środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Dom dziecka i matki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2002, 16:11

Od 15 grudnia działa w Kraśniku Powiatowy Dom Samotnej Matki. - W porozumieniu z kierownictwem domu dziecka w Kraśniku postanowiliśmy utworzyć przy tej placówce ośrodek dla matek. Lokalizacja ta podyktowana jest malejącą liczbą wychowanków domu dziecka. Wspólnie napisaliśmy program wsparcia rodziny i dziecka w powiecie kraśnickim. Został on przyjęty i otrzymaliśmy pieniądze z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej na uruchomienie domu dla matek. Również w budżecie powiatu kraśnickiego jest kwota przeznaczona na funkcjonowanie ośrodka - powiedziała nam Małgorzata Romanko dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku.
W jednym skrzydle budynku domu dziecka wygospodarowano duży pokój, w którym mogą nocować 3 osoby, kuchnię oraz łazienkę. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest na poradnię rodzinną. Kobiety z dziećmi, które znalazły się trudnej dla nich sytuacji, otrzymują do sześciu miesięcy nie tylko dach nad głową i wyżywienie, ale również szeroko zakrojoną pomoc psychologa, pedagoga, prawnika i pracowników PCPR, którzy pomagają uwierzyć w siebie, załatwić sprawy w urzędach itp.
Samotne matki z dziećmi, ofiary przemocy w rodzinie itp. Z terenu powiatu kraśnickiego mogą zgłaszać się do Powiatowego Domu Samotnej Matki mieszczącego się w Kraśniku przy ul. Sikorskiego 19 (budynek Domu Dziecka), tel. 825-69-80, lub do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, tel. 826-17-97, lub najbliższego ośrodka pomocy społecznej. (Ire)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!