sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Dom dziecka i matki

Dodano: 7 stycznia 2002, 16:11

Od 15 grudnia działa w Kraśniku Powiatowy Dom Samotnej Matki. - W porozumieniu z kierownictwem domu dziecka w Kraśniku postanowiliśmy utworzyć przy tej placówce ośrodek dla matek. Lokalizacja ta podyktowana jest malejącą liczbą wychowanków domu dziecka. Wspólnie napisaliśmy program wsparcia rodziny i dziecka w powiecie kraśnickim. Został on przyjęty i otrzymaliśmy pieniądze z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej na uruchomienie domu dla matek. Również w budżecie powiatu kraśnickiego jest kwota przeznaczona na funkcjonowanie ośrodka - powiedziała nam Małgorzata Romanko dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku.
W jednym skrzydle budynku domu dziecka wygospodarowano duży pokój, w którym mogą nocować 3 osoby, kuchnię oraz łazienkę. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest na poradnię rodzinną. Kobiety z dziećmi, które znalazły się trudnej dla nich sytuacji, otrzymują do sześciu miesięcy nie tylko dach nad głową i wyżywienie, ale również szeroko zakrojoną pomoc psychologa, pedagoga, prawnika i pracowników PCPR, którzy pomagają uwierzyć w siebie, załatwić sprawy w urzędach itp.
Samotne matki z dziećmi, ofiary przemocy w rodzinie itp. Z terenu powiatu kraśnickiego mogą zgłaszać się do Powiatowego Domu Samotnej Matki mieszczącego się w Kraśniku przy ul. Sikorskiego 19 (budynek Domu Dziecka), tel. 825-69-80, lub do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, tel. 826-17-97, lub najbliższego ośrodka pomocy społecznej. (Ire)

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!