy radzili wspólnie, jak Lublin powinien się rozwijać do 2020 roku. To, co spisali będziemy dalej nazywać w skrócie "strategią”. Później okazało się, że trzeba jeszcze zbadać, jak te plany wpłyną na przyrodę, dlatego powstała "Prognoza Oddziaływania na Środowisko Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013–2020”. Ratusz właśnie ujawnił jej treść i pyta mieszkańców, co sądzą na jej temat.

Przeczytaliśmy dokument. Dużą jego część zajmują opisy przyrody, np. gatunków żyjących w poszczególnych lasach. Później mowa jest o tym, jak poszczególne zamierzenia wpłyną na środowisko. Stąd dowiadujemy się m.in., że "budowanie dobrych relacji i współpracy z diasporą żydowską”, w tym powołanie specjalnego pełnomocnika, czy współpraca z organizatorami wycieczek z Izraela to działanie "neutralne wobec środowiska przyrodniczego”.

Taki sam wniosek wynajęty przez Ratusz ekspert wysnuł w przypadku międzynarodowej wymiany szkolnej, albo promowania miasta za granicą. Wszystko to jest dla przyrody neutralne. Autor opracowania wskazuje też, co dla przyrody nie jest obojętne. A są to inwestycje, choćby rozbudowa lotniska o terminal towarowy, rozbudowa al. Kraśnickiej, ul. Nałęczowskiej czy Żeglarskiej. Tyle, że w każdym przypadku nie ma mowy o tym, jakie skutki dla przyrody to wywoła. Jest tylko stwierdzenie, że należy to osobno zbadać.

– Zdajemy sobie sprawę, że prognoza jest na dużym poziomie ogólności, ale taka też jest strategia, której ona dotyczy – przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. Pytana o koszty sporządzenia tego dokumentu podaje kwotę 8800 zł. – Nie jest to nasz wymysł, opracowanie takiej prognozy to wymóg ustawowy.

Prognoza za 8800 zł ma być dzisiaj przedyskutowana ze wszystkimi chętnymi mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się w sali na parterze Ratusza, zacznie się o godz. 17 i jest planowane na dwie godziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
...
Zorro
Marek
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

...
... (29 stycznia 2013 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To miasto nie ma pieniędzy na podstawowe cele (chociażby budowa przedszkoli, stołówek lub dróg), a wydaje pieniądze na jakieś strategie, które nie są wymagane żadnymi przepisami prawa. Niech się rzecznik douczy, bo nie dość, że kiepsko się wypowiada, to jeszcze nie ma wiedzy. Widzę, że w mieście prezydent bardzie dba o interesy Żydów i innych narodowości niż o Polaków.
Rozwiń
Zorro
Zorro (28 stycznia 2013 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie instytucja ochrony srodowiska....zydek to sie nie nadaje nawet nawoz. Polska jest dla POLAKOW, Lublin takze.
Rozwiń
Marek
Marek (28 stycznia 2013 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakby głupota miała skrzydła to nasi włodarze już dawno by latali !
Niech teraz zbadają jaki wpływ na przyrodę ma współpraca Lublina z innymi nacjami np Niemcami, Ukraińcami,Słowakami itd.

Oczywiście każda nacja ma być w oddzielnym opracowaniu i za każde należy się 8000 zł.
A tych krajów jest na świecie trochę wiec i kaska ładna się uzbiera.
Rozwiń
aa
aa (28 stycznia 2013 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie stwierdzenie Wspópraca z Żydami nie szkodzi przyrodzie świadczy tylko o ksenofobii i antysemityzmie Polaków .Nie szukajmy przyjaciól .Poglądy każdy może mieć jakie chce ,ale oficjalne stanowisko powinno być poprawne politycznie niezależnie jakiego narodu by dotyczyło .Chociaż z drugiej strony urzędnicy przyzwyczaili nas do tego ,że nie spodziewamy się po nic dobrego ;afera z biletamui itp
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2013 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=5]Wszystko jest OK. Tylko może tych żydów przesiedlić na Madagaskar albo na Antarktydę. Byle dalej od POlski.[/size]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!