niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Dom za złotą bramą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2005, 21:36

Administracja osiedla przy ul. Fulmana 7 zafundowała dwie bramy za 29 tys. zł, za która musieli zapłacić mieszkańcy. Podobne można kupić nawet za 5 tys. zł. Mieszkańcy są zbulwersowani. Każdy z nich zapłacił po 153 zł.

Czy one są ze złota? – pytają zbulwersowani lokatorzy. Administrator budynku tłumaczy, że uzgadniał to z nimi. Tymczasem niektórzy z mieszkańcy obiecują, że będą bramy psuć.
Chodzi o dwie bramy wjazdowe do garaży. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane. – Czekaliśmy na nie półtora roku. W końcu się doczekaliśmy, ale dlaczego są takie drogie? – denerwuje się jeden z mieszkańców. – I jeszcze każą dopłacić 60 złotych za jednego pilota.
Przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej sami zdecydowali się na tę ofertę – mówi Renata Puchacz, prezes „Ad-budu”, administratora budynku. – Wpłynęło do mnie zażalenie w tej sprawie podpisane przez kilka osób. Ale to są nowi mieszkańcy, którzy nie znają wcześniejszych ustaleń.
Tymczasem na ul. Fulmana od kilku dni brama jest „dyżurnym” tematem rozmów. – Od kilku dni tu się o niczym innym nie mówi – mówi jedna z mieszkanek – Ludzie są wściekli. Musimy jeszcze dodatkowo zpłacic za pilota.
• A pani kupiła?
– A jakie miałam wyjście? Mąż wieczorem wrócił z pracy i wjechał do garażu tylko dlatego, że sąsiad mu otworzył – mówi pani Aneta.
Tylko w „Panoramie Firm” są ogłoszenia ponad 20 firm z terenu Lublina wykonujących bramy garażowe. Ich ceny wynoszą od 5 do 15 tysięcy. Przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z ul. Fulmana do wyboru mieli... trzy oferty. Wybrali najtańszą – 29 tysięcy za dwie bramy z gwarancją na dwa lata.
– Dlatego nie ogłosili przetargu? Teraz przetargi robi się nawet na długopisy! – denerwuje się pan Piotr.
– Owszem są tańsze, ale postawiliśmy na jakość. Tu mieszka ponad dwustu lokatorów. Słaby silnik często by się psuł – wyjaśnia kierownik działu technicznego Ad-budu.
Dziś, żeby zejść do garażu lub śmietnika trzeba mieć pilota lub kluczyk. Klucz jest tańszy – 5 złotych. – Nawet za to nam każą płacić. Wstydziliby się – komentują mieszkańcy. Inni od słów przeszli do czynów i... zakleją fotokomórki zamontowane w bramach.
– A jeden lokator zapowiedział, że specjalnie będzie psuł – skarży się kierownik Ad-budu.
Lokatorzy domagają się też nadzwyczajnego zebrania w tej sprawie.
– W okresie bilansowym to nie możliwe. Ale mogę się spotkać się z mieszkańcami. Jeśli wyznacza datę i godzinę to przyjdę – obiecuje pani prezes.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!