Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2010 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Dominikanie odkrywają freski i szukają mecenasa

0 11 A A

– Rarytas, konserwatorska bomba – tak o odkrytych właśnie malowidłach mówi o. Robert Głubisz, przeor lubelskiego klasztoru. Freski pochodzą z XV w. Znajdują się na murach, częściowo pokrytych młodszymi, XVII–wiecznymi malowidłami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.

Odkryte fragmenty zostaną poddane renowacji i przykryte taflami szkła. Wszystko będzie gotowe najpóźniej we wrześniu 2012 roku. Wtedy mija termin na zakończenie remontu klasztoru.

Dominikanie potrzebują wsparcia. Brakuje miliona złotych. Mecenasów kuszą. – Aby upamiętnić darczyńców, wmurujemy tabliczki na naszym dziedzińcu – zapowiada Głubisz. – To będzie coś, co zostanie tutaj na wieki.

Trwający remont klasztoru to jedna z największych inwestycji w śródmieściu. Wartość projektu szacowano na 14 mln. Po przetargu udało się je ograniczyć do ok. 10 mln zł. Większość zostanie pokryta z funduszy unijnych.

Remont przebiega zgodnie z planem, jednak zakres prac będzie większy, niż oczekiwano. Mimo remontu, klasztor i bazylika są otwarte dla wiernych i zwiedzających. Po remoncie zakonnicy oddadzą do użytku galerię sztuki i muzeum. Będzie też nowa biblioteka i czytelnia. Nowe oblicze zyska również plac przed Teatrem Andersena.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MEFISTO / 2 grudnia 2010 o 16:46
[color="#2E8B57"]"ZSTĄPIŁ NA NICH DUCH ŚWIĘTY POD POSTACIĄ GOŁĘBICY...” czy ZIĘBY?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego,[/color] które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy?
[color="#FF0000"]To samo, co robiło PZPR w PRL-u:
np. słynna afera wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku; ostatnia afera gruntowa z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół.. oraz Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI – też w Gdańsku – gdzie Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...dyknął grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł[/color].; słownie: Dziewięć Milionów) i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
Nie jest wykluczone, że pier...dyknięta kasa trafi do Lublina!„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, a sam Ojczulek postawił jeszcze warunki na jakich odejdzie – oznacza to, że dalej rządzi jako Dyrektor ECS bo jeszcze wszytkiego nie po[/color](d)[color="#FF0000"]pier...[/color]niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo [color="#FF0000"]JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz robił wiele innych rzeczy...[/color]
Artykuł zaś oddaje sedno sprawy, bo Dominikanom mogą mieć Solidnego Sponsora...
Zamiast tracić czas na zbędne dysputy [color="#FF0000"]mogą z powodzeniem ubiegać cię u Ojca Macieja Zięby o Fundusze XXX-Lecia SOLIDARNOŚCI[/color] zgromadzone na rachunku [color="#FF0000"]ROR-atnim[/color], a sam zainteresowany [color="#FF0000"]Ojczulek może długi zwracać w Ro-ratach[/color]!
Kto by pomyślał, że powstanie KULejna komedia „Nie Ma Mocnych” , bo nawet [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska stracił moc władzy[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zmienić image Ducha Świętego [color="#FF0000"]z Gołębicy na ZIĘBĘ[/color]!
W ramach rekompensaty za czcze gadanie mogą z powodzeniem Ojczulki uczyć najnowszego [color="#FF0000"]Hymnu przed Spowiedzią [/color]„Szeptem do Mnie Mów”:

[color="#FF0000"]„Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
Jak najciszej, proszę, mów, a przedtem
Spójrz w oczy tak, jak tylko ty patrzeć na mnie umiesz.

Chcę uwierzyć, że przede mną
Nikt nie uczył się tych słów na pamięć
Więc mów szeptem. Szeptem się nie kłamie,
A to co mówisz przecież brzmi jak jakaś baśń...

Świat cały dziś mi zazdrości,
Za oknem zaczaił się wiatr —
Chce ukraść nam słowa miłości,
Twe słowa, które starczyć maja nam na wiele, wiele lat.

Dlatego

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem
Jak najciszej mów, bo wciąż się boję,
By zły los słów nie podsłuchał twoich,
Aby marzeń nam nie ukradł nikt.

Codziennie ktoś komuś mówi
To samo, co mówisz dziś ty,
Lecz słowa tak łatwo pogubić,
Więc wiele słów, a mało szczęścia spotyka się na świecie tym,

Kochany...

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
I niech zamknie się nad nami cisza,
w której już nie trzeba będzie wcale słów. „[/color]

Autorstwa Jacka Korczakowskiego i Jerzego Abratowskiego.
(Melodia i tekst dostępne w internecie...)

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color] czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Z powodzeniem też może powstać na Niebieskiej Kanwie KUL-ejnych parę Odcinków [color="#FF0000"]"Ojca Mateusza"[/color]!

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
[color="#2E8B57"]"ZSTĄPIŁ NA NICH DUCH ŚWIĘTY POD POSTACIĄ GOŁĘBICY...” czy ZIĘBY?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak ... rozwiń
Avatar
V / 2 grudnia 2010 o 12:35
Wspaniała wiadomość. Dominikanie coraz bardziej zachwycają. Klasztor nie tylko jest ośrodkiem kulturalnym ale i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności miasta. Kto by pomyślał, że jeszcze mamy takie perełki tuż przed nosem. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją-jak czytam niektóre wpisy to żal ściska. Dla niektórych cokolwiek związane z kościołem to zło. Nawet jakby to był największy zabytek sztuki. Ignoranci.
Avatar
irena / 2 grudnia 2010 o 08:51
kościół tyle kasy już nagrabił więc niech sam odnawia ,a nie szukam jelenia który wyłoży środki,aby potem mogli pławić się w sławie że uratowali zabytek.Dość już żerowania na innych
Avatar
Dziennikarstwo internetowe / 2 grudnia 2010 o 08:13
[media]http://www.youtube.com/watch?v=lwMreB7SRao[/media]
Avatar
;p / 2 grudnia 2010 o 07:27
[quote name='folkatka' timestamp='1291239152' post='396649']
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.


Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i tam samym - odsłonięcie tego co jest pod spodem.
Nie wiem tylko, na ile jest to kosztowne.
[/quote]

Taka technologia nazywa się ksero - 15 gr./ za ścianę
[quote name='folkatka' timestamp='1291239152' post='396649']
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.


Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i ta... rozwiń
Avatar
Ojciec Dyrektor / 2 grudnia 2010 o 05:43
Podobno w Licheniu także odkryto XIV wieczne freski ...
Avatar
Prezes Jaroslaw I Nadęty / 2 grudnia 2010 o 02:32
Mecenas Rydzyk by sie tym zainetesowal tylko pytanie ..............ile na tym mozna zarobic??
Avatar
folkatka / 1 grudnia 2010 o 22:32
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.


Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i tam samym - odsłonięcie tego co jest pod spodem.
Nie wiem tylko, na ile jest to kosztowne.
Avatar
czepialski / 1 grudnia 2010 o 21:34
[quote name='burak pastewny' timestamp='1291234695' post='396542']
O Wsparcie finansowe proszę zwrócić się do Komisji Majątkowej.....
[/quote]

Następny minus likwidacji cukrowni - buraki zamiast służyć do produkcji cukru wygłaszają swoje genialne przemyślenia...
Avatar
kultura szansą Lublina / 1 grudnia 2010 o 21:29
1 milion zl to nie jest znowu tak dużo, skoro Lublin wydaje pieniądze na wiele różnych niepotrzebnych rzeczy, to jak Kandydat do tytulu ESK 2016, to takie istotne przedsiewzięcie powinien sfinansować. To nie będzie slużylo tylko księżom czy dominikanom ale wszystkim lublinianom. Odkrycie tych malowidel z XV w przyczyni się do wzrostu atrakcyjnosci miasta dla potencjalnych turystów. Żuk powinien na to sypnąc kasą zamiast zapowiedzi o budowie placów zabaw przy parafiach i budowie nowego stadionu, na który pojdzie mnóstwo kasy
Avatar
MEFISTO / 2 grudnia 2010 o 16:46
[color="#2E8B57"]"ZSTĄPIŁ NA NICH DUCH ŚWIĘTY POD POSTACIĄ GOŁĘBICY...” czy ZIĘBY?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego,[/color] które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy?
[color="#FF0000"]To samo, co robiło PZPR w PRL-u:
np. słynna afera wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku; ostatnia afera gruntowa z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół.. oraz Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI – też w Gdańsku – gdzie Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...dyknął grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł[/color].; słownie: Dziewięć Milionów) i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
Nie jest wykluczone, że pier...dyknięta kasa trafi do Lublina!„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, a sam Ojczulek postawił jeszcze warunki na jakich odejdzie – oznacza to, że dalej rządzi jako Dyrektor ECS bo jeszcze wszytkiego nie po[/color](d)[color="#FF0000"]pier...[/color]niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo [color="#FF0000"]JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz robił wiele innych rzeczy...[/color]
Artykuł zaś oddaje sedno sprawy, bo Dominikanom mogą mieć Solidnego Sponsora...
Zamiast tracić czas na zbędne dysputy [color="#FF0000"]mogą z powodzeniem ubiegać cię u Ojca Macieja Zięby o Fundusze XXX-Lecia SOLIDARNOŚCI[/color] zgromadzone na rachunku [color="#FF0000"]ROR-atnim[/color], a sam zainteresowany [color="#FF0000"]Ojczulek może długi zwracać w Ro-ratach[/color]!
Kto by pomyślał, że powstanie KULejna komedia „Nie Ma Mocnych” , bo nawet [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska stracił moc władzy[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zmienić image Ducha Świętego [color="#FF0000"]z Gołębicy na ZIĘBĘ[/color]!
W ramach rekompensaty za czcze gadanie mogą z powodzeniem Ojczulki uczyć najnowszego [color="#FF0000"]Hymnu przed Spowiedzią [/color]„Szeptem do Mnie Mów”:

[color="#FF0000"]„Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
Jak najciszej, proszę, mów, a przedtem
Spójrz w oczy tak, jak tylko ty patrzeć na mnie umiesz.

Chcę uwierzyć, że przede mną
Nikt nie uczył się tych słów na pamięć
Więc mów szeptem. Szeptem się nie kłamie,
A to co mówisz przecież brzmi jak jakaś baśń...

Świat cały dziś mi zazdrości,
Za oknem zaczaił się wiatr —
Chce ukraść nam słowa miłości,
Twe słowa, które starczyć maja nam na wiele, wiele lat.

Dlatego

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem
Jak najciszej mów, bo wciąż się boję,
By zły los słów nie podsłuchał twoich,
Aby marzeń nam nie ukradł nikt.

Codziennie ktoś komuś mówi
To samo, co mówisz dziś ty,
Lecz słowa tak łatwo pogubić,
Więc wiele słów, a mało szczęścia spotyka się na świecie tym,

Kochany...

... Szeptem do mnie mów, mów szeptem,
By nikt obcy twoich słów nie słyszał
I niech zamknie się nad nami cisza,
w której już nie trzeba będzie wcale słów. „[/color]

Autorstwa Jacka Korczakowskiego i Jerzego Abratowskiego.
(Melodia i tekst dostępne w internecie...)

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color] czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Z powodzeniem też może powstać na Niebieskiej Kanwie KUL-ejnych parę Odcinków [color="#FF0000"]"Ojca Mateusza"[/color]!

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
[color="#2E8B57"]"ZSTĄPIŁ NA NICH DUCH ŚWIĘTY POD POSTACIĄ GOŁĘBICY...” czy ZIĘBY?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak ... rozwiń
Avatar
V / 2 grudnia 2010 o 12:35
Wspaniała wiadomość. Dominikanie coraz bardziej zachwycają. Klasztor nie tylko jest ośrodkiem kulturalnym ale i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności miasta. Kto by pomyślał, że jeszcze mamy takie perełki tuż przed nosem. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją-jak czytam niektóre wpisy to żal ściska. Dla niektórych cokolwiek związane z kościołem to zło. Nawet jakby to był największy zabytek sztuki. Ignoranci.
Avatar
irena / 2 grudnia 2010 o 08:51
kościół tyle kasy już nagrabił więc niech sam odnawia ,a nie szukam jelenia który wyłoży środki,aby potem mogli pławić się w sławie że uratowali zabytek.Dość już żerowania na innych
Avatar
Dziennikarstwo internetowe / 2 grudnia 2010 o 08:13
[media]http://www.youtube.com/watch?v=lwMreB7SRao[/media]
Avatar
;p / 2 grudnia 2010 o 07:27
[quote name='folkatka' timestamp='1291239152' post='396649']
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.


Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i tam samym - odsłonięcie tego co jest pod spodem.
Nie wiem tylko, na ile jest to kosztowne.
[/quote]

Taka technologia nazywa się ksero - 15 gr./ za ścianę
[quote name='folkatka' timestamp='1291239152' post='396649']
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.


Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i ta... rozwiń
Avatar
Ojciec Dyrektor / 2 grudnia 2010 o 05:43
Podobno w Licheniu także odkryto XIV wieczne freski ...
Avatar
Prezes Jaroslaw I Nadęty / 2 grudnia 2010 o 02:32
Mecenas Rydzyk by sie tym zainetesowal tylko pytanie ..............ile na tym mozna zarobic??
Avatar
folkatka / 1 grudnia 2010 o 22:32
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł.


Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i tam samym - odsłonięcie tego co jest pod spodem.
Nie wiem tylko, na ile jest to kosztowne.
Avatar
czepialski / 1 grudnia 2010 o 21:34
[quote name='burak pastewny' timestamp='1291234695' post='396542']
O Wsparcie finansowe proszę zwrócić się do Komisji Majątkowej.....
[/quote]

Następny minus likwidacji cukrowni - buraki zamiast służyć do produkcji cukru wygłaszają swoje genialne przemyślenia...
Avatar
kultura szansą Lublina / 1 grudnia 2010 o 21:29
1 milion zl to nie jest znowu tak dużo, skoro Lublin wydaje pieniądze na wiele różnych niepotrzebnych rzeczy, to jak Kandydat do tytulu ESK 2016, to takie istotne przedsiewzięcie powinien sfinansować. To nie będzie slużylo tylko księżom czy dominikanom ale wszystkim lublinianom. Odkrycie tych malowidel z XV w przyczyni się do wzrostu atrakcyjnosci miasta dla potencjalnych turystów. Żuk powinien na to sypnąc kasą zamiast zapowiedzi o budowie placów zabaw przy parafiach i budowie nowego stadionu, na który pojdzie mnóstwo kasy
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 54 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 25

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra