poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Doradca prezydenta Lublina aresztowany ws. przyjęcia 20 tys. zł łapówki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2010, 15:04
Autor: Dominik Smaga

Sąd aresztował na trzy miesiące Piotra D., doradcę prezydenta Lublina ds. gospodarczo-ekonomicznych. Mężczyzna został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w chwili, gdy przyjmował 20 tys. złotych łapówki.

Do zatrzymania doszło we wtorek wieczorem. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie miało to miejsce w jednym z lubelskich hoteli.

– Piotr D. powoływał się na wpływy w jednostkach samorządu terytorialnego – mówi Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Nie udziela informacji o tym, od kogo urzędnik przyjął pieniądze. – Poza Piotrem D. nie została zatrzymana żadna inna osoba – stwierdza Kępka. A to może wskazywać może na to, że akcja była prowokacją CBA, a łapówkę wręczał podstawiony agent.

– Mężczyźnie został postawiony zarzut płatnej protekcji – informuje Kępka. Piotrowi D. może grozić do 8 lat więzienia.

Kim jest Piotr D. ?

Urzędnik pojawił się w Ratuszu na początku października zeszłego roku roku. Prezydent Lublina powołał go na stanowisko swojego doradcy ds. ekonomiczno-gospodarczych. Udzielił mu też upoważnienia m.in. do podpisywania pism dotyczących przygotowania analiz dotyczących analiz miejskich inwestycji i remontów.

D. pracował wcześniej m.in. w lubelskiej firmie Montex, gdzie był zastępcą dyrektora zakładu budowlanego, później był m.in. kierownikiem budowy lubelskiej Plazy, a przez dwa lata, do lipca ub.r. był dyrektorem naczelnym Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańsk.

Wkrótce po przyjściu do Ratusza chciał przeforsować utworzenie przez magistrat Dyrekcji Rozbudowy Miasta Lublin i przygotował prezydentowi Lublina projekt uchwały w tej sprawie. W tym samym czasie przygotował też drugi projekt uchwały powołującej Zarząd Dróg i Mostów. Ujawniliśmy wówczas, że projekt statutu tej jednostki był niemal słowo w słowo przepisany ze statutu gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. W efekcie z uchwały wynikało, że nowa jednostka miała zajmować się też zielenią, choć Ratusz zapewniał, że tak się nie stanie.

Ostatecznie nie doszło do głosowania nad projektami, bo prezydent wycofał je spod głosowania. – Zobowiązując jednocześnie pana D. do przygotowania bardziej precyzyjnych wyliczeń i planów dotyczących spraw finansowych tych jednostek – wyjaśniał Adam Wasilewski (PO) podczas obrad. Ale później żadne poprawione projekty dotyczące powołania nowych instytucji nie trafiły do Rady Miasta.

"Jestem głęboko poruszony"

Po południu rezydent Lublina Adam Wasilewski wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania Piotra D. Oto jego treść:

"Jestem głęboko poruszony informacją dotyczącą zarzutów niezgodnego z prawem postępowania Piotra D.

Pomimo, że według informacji przekazanych mediom przez Prokuraturę zarzuty nie dotyczyły czynności służbowych związanych z zatrudnieniem w Urzędzie Miasta Lublin, działanie to oceniam jako naganne i niegodne urzędnika samorządowego. Deklaruję pełną współpracę z właściwymi organami podczas czynności prawnych zmierzających do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Jednocześnie zapewniam, że w Urzędzie Miasta Lublin nigdy nie było i nie będzie akceptacji dla nieetycznych postaw pracowników.

Po potwierdzeniu przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie informacji prasowych, podejmę decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Piotra D."

Pisaliśmy także: Doradca prezydenta Lublina zatrzymany w chwili przyjmowania łapówki
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
biorca
Jarek
Gdańszczanin
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

biorca
biorca (11 maja 2012 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale te leszcze biorą heheheh
Rozwiń
Jarek
Jarek (11 maja 2012 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic mu nie zrobią, stwierdzą pomroczność jasną i będzie po sprawie
Rozwiń
Gdańszczanin
Gdańszczanin (3 grudnia 2010 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='DEPESZ' timestamp='1290804956' post='391746']
A NO NACHAPAŁ SIĘ DAŃKO NACHAPAŁ.DOM W KRASNYMSTWIE,MIESZKANIE NA LSM I MIESZKANIE W GDAŃSKU.O TYM WIEM NAPEWNO.SKĄD WIEM?ZNAM BAAAARDZO DOBRZE PIOTRA D.
[/quote]
Dańko dostał mieszkanie w Gdańsku od Adamowicza(prezydent miasta)i to też oszustwo za co on dostał mieszkanie z TBS.O wszystkich jego oszustwach to wie kierowca z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska bo go woził, zresztą kierowcy też załatwił mieszkanie z TBSu.
Rozwiń
Slawek W.
Slawek W. (27 listopada 2010 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='tedy' timestamp='1290787133' post='391435']
największe CUDA POwców- Beacia Sawicka kochliwa,dr.doc,prof garlicki za krówkę naprawi serducho , zbycho rycho miro itp da Ci szczęście w hazardzie .Doradca Wasilewskiego z Lublina zrobi Wenecje z Lublina .Smakosz małpek i producent winka marki wino, nijaki palikot rozrzuci kasę po Biłgoraju i da się napić małpki za darmo na starówce lubelskiej .Niejaki Wolski vel Jaruzel z Urbanem robią za największe jałtorytety wyborców PO. Oto największe cuda tuskowego motłochu.Polacy się obudzą aż zostaną w samych gatkch.
[/quote]
Najbardziej podobała mi się w Pańskim wpisie fraza określająca osoby o odmiennej preferencji politycznej "motłochem". Dwa razy przeczytałem i za każdym razem ze spokojem mogłem skonstatować, ze akurat Pan nie ma najmniejszych podstaw do używania pejoratywnych epitetów w odniesieniu do osób związanych z PO.
Treść, sposób wyrażania się i gramatyka (pomijam drobnostki) znamionuje osobnika prostego bez żadnych intelektualnych inklinacji, a wiec.....no cóż, nie należy rzucać kamieniami w szklanym domu!
Rozwiń
Motorowiec
Motorowiec (27 listopada 2010 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="5"][color="#FF0000"]RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM PLATFORMERSKĄ CHOŁOTĘ[/color][/size]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!