Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Dominikanin z Lublina o Kościele: Nadmuchany jak balon

0 74 A A

Jest duży, kolorowy, imponujący – ale tak naprawdę sztucznie nadmuchany jak balon. Tak o polskim Kościele napisał w liście do nuncjusza apostolskiego dominikanin z Lublina, ojciec Ludwik Wiśniewski. Wywołał burzę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
List trafił do abp. Celestina Migliore. Wczoraj "Gazeta Wyborcza” ujawniła jego treść.

"Pięć lat temu zabrakło Jana Pawła II. Jeszcze za Jego życia, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, zaczęło się w naszym Kościele dziać coś niepokojącego” – pisze o. Wiśniewski. Dominikanin wyliczył te "grzechy” (patrz ramka). "Boję się, że nie doceniamy zagrożeń” – tłumaczy. I zachęca do "wielkich debat”, które zaczną "przywracać prawdziwą twarz Kościołowi”.

Autor nie chce komentować listu. – Wysłałem go do adresata. A że wypłynął, to inna sprawa – powiedział nam o. Wiśniewski. – Niech inni komentują.

Wczoraj o liście mówili niemal wszyscy księża. Oficjalnie nie chcieli się do niego odnosić. – Wszyscy wiemy, jak to może zostać odebrane – usłyszeliśmy od księdza z jednej z podlubelskich parafii. – Ale trudno się nie zgodzić z tym, co wszyscy widzimy. Tyle że nie wszyscy o tym mówimy.

– Krytykę należy przyjąć z poczuciem refleksji. Bagatelizowanie problemu opisanego w liście byłoby obraźliwe – mówi abp Józef Życiński, metropolita lubelski. – Ojciec Ludwik Wiśniewski, ze swoim doświadczeniem "Solidarności” i tamtych lat, może być bardzo pomocny we współczesnej refleksji.

– Kiedyś Kościół miał autorytet. Dziś na ten autorytet Kościół musi sobie zapracować – uważa o. Wacław Oszajca, jezuita, który przez lata był duszpasterzem w kościele powizytkowskim w Lublinie.

– Ojciec Ludwik uznał, że wraz z objęciem funkcji przez nowego nuncjusza teraz jest dobry moment na ogłoszenie tego listu – mówi nam jeden ze współpracowników o. Wiśniewskiego.

Nuncjusz na list odpowiedział. Co? Tego dominikanin nie zdradza. Nieoficjalnie mówi się, że abp Celestin Migliore "uważa analizę o. Wiśniewskiego za bardzo cenną”.

Pełna treść listu o. Ludwika Wiśniewskiego do abp. Celestina Migliore
Fragmenty listu:

• "Nastąpił gorszący podział w polskim Episkopacie (…). Objawia się poprzez popieranie inicjatyw i dzieł formalnie katolickich, a w rzeczywistości pogańskich, bo jątrzących i dzielących społeczeństwo i Kościół”. Dominikanin mówi m.in. o biskupach publikujących w "Naszym Dzienniku”, "w którym roi się od oszczerstw”.

• "Ponad 50 proc. duchowieństwa jest "zarażone” ksenofobią, nacjonalizmem i wstydliwie skrywanym antysemityzmem”.

• "Krzykliwe, ksenofobiczne grupy, mające często cechy sekciarskie – a myślę tu m.in. o entuzjastach Radia Maryja, o obrońcach krzyża przed Pałacem Prezydenckim, o ludziach węszących wszędzie zło – wnoszą w nasze życie ogromny chaos i powodują spustoszenie moralne w wielu ludziach”.

• "Rozbity polski Episkopat nie potrafił rozwiązać żadnego trudnego problemu, który w naszym Kościele zaistniał”.

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stanislaw / 13 lutego 2011 o 19:16
Wreszcie ktoś odważył się dokonać oceny kościoła w Polsce. Zgadzam się z nią w zupełności. Podobne odczucie mają miliony wierzących .Niestety, to tylko część prawdy.Popatrzmy jak Kościół funkcjonuje na co dzień. Kazania są nudne i czytane z kartki. Brak modulacji głosem sprawia,że już po chwili wierni zajmują się swoimi sprawami. Mimo kosztownego nagłośnienia kościoła , to zrozumienie księdza o czym mówi graniczy z cudem .
Avatar
jestem za / 17 grudnia 2010 o 13:47
Tylko Prawda nas wyzwoli. BRAWO!
Avatar
crx / 16 grudnia 2010 o 10:29
Człowiekowi prawemu i uczciwemu pozostaje to na całe życie.Takim zapewne jest o.Wiśniewski.Tego nie da się nauczyć.Tak jak kanalie czasu tzw."komunizmu" dalej są kanaliami.Gdyby ustrój zmienił się miliony razy to również nimi pozostaną.Poznałem wielu prawych PiS-owców,PO-owców jak i zwykłą szumowinę spod tych dwóch znaków....!!!
Avatar
crx / 16 grudnia 2010 o 10:13
Wielu księży ma Krzyż na piersiach i nienawiść w sercu.Pamiętacie "Krzyżowców"?Jedna z 24 ewangeli mówi,że Chrystus to przewidział-mówiąc"Szatan będzie tak sprytny,że wstąpi w szeregi Kościoła".Ale Wy znacie zapewne tylko 4 Ewangelie i to pobieżnie.........?!!!Ja dotarłem jak na razie do 7 ale szukam dalej!!!
Avatar
urzędas / 16 grudnia 2010 o 09:32
Służy, służy i tak mu zostało do dziś dnia. Za kasę z unii ludzie zrobią wszystko
Avatar
jk / 16 grudnia 2010 o 08:22
szkoda.że dominikanin zapomniał o swoim zakonie.datki od państwa a sami wakacje w egzotycznych krajach,
Avatar
MŁODZIEŻ WESZ POLSKA / 15 grudnia 2010 o 22:39
[size=5]Czy umiemy się z siebie śmiać?[/size]
[size=3]Polacy potrafią się śmiać z wszystkiego, ale nie z siebie.[/size] Nie mają do siebie dystansu, co wpływa na naszą opinię w innych krajach. Nikomu nie uda się rozzłościć żartem kogoś, kto potrafi sam się z siebie śmiać. No, ale najpierw trzeba to potrafić. Kiedy słyszę “Po czym poznać, że w sąsiedztwie mieszkają Polacy? Po tym, że suszy się papier toaletowy”, to się z tego śmieję, bo to jest śmieszne.[img]http://top1-1.com/wp-content/uploads/2010/07/dumny-jak-paw.jpg[/img] [size=3]Bycie dumnym jak PAW[/size] tylko i wyłącznie z powodu iż urodziłeś się w Polsce jest co najmniej bzdurne.
Nie ma z czego być dumnym. Nie chodzi o to, że jestem jakimś parszywym anty-polakiem, tylko o to że nie ma powodu, dla którego ktoś miałby być dumny bo urodził się i mieszka w Polsce.
Nie masz żadnego wpływu na to gdzie się urodzisz . Nie zrobiłeś nic szczególnego. Najzwyklej na świecie żyjesz i śmiej się z siebie

Jak dla mnie to żaden powód żeby czuć się wzniośle mówiąc, że jest się Polakiem. Dumnym można być z tego co sam uczyniłeś, do czego doszedłeś, czym się różnisz od przeciętnego Kowalskiego, ale na pewno nie z tego że urodziłem się właśnie tutaj. [media]http://www.youtube.com/watch?v=PN58NaPQP-0&feature=player_embedded[/media] W skrajnym przypadku mogę poczuć się dumnym Polakiem bo jakiś zupełnie mi obcy Polak zdobył złoty medal , co sie rzadko zdarza

Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała i usprawnia ich funkcjonowanie. Weźmy np. układ oddechowy. Gdy zaczynamy się śmiać, wtedy zamiast średnio pół litra powietrza, wdycha go półtora litra. Dzięki temu nasz organizm zostaje znacznie lepiej dotleniony.

Podczas śmiania się szybciej bije nasze serce, co nie tylko wpływa pozytywnie na pracę samego serca, ale również na cały organizm, gdyż krew wtedy szybciej krąży i dostarcza większej ilości tlenu do organizmu. Gdy się śmiejemy wprawiamy w ruch mięśnie klatki piersiowej, w tym mięśnie żebrowe i brzucha. Praca tych mięśni powoduje, że z jamy brzusznej krew przetacza się w kierunku serca, w ten sposób wspomagając krwiobieg. [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3_tElQT1hM&feature=player_embedded[/media] Oczywiście podczas śmiechu w ruch zostają wprawione mięśnie twarzy. Jest to dla nich świetny masaż. Dzięki niemu nasza skóra staje się jędrniejsza. Dodatkowo podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia. Łagodzą one takie dolegliwości jak bóle zębów, głowy czy mięśni.
Dzięki śmiechowi lepiej też funkcjonuje nasz system odpornościowy.

Dlatego smiejmy sie !!!
Pozdrawiam Wszystkich

Archiwum X
[size=5]Czy umiemy się z siebie śmiać?[/size]
[size=3]Polacy potrafią się śmiać z wszystkiego, ale nie z siebie.[/size] Nie mają do siebie dystansu, co wpływa na naszą opinię w innych krajach. Nikomu nie uda się rozzłościć żartem kogoś, kto potrafi sam się z siebie śmiać. No, ale najpierw trzeba to potrafić. Kiedy słyszę “Po czym poznać, że w sąsiedztwie mieszkają Polacy? Po tym, że suszy się papier toaletowy”, to się z tego śmieję, bo to jest śmieszne.[img]http://top1-1.com/wp-content/uploads/2010/07/dumny-jak-paw.jpg[/img] [s... rozwiń
Avatar
Polak Katolik ? / 15 grudnia 2010 o 22:39
[color="#FF0000"][font="Arial Black"]Polak-katolik-antysemita - powstały w XVII wieku, a ukształtowany w okresie rozbiorów stereotyp Polaka.

Idea powiązania polskiej kultury i tożsamości wyłącznie z religią katolicką zrodziła się w drugiej poł. XVII wieku, w dobie kontrreformacji. Miała wówczas charakter nie tylko religijny, ale także polityczny, albowiem państwa wrogie wówczas Rzeczpospolitej, m.in. Szwecja i Rosja, miały inne wyznania państwowe.

W czasach rozbiorów w większości katolickim społeczeństwie polskim w wyniku oporu przeciw tradycyjnemu rosyjskiemu prawosławiu i pruskiemu protestantyzmowi ukształtował się stereotyp przynależności narodowej uzależnionej od wiary katolickiej. Wyznawanie wiary katolickiej uznawane było za cechę polskiego charakteru narodowego.

W dwudziestoleciu międzywojennym stereotyp Polaka-katolika-antysemity sprzyjał łączeniu katolicyzmu ze skrajnym nacjonalizmem [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_polonizacyjno-rewindykacyjna_1938_roku"],,Akcja polonizacyjno-rewindykacyjna,,[/url] . i antysemityzmem [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_na_Madagaskar"],,Źydzi na Madagaskar,,[/url] . W PRL nabrał on charakteru antykomunistycznego [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydokomuna"],,Żydokomuna,,[/url] .
[/font][/color]
[color="#FF0000"][font="Arial Black"]Polak-katolik-antysemita - powstały w XVII wieku, a ukształtowany w okresie rozbiorów stereotyp Polaka.

Idea powiązania polskiej kultury i tożsamości wyłącznie z religią katolicką zrodziła się w drugiej poł. XVII wieku, w dobie kontrreformacji. Miała wówczas charakter nie tylko religijny, ale także polityczny, albowiem państwa wrogie wówczas Rzeczpospolitej, m.in. Szwecja i Rosja, miały inne wyznania państwowe.

W czasach rozbiorów w większości katolic... rozwiń
Avatar
MEFISTO / 15 grudnia 2010 o 13:50
„[color="#FF0000"]NIE – boska KOMEDIA[/color]”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie raz media pokazywały metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego, które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy?[/color]
Grupy rekonstrukcyjne wzięły się za robotę w odtwarzaniu wydarzeń Stanu Wojennego z 1981 r.
Żadna uroczystość nie może obejść się bez Mszy Dziękczynnej, a każdy tez pamięta, że w stanie wojennym kościoły były miejscem, w którym można było szukać schronienia przed pałami ZOMO-wców gazem Łzawiącym.
Każdy też pamięta [color="#FF0000"]płomienne kazania w czasie których chlipało duchowieństwo lejąc krokodyle łzy nad losem Ojczyzny, a nad wymrożonymi małymi dziećmi nie spłynęła nawet jedna łza![/color]
W okresie stanu wojennego zjawił się w Lublinie Przewodniczący – Organista z Wrocławia o nazwisku [color="#FF0000"]CHOBOT[/color] z propozycją założenia KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW – znaleźli się chętni, a jedynym celem powstającego Związku miały być sprawy socjalno-bytowo-artystyczne.
[color="#FF0000"]Kler[/color] od samego początku [color="#FF0000"]dostawał drgawek [/color]na wieść o powstającym Związku Organistów i od początku tez skutecznie tępił KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Związkowcy byli represjonowani w różny sposób przez duchowieństwo, niektórym proponowali proboszczowie remont służbowego mieszkania w zamian za rezygnację z działalności w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Kto dał się nabrać na takie niebieskie bajery, to z pewności pluł sobie w brodę, bo w każdej chwili można było zwolnić Związkowca i przyjąć do wyremontowanej organistówki innego organistę!
[color="#FF0000"]W latach 1980-tych szybko zmarli Organiści - Związkowcy[/color]: ówczesny [color="#FF0000"]Organista z[/color] lubelskiej [color="#FF0000"]katedry[/color] (nazywał się na literę [color="#FF0000"]J[/color]....) i sam założyciel Związku nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista [color="#FF0000"]CHOBOT z Wrocławia[/color]. Skarżył się, że księŻULE czując swą bezradność wobec niego [color="#FF0000"]zrobili [/color]w odwecie [color="#FF0000"]coś jego synowi[/color]!
Od samego początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚCĆORGANISTÓW Kler określał jako [color="#FF0000"]„WRZÓD NA DU---PIE PAIEŻA”.[/color]Od samego też początku [color="#FF0000"]Duchowieństwo kradło listy wysyłane pocztą do Organistów [/color]uniemożliwiając w ten sposób działalność Związku.
Cały czas jest to oczywiście okres niebieskiej władzy [color="#FF0000"]JP 2, Prymasa Józefa Glempa, b-pa Bolesława Pylaka z całą zawartością Duchowieństwa płci obojga.[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pilnowany był podwójnie – przez polskie SB i kościelne. Państwowe SB-ki różniły się od kościelnych, bo państwowe wyglądały jak ludzie zadbani, a kościelne jak przygłupy z wystająca słomą z butów.
Jedno z zebrań odbyło się nawet w remontowanej wówczas Czarciej Łapie, bo po zebraniu w domu prywatnym obstawili SB-ki domy KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i trzeba było się ewakuować albo przez balkon, albo przez piwnicę.
Po jednym z zebrań Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego [color="#FF0000"]ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI [/color]o treści: [color="#FF0000"]„ZAWSZE BĘDĘ POPIERAŁ WŁADZĘ DUCHOWNĄ”, [/color]a dla opornych w pisaniu miał osobisty komentarz:[color="#FF0000"] „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY”.[/color]Związkowców z upływem czasu zwalniano z pracy i [color="#FF0000"]pozornie rozbito Związek w 1982 r[/color]. Kuriewny kanclerz [color="#FF0000"]ks. Stanisław Rojek wściekał się, że „ROBORTY W DIECEZJI TO NIE DOSTANIETA”;
„PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICO TO NIE WIEM”[/color]
W maju 1982 r. interweniującego delegata KZ NSZZ SOLIDARNOSĆ ORGANISTÓW w Radzie Prymasowskiej (Warszawa, ul. Miodowa) jakiś dupek glempowski określił jako [color="#FF0000"]SZPIEGA[/color] i nie pozwolił na widzenie się z Prymasem Glempem.
[color="#FF0000"]Każdy kto [/color]tez zaufał papieżowi i [color="#FF0000"]wybrał się na KULawą muzyKULogie został wykończony z przedmiotów najmniej istotnych w czasie jednego semestru,[/color] a każdy [color="#FF0000"]kto zdecydował się na studia państwowe wyszedł na ludzi.[/color]
Groźby z lat 1980-tych [color="#FF0000"]Duchowieństwo spełniło w roku 1994 wprowadzając nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny Związkowców, wprowadzili również zakaz opalania budynków zimą i wymrozili małe dzieci.[/color]Jest to ekipa [color="#FF0000"]JP 2; Prymasa Józefa Glempa, b-pa Kazimierza Ryczana: ks. Jacek Wójcicki, ks. Kazimierz Dzieża (zginął w wypadku samochodowym, który sam spowodował) ks. Marek Podyma z całą zawartością Proboszczów, Wikarych i pozostałych księŻULI z Zakonnicami.[/color]
Nikt ze Związkowców, mimo że grał w kościołach innych diecezji [color="#FF0000"]nie chodził do spowiedzi odcinając czarnych od źródła informacji[/color], a i po roku 1994 nikt też nie puszcza księdza po kolędzie.
Sam napad też wyglądał bosko, bo [color="#FF0000"]około północy księŻULO pukał do drzwi niczym księŻULEK z Panem Bogiem lub po KULędzie!, a po otwarciu drzwi... [/color]Jak widać nawet w czasie napadu obowiązywała pełna [color="#FF0000"]KUL[/color]tura!
W [color="#FF0000"]2002 lub 03 r.[/color] na forum internetowym Superexressu jakiś watykańczyk („RUDY” lub „SK”) właczył się w dyskusję ze Związkiem i podesłał modlitwę dziękczynną:
[color="#FF0000"]„JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE OMOZE NAWET CZYŚCIEC”.[/color]
Wielu zmieniło wyznanie, wielu zrezygnowało z pracy, [color="#FF0000"]wielu stało się niezależnymi wyznaniowo.[/color]
Księ[color="#FF0000"]Ż[/color][color="#FF0000"]ULKOM do tej pory nie przeszedł Święty Gniew[/color] na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jadą równo – oto najnowsze:
[color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne” [/color]. - ( [color="#2E8B57"]Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24[/color]).
Ostatni pochodzi z [color="#FF0000"]17.X. 2010 r[/color].:” [color="#FF0000"]Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to oczywiście z ukrycia. „ [/color]
Brnąc dalej przez niebieską karierę Kościoła Świętego to sam [color="#FF0000"]Prymas Glemp Józef
od początku istnienia Listy Wildsteina widnieje na niej 2 x, a Józef Kowalczyk – obecny Prymas Polski – 15 x! [/color](słownie: piętnaście razy), jakby tego było mało [color="#FF0000"]przed Bożym Ciałem 2009 IPN opublikował SB-cką Teczkę Ojca Świętego Jana Pawła II.[/color]W dodatku obecny Arcylubeski Axcelencja to SB-cki [color="#FF0000"]FILOZOF[/color], a za nim cała reszta księŻULKÓW i Zakonnic.
Rekonstruując wydarzenia Stanu Wojennego Święty Spokój panuje na temat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGFANISTÓW, [color="#FF0000"]każdy czepia się Jaruzelskiego, Kiszczaka[/color] z ekipą [color="#FF0000"]zostawiając w Świętym Spokoju Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa z duchownym orszakiem płci obojga[/color], a za samo znęcanie się nad dziećmi polskie prawo przewiduje ok. 25 lat pierdla, sama zaś biblia mówi, [color="#FF0000"]„że lepie uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć w głębinach morskich”[/color] każdego, kto zgorszy choćby jedno z najmniejszych!
W tej oto scenerii Prymas Polski ks. kard. Józef Glemp bierze udział w obchodach Stanu Wojennego zapominając o własnych odchodach Stanu Wojennego i całej rzeszy duchowieństwa płci obojga.
19.XII.2009 r. sam Prymas przeszedł na emeryturę, po nim zaś niebieski stołek objął bp. Michalik, który już ma brudne ręce od brudnej roboty Stanu Wojennego, jako że był czynnym duchownym w okresie PRL-u.
Od lat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [color="#FF0000"]stara się posadzić Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa z ekipą na Ławie Oskarżonych w procesie Stanu Wojennego między Jaruzelskiego i Kiszczaka [/color]- nie po to w każdym razie aby Im Błogosławił – jak do tej pory na ten temat panuje też Święty Spokój.
[color="#FF0000"]I tak właśnie wyglądają KOŚCIELNE CUDA[/color](ki). za których [color="#FF0000"]mogą przebrać się Grupy rekonstrukcyjne i odstawiać szopkę napadając na mieszkania [/color]– niczym SB-ki!
Najnowszy mzaś osiągnięciem, które może skrytykować omawiany Dominikanin jest oprócz
słynnej afery wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku; ostatniej afery gruntowej z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół - [color="#FF0000"]Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI [/color]– też w Gdańsku – gdzie [color="#FF0000"]Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...dyknął grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł.; [/color]słownie: Dziewięć Milionów) i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
Nie jest wykluczone, że pier...dyknięta kasa trafi do Lublina!„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności [/color]( wrzesień 2010 r.), a [color="#FF0000"]sam Ojczulek postawił jeszcze warunki na jakich odejdzie [/color]– oznacza to, że [color="#FF0000"]dalej rządzi jako Dyrektor ECS[/color] bo jeszcze wszystkiego nie [color="#FF0000"]po[/color](d)[color="#FF0000"]pier[/color]...niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz robił wiele innych rzeczy...
Zamiast tracić czas na zbędne dysputy mogą z powodzeniem ubiegać cię u Ojca Macieja Zięby o Fundusze XXX-Lecia SOLIDARNOŚCI zgromadzone na rachunku ROR-atnim, a sam zainteresowany[color="#FF0000"] Ojczulek Zięba może długi zwracać w Ro-ratach[/color]! - a nie tak dawno ABW zwinęło od ręki doradcę Prezydenta Lublina za korupcję (tuż przed wyborami 2010)!

Kto by pomyślał, że powstanie KULejna komedia „Nie Ma Mocnych” , bo nawet Prezydent Gdańska stracił moc władzy!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [color="#FF0000"]proponuje zmienić image Ducha Świętego [/color]z Gołębicy [color="#FF0000"]na ZIĘBĘ[/color]!

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje [color="#FF0000"]na Stół Wigilijny [/color]ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color] oraz Wydziałowi Autystycznemu Uniwersytetu [color="#FF0000"]MARYI KURII - SKŁODOWSKIEJ[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]

Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej![/color]

jako, że [color="#FF0000"]„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>”) i to [color="#FF0000"]KANIBALIZMU z
WAMPIRYZMEM urojonego [/color]- taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]-  bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania [color="#FF0000"]KUL[/color]-owi symbolu [color="#FF0000"]Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej [/color]„[color="#FF0000"]QL[/color]”. Umieszczając w KULejną Rocznię Świętego Humanizmu znany slogan: [color="#FF0000"]„DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT”[/color], a pod nim bukiet ką[color="#FF0000"]KUL[/color]i - jest to najnowsza odmiana biblijnego [color="#FF0000"]KĄKOLU podlewanego Wodą Święconą[/color].
Od momentu, w którym SB-cki „[color="#FF0000"]FILOZOF[/color]” [color="#FF0000"]położył łapę na UMCS [/color]panuje tam tylko [color="#FF0000"]Szopka[/color] – dlatego też [color="#FF0000"]nikt z Lublina nie był w stanie zagospodarować Placu Litewskiego[/color], tak też funkcjonują wszelkie [color="#FF0000"]Departamenty K[/color][color="#FF0000"]UL[/color]tury!


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)  
„[color="#FF0000"]NIE – boska KOMEDIA[/color]”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie raz media pokazywały metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego, które tak kryt... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 o 13:05
Nie osądzaj: Miłuj bliźniego jak siebie samego.
A ja mówię:
Wiara nie zmusza,wiara wzrusza i mówi o Boźym Niebie,
Bóg dał Ci rozum i wolną wolę,wybór naleźy do Ciebie.
Avatar
stanislaw / 13 lutego 2011 o 19:16
Wreszcie ktoś odważył się dokonać oceny kościoła w Polsce. Zgadzam się z nią w zupełności. Podobne odczucie mają miliony wierzących .Niestety, to tylko część prawdy.Popatrzmy jak Kościół funkcjonuje na co dzień. Kazania są nudne i czytane z kartki. Brak modulacji głosem sprawia,że już po chwili wierni zajmują się swoimi sprawami. Mimo kosztownego nagłośnienia kościoła , to zrozumienie księdza o czym mówi graniczy z cudem .
Avatar
jestem za / 17 grudnia 2010 o 13:47
Tylko Prawda nas wyzwoli. BRAWO!
Avatar
crx / 16 grudnia 2010 o 10:29
Człowiekowi prawemu i uczciwemu pozostaje to na całe życie.Takim zapewne jest o.Wiśniewski.Tego nie da się nauczyć.Tak jak kanalie czasu tzw."komunizmu" dalej są kanaliami.Gdyby ustrój zmienił się miliony razy to również nimi pozostaną.Poznałem wielu prawych PiS-owców,PO-owców jak i zwykłą szumowinę spod tych dwóch znaków....!!!
Avatar
crx / 16 grudnia 2010 o 10:13
Wielu księży ma Krzyż na piersiach i nienawiść w sercu.Pamiętacie "Krzyżowców"?Jedna z 24 ewangeli mówi,że Chrystus to przewidział-mówiąc"Szatan będzie tak sprytny,że wstąpi w szeregi Kościoła".Ale Wy znacie zapewne tylko 4 Ewangelie i to pobieżnie.........?!!!Ja dotarłem jak na razie do 7 ale szukam dalej!!!
Avatar
urzędas / 16 grudnia 2010 o 09:32
Służy, służy i tak mu zostało do dziś dnia. Za kasę z unii ludzie zrobią wszystko
Avatar
jk / 16 grudnia 2010 o 08:22
szkoda.że dominikanin zapomniał o swoim zakonie.datki od państwa a sami wakacje w egzotycznych krajach,
Avatar
MŁODZIEŻ WESZ POLSKA / 15 grudnia 2010 o 22:39
[size=5]Czy umiemy się z siebie śmiać?[/size]
[size=3]Polacy potrafią się śmiać z wszystkiego, ale nie z siebie.[/size] Nie mają do siebie dystansu, co wpływa na naszą opinię w innych krajach. Nikomu nie uda się rozzłościć żartem kogoś, kto potrafi sam się z siebie śmiać. No, ale najpierw trzeba to potrafić. Kiedy słyszę “Po czym poznać, że w sąsiedztwie mieszkają Polacy? Po tym, że suszy się papier toaletowy”, to się z tego śmieję, bo to jest śmieszne.[img]http://top1-1.com/wp-content/uploads/2010/07/dumny-jak-paw.jpg[/img] [size=3]Bycie dumnym jak PAW[/size] tylko i wyłącznie z powodu iż urodziłeś się w Polsce jest co najmniej bzdurne.
Nie ma z czego być dumnym. Nie chodzi o to, że jestem jakimś parszywym anty-polakiem, tylko o to że nie ma powodu, dla którego ktoś miałby być dumny bo urodził się i mieszka w Polsce.
Nie masz żadnego wpływu na to gdzie się urodzisz . Nie zrobiłeś nic szczególnego. Najzwyklej na świecie żyjesz i śmiej się z siebie

Jak dla mnie to żaden powód żeby czuć się wzniośle mówiąc, że jest się Polakiem. Dumnym można być z tego co sam uczyniłeś, do czego doszedłeś, czym się różnisz od przeciętnego Kowalskiego, ale na pewno nie z tego że urodziłem się właśnie tutaj. [media]http://www.youtube.com/watch?v=PN58NaPQP-0&feature=player_embedded[/media] W skrajnym przypadku mogę poczuć się dumnym Polakiem bo jakiś zupełnie mi obcy Polak zdobył złoty medal , co sie rzadko zdarza

Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała i usprawnia ich funkcjonowanie. Weźmy np. układ oddechowy. Gdy zaczynamy się śmiać, wtedy zamiast średnio pół litra powietrza, wdycha go półtora litra. Dzięki temu nasz organizm zostaje znacznie lepiej dotleniony.

Podczas śmiania się szybciej bije nasze serce, co nie tylko wpływa pozytywnie na pracę samego serca, ale również na cały organizm, gdyż krew wtedy szybciej krąży i dostarcza większej ilości tlenu do organizmu. Gdy się śmiejemy wprawiamy w ruch mięśnie klatki piersiowej, w tym mięśnie żebrowe i brzucha. Praca tych mięśni powoduje, że z jamy brzusznej krew przetacza się w kierunku serca, w ten sposób wspomagając krwiobieg. [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3_tElQT1hM&feature=player_embedded[/media] Oczywiście podczas śmiechu w ruch zostają wprawione mięśnie twarzy. Jest to dla nich świetny masaż. Dzięki niemu nasza skóra staje się jędrniejsza. Dodatkowo podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia. Łagodzą one takie dolegliwości jak bóle zębów, głowy czy mięśni.
Dzięki śmiechowi lepiej też funkcjonuje nasz system odpornościowy.

Dlatego smiejmy sie !!!
Pozdrawiam Wszystkich

Archiwum X
[size=5]Czy umiemy się z siebie śmiać?[/size]
[size=3]Polacy potrafią się śmiać z wszystkiego, ale nie z siebie.[/size] Nie mają do siebie dystansu, co wpływa na naszą opinię w innych krajach. Nikomu nie uda się rozzłościć żartem kogoś, kto potrafi sam się z siebie śmiać. No, ale najpierw trzeba to potrafić. Kiedy słyszę “Po czym poznać, że w sąsiedztwie mieszkają Polacy? Po tym, że suszy się papier toaletowy”, to się z tego śmieję, bo to jest śmieszne.[img]http://top1-1.com/wp-content/uploads/2010/07/dumny-jak-paw.jpg[/img] [s... rozwiń
Avatar
Polak Katolik ? / 15 grudnia 2010 o 22:39
[color="#FF0000"][font="Arial Black"]Polak-katolik-antysemita - powstały w XVII wieku, a ukształtowany w okresie rozbiorów stereotyp Polaka.

Idea powiązania polskiej kultury i tożsamości wyłącznie z religią katolicką zrodziła się w drugiej poł. XVII wieku, w dobie kontrreformacji. Miała wówczas charakter nie tylko religijny, ale także polityczny, albowiem państwa wrogie wówczas Rzeczpospolitej, m.in. Szwecja i Rosja, miały inne wyznania państwowe.

W czasach rozbiorów w większości katolickim społeczeństwie polskim w wyniku oporu przeciw tradycyjnemu rosyjskiemu prawosławiu i pruskiemu protestantyzmowi ukształtował się stereotyp przynależności narodowej uzależnionej od wiary katolickiej. Wyznawanie wiary katolickiej uznawane było za cechę polskiego charakteru narodowego.

W dwudziestoleciu międzywojennym stereotyp Polaka-katolika-antysemity sprzyjał łączeniu katolicyzmu ze skrajnym nacjonalizmem [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_polonizacyjno-rewindykacyjna_1938_roku"],,Akcja polonizacyjno-rewindykacyjna,,[/url] . i antysemityzmem [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_na_Madagaskar"],,Źydzi na Madagaskar,,[/url] . W PRL nabrał on charakteru antykomunistycznego [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydokomuna"],,Żydokomuna,,[/url] .
[/font][/color]
[color="#FF0000"][font="Arial Black"]Polak-katolik-antysemita - powstały w XVII wieku, a ukształtowany w okresie rozbiorów stereotyp Polaka.

Idea powiązania polskiej kultury i tożsamości wyłącznie z religią katolicką zrodziła się w drugiej poł. XVII wieku, w dobie kontrreformacji. Miała wówczas charakter nie tylko religijny, ale także polityczny, albowiem państwa wrogie wówczas Rzeczpospolitej, m.in. Szwecja i Rosja, miały inne wyznania państwowe.

W czasach rozbiorów w większości katolic... rozwiń
Avatar
MEFISTO / 15 grudnia 2010 o 13:50
„[color="#FF0000"]NIE – boska KOMEDIA[/color]”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie raz media pokazywały metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego, które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy?[/color]
Grupy rekonstrukcyjne wzięły się za robotę w odtwarzaniu wydarzeń Stanu Wojennego z 1981 r.
Żadna uroczystość nie może obejść się bez Mszy Dziękczynnej, a każdy tez pamięta, że w stanie wojennym kościoły były miejscem, w którym można było szukać schronienia przed pałami ZOMO-wców gazem Łzawiącym.
Każdy też pamięta [color="#FF0000"]płomienne kazania w czasie których chlipało duchowieństwo lejąc krokodyle łzy nad losem Ojczyzny, a nad wymrożonymi małymi dziećmi nie spłynęła nawet jedna łza![/color]
W okresie stanu wojennego zjawił się w Lublinie Przewodniczący – Organista z Wrocławia o nazwisku [color="#FF0000"]CHOBOT[/color] z propozycją założenia KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW – znaleźli się chętni, a jedynym celem powstającego Związku miały być sprawy socjalno-bytowo-artystyczne.
[color="#FF0000"]Kler[/color] od samego początku [color="#FF0000"]dostawał drgawek [/color]na wieść o powstającym Związku Organistów i od początku tez skutecznie tępił KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Związkowcy byli represjonowani w różny sposób przez duchowieństwo, niektórym proponowali proboszczowie remont służbowego mieszkania w zamian za rezygnację z działalności w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Kto dał się nabrać na takie niebieskie bajery, to z pewności pluł sobie w brodę, bo w każdej chwili można było zwolnić Związkowca i przyjąć do wyremontowanej organistówki innego organistę!
[color="#FF0000"]W latach 1980-tych szybko zmarli Organiści - Związkowcy[/color]: ówczesny [color="#FF0000"]Organista z[/color] lubelskiej [color="#FF0000"]katedry[/color] (nazywał się na literę [color="#FF0000"]J[/color]....) i sam założyciel Związku nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista [color="#FF0000"]CHOBOT z Wrocławia[/color]. Skarżył się, że księŻULE czując swą bezradność wobec niego [color="#FF0000"]zrobili [/color]w odwecie [color="#FF0000"]coś jego synowi[/color]!
Od samego początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚCĆORGANISTÓW Kler określał jako [color="#FF0000"]„WRZÓD NA DU---PIE PAIEŻA”.[/color]Od samego też początku [color="#FF0000"]Duchowieństwo kradło listy wysyłane pocztą do Organistów [/color]uniemożliwiając w ten sposób działalność Związku.
Cały czas jest to oczywiście okres niebieskiej władzy [color="#FF0000"]JP 2, Prymasa Józefa Glempa, b-pa Bolesława Pylaka z całą zawartością Duchowieństwa płci obojga.[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pilnowany był podwójnie – przez polskie SB i kościelne. Państwowe SB-ki różniły się od kościelnych, bo państwowe wyglądały jak ludzie zadbani, a kościelne jak przygłupy z wystająca słomą z butów.
Jedno z zebrań odbyło się nawet w remontowanej wówczas Czarciej Łapie, bo po zebraniu w domu prywatnym obstawili SB-ki domy KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i trzeba było się ewakuować albo przez balkon, albo przez piwnicę.
Po jednym z zebrań Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego [color="#FF0000"]ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI [/color]o treści: [color="#FF0000"]„ZAWSZE BĘDĘ POPIERAŁ WŁADZĘ DUCHOWNĄ”, [/color]a dla opornych w pisaniu miał osobisty komentarz:[color="#FF0000"] „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY”.[/color]Związkowców z upływem czasu zwalniano z pracy i [color="#FF0000"]pozornie rozbito Związek w 1982 r[/color]. Kuriewny kanclerz [color="#FF0000"]ks. Stanisław Rojek wściekał się, że „ROBORTY W DIECEZJI TO NIE DOSTANIETA”;
„PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICO TO NIE WIEM”[/color]
W maju 1982 r. interweniującego delegata KZ NSZZ SOLIDARNOSĆ ORGANISTÓW w Radzie Prymasowskiej (Warszawa, ul. Miodowa) jakiś dupek glempowski określił jako [color="#FF0000"]SZPIEGA[/color] i nie pozwolił na widzenie się z Prymasem Glempem.
[color="#FF0000"]Każdy kto [/color]tez zaufał papieżowi i [color="#FF0000"]wybrał się na KULawą muzyKULogie został wykończony z przedmiotów najmniej istotnych w czasie jednego semestru,[/color] a każdy [color="#FF0000"]kto zdecydował się na studia państwowe wyszedł na ludzi.[/color]
Groźby z lat 1980-tych [color="#FF0000"]Duchowieństwo spełniło w roku 1994 wprowadzając nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny Związkowców, wprowadzili również zakaz opalania budynków zimą i wymrozili małe dzieci.[/color]Jest to ekipa [color="#FF0000"]JP 2; Prymasa Józefa Glempa, b-pa Kazimierza Ryczana: ks. Jacek Wójcicki, ks. Kazimierz Dzieża (zginął w wypadku samochodowym, który sam spowodował) ks. Marek Podyma z całą zawartością Proboszczów, Wikarych i pozostałych księŻULI z Zakonnicami.[/color]
Nikt ze Związkowców, mimo że grał w kościołach innych diecezji [color="#FF0000"]nie chodził do spowiedzi odcinając czarnych od źródła informacji[/color], a i po roku 1994 nikt też nie puszcza księdza po kolędzie.
Sam napad też wyglądał bosko, bo [color="#FF0000"]około północy księŻULO pukał do drzwi niczym księŻULEK z Panem Bogiem lub po KULędzie!, a po otwarciu drzwi... [/color]Jak widać nawet w czasie napadu obowiązywała pełna [color="#FF0000"]KUL[/color]tura!
W [color="#FF0000"]2002 lub 03 r.[/color] na forum internetowym Superexressu jakiś watykańczyk („RUDY” lub „SK”) właczył się w dyskusję ze Związkiem i podesłał modlitwę dziękczynną:
[color="#FF0000"]„JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE OMOZE NAWET CZYŚCIEC”.[/color]
Wielu zmieniło wyznanie, wielu zrezygnowało z pracy, [color="#FF0000"]wielu stało się niezależnymi wyznaniowo.[/color]
Księ[color="#FF0000"]Ż[/color][color="#FF0000"]ULKOM do tej pory nie przeszedł Święty Gniew[/color] na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jadą równo – oto najnowsze:
[color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne” [/color]. - ( [color="#2E8B57"]Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24[/color]).
Ostatni pochodzi z [color="#FF0000"]17.X. 2010 r[/color].:” [color="#FF0000"]Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to oczywiście z ukrycia. „ [/color]
Brnąc dalej przez niebieską karierę Kościoła Świętego to sam [color="#FF0000"]Prymas Glemp Józef
od początku istnienia Listy Wildsteina widnieje na niej 2 x, a Józef Kowalczyk – obecny Prymas Polski – 15 x! [/color](słownie: piętnaście razy), jakby tego było mało [color="#FF0000"]przed Bożym Ciałem 2009 IPN opublikował SB-cką Teczkę Ojca Świętego Jana Pawła II.[/color]W dodatku obecny Arcylubeski Axcelencja to SB-cki [color="#FF0000"]FILOZOF[/color], a za nim cała reszta księŻULKÓW i Zakonnic.
Rekonstruując wydarzenia Stanu Wojennego Święty Spokój panuje na temat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGFANISTÓW, [color="#FF0000"]każdy czepia się Jaruzelskiego, Kiszczaka[/color] z ekipą [color="#FF0000"]zostawiając w Świętym Spokoju Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa z duchownym orszakiem płci obojga[/color], a za samo znęcanie się nad dziećmi polskie prawo przewiduje ok. 25 lat pierdla, sama zaś biblia mówi, [color="#FF0000"]„że lepie uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć w głębinach morskich”[/color] każdego, kto zgorszy choćby jedno z najmniejszych!
W tej oto scenerii Prymas Polski ks. kard. Józef Glemp bierze udział w obchodach Stanu Wojennego zapominając o własnych odchodach Stanu Wojennego i całej rzeszy duchowieństwa płci obojga.
19.XII.2009 r. sam Prymas przeszedł na emeryturę, po nim zaś niebieski stołek objął bp. Michalik, który już ma brudne ręce od brudnej roboty Stanu Wojennego, jako że był czynnym duchownym w okresie PRL-u.
Od lat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [color="#FF0000"]stara się posadzić Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa z ekipą na Ławie Oskarżonych w procesie Stanu Wojennego między Jaruzelskiego i Kiszczaka [/color]- nie po to w każdym razie aby Im Błogosławił – jak do tej pory na ten temat panuje też Święty Spokój.
[color="#FF0000"]I tak właśnie wyglądają KOŚCIELNE CUDA[/color](ki). za których [color="#FF0000"]mogą przebrać się Grupy rekonstrukcyjne i odstawiać szopkę napadając na mieszkania [/color]– niczym SB-ki!
Najnowszy mzaś osiągnięciem, które może skrytykować omawiany Dominikanin jest oprócz
słynnej afery wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku; ostatniej afery gruntowej z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół - [color="#FF0000"]Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI [/color]– też w Gdańsku – gdzie [color="#FF0000"]Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...dyknął grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł.; [/color]słownie: Dziewięć Milionów) i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
Nie jest wykluczone, że pier...dyknięta kasa trafi do Lublina!„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności [/color]( wrzesień 2010 r.), a [color="#FF0000"]sam Ojczulek postawił jeszcze warunki na jakich odejdzie [/color]– oznacza to, że [color="#FF0000"]dalej rządzi jako Dyrektor ECS[/color] bo jeszcze wszystkiego nie [color="#FF0000"]po[/color](d)[color="#FF0000"]pier[/color]...niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz robił wiele innych rzeczy...
Zamiast tracić czas na zbędne dysputy mogą z powodzeniem ubiegać cię u Ojca Macieja Zięby o Fundusze XXX-Lecia SOLIDARNOŚCI zgromadzone na rachunku ROR-atnim, a sam zainteresowany[color="#FF0000"] Ojczulek Zięba może długi zwracać w Ro-ratach[/color]! - a nie tak dawno ABW zwinęło od ręki doradcę Prezydenta Lublina za korupcję (tuż przed wyborami 2010)!

Kto by pomyślał, że powstanie KULejna komedia „Nie Ma Mocnych” , bo nawet Prezydent Gdańska stracił moc władzy!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [color="#FF0000"]proponuje zmienić image Ducha Świętego [/color]z Gołębicy [color="#FF0000"]na ZIĘBĘ[/color]!

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje [color="#FF0000"]na Stół Wigilijny [/color]ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color] oraz Wydziałowi Autystycznemu Uniwersytetu [color="#FF0000"]MARYI KURII - SKŁODOWSKIEJ[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]

Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej![/color]

jako, że [color="#FF0000"]„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>”) i to [color="#FF0000"]KANIBALIZMU z
WAMPIRYZMEM urojonego [/color]- taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]-  bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania [color="#FF0000"]KUL[/color]-owi symbolu [color="#FF0000"]Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej [/color]„[color="#FF0000"]QL[/color]”. Umieszczając w KULejną Rocznię Świętego Humanizmu znany slogan: [color="#FF0000"]„DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT”[/color], a pod nim bukiet ką[color="#FF0000"]KUL[/color]i - jest to najnowsza odmiana biblijnego [color="#FF0000"]KĄKOLU podlewanego Wodą Święconą[/color].
Od momentu, w którym SB-cki „[color="#FF0000"]FILOZOF[/color]” [color="#FF0000"]położył łapę na UMCS [/color]panuje tam tylko [color="#FF0000"]Szopka[/color] – dlatego też [color="#FF0000"]nikt z Lublina nie był w stanie zagospodarować Placu Litewskiego[/color], tak też funkcjonują wszelkie [color="#FF0000"]Departamenty K[/color][color="#FF0000"]UL[/color]tury!


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)  
„[color="#FF0000"]NIE – boska KOMEDIA[/color]”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie raz media pokazywały metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego, które tak kryt... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 o 13:05
Nie osądzaj: Miłuj bliźniego jak siebie samego.
A ja mówię:
Wiara nie zmusza,wiara wzrusza i mówi o Boźym Niebie,
Bóg dał Ci rozum i wolną wolę,wybór naleźy do Ciebie.
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.