Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2015 r.
14:37

Dostali legitymacje i nagrody. Wśród nowych policjantów pływacki medalista (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora ask
0 23 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

W ostatnim dniu roku w szeregi policji lubelskiego garnizonu wstąpiło trzydziestu nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystej ceremonii wręczono także nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chciałam wstąpić do policji, bo to trudna, ale i wyjątkowo ciekawa praca – przyznaje Ilona Przybysz. – To ogromny zaszczyt nosić mundur – dodawała Katarzyna Maruszak.

Każdy z przyjętych do służby policjantów musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Musieli zaliczyć testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskała post. Natalia Mietiułka przyjęta do KMP w Chełmie.

– Takie postępowanie trwa od roku do trzech lat. Na żadnym etapie nie zwątpiłam jednak ze starania o tę pracę. Miałam wielką motywację i pomoc od mamy, która na każdym etapie wspierała mnie bardzo silnie – przyznaje Przybysz.

Wśród 30 nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy znalazło się tym razem 6 kobiet. W zdecydowanej większości nowi mundurowi to absolwenci studiów wyższych – bezpieczeństwa wewnętrznego, administracji, prawa oraz… lotnictwa. W grupie przyjętych do służby mundurowych są też dwaj sportowcy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant mistrzostw Europy w pływaniu oraz ratownictwie wodnym oraz kolejny - wielokrotny medalista w brazylijskim Jiu-Jitsu.

***

Podczas uroczystości wręczono też nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu reprezentującym komendy w  Zamościu, Włodawie, Łukowie, Puławach, Biłgoraju, Hrubieszowie i Lublinie oraz Oddział Prewencji Policji.

Wyróżnieni należą do grona funkcjonariuszy Policji, którzy w codziennej służbie osiągają bardzo dobre wyniki. Wyróżniają się aktywnością i wysokimi umiejętnościami w zakresie wykonywanych czynności. Są dyspozycyjni, zaangażowani i konsekwentni w działaniu. Doskonale radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, wymagających szybkich i stanowczych decyzji. Ponadprzeciętnie angażują się w realizację powierzanych zadań, osiągając przy tym wymierne efekty. Cechuje ich męstwo, ponadprzeciętna odwaga i wysoka skuteczność w realizacji zadań. Swoim postępowaniem i postawą w służbie oraz poza służbą przyczynili się do kreowania pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie a także do poprawy i utrzymania wysokiego poziomu ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazła się m.in. sierż. Ilona Działa, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, która podczas XVIII Mistrzostw Świata w Taekwondo zdobyła srebrny medal w walkach w kategorii do 56 kg. W 2011 roku Ilona Działa zdobyła tytuł Mistrzyni Świata.

Doceniony został także st asp. Tomasz Łukasik, dzielnicowy z komisariatu policji w Bychawie, który w grudniu tego roku uratował 43-latka, który doznał zawału. Funkcjonariusz zauważył przed sklepem mężczyznę, który tracił przytomność. Dzielnicowy nie czekając na przyjazd karetki, udzielił mu pomocy i radiowozem zawiózł do szpitala.

Laury otrzymał także st. post. Łukasz Kucharski funkcjonariusz Oddziału Prewencji KWP w Lublinie, który podczas prywatnego wyjazdu w Tatry był świadkiem wypadku, do którego doszło w okolicach Czarnego Stawu. Jeden z turystów potknął się, stracił równowagę i spadł ze stromego szczytu, osuwając się zbocze. Człowiek spadał w dół obijając się o ostre krawędzie skał. Posterunkowy Kucharski bez wahania ruszył z pomocą. Udzielił mu pierwszej pomocy, poprosił o pomoc kilku mężczyzn, by przenieść turystę w miejsce, do którego byliby w stanie dotrzeć ratownicy. Do czasu przybycia ratowników TOPR monitorował poszkodowanego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ojciec / 6 stycznia 2016 o 14:43

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Zapamiętaj to Synu.

Avatar
Karol z Białej / 6 stycznia 2016 o 13:15

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a teraz mają własne firmy zarejestrowane nierzadko za granicą i zarabiają po 5-6 tysięcy (lub więcej) miesięcznie. A znam ludzi po studiach co są bezrobotnymi, na utrzymaniu rodziców, ciągle zmieniają pracę,nie mogą nigdzie zagrzać miejsca albo siedzą w urzędzie za 1500 zł na stanowisku podinspektora lub młodszego referenta bez szans na awans...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a tera... rozwiń

Avatar
Tomasz / 5 stycznia 2016 o 22:37

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Avatar
jak / 5 stycznia 2016 o 22:33

Jak zwykle "mało rozgarnięty" element przyjmują do służby.

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:07
Ale policjanty - same dzieci...
Avatar
ten który tam był / 3 stycznia 2016 o 10:54

Konkret proszę:-)

konkret ? jak najbardziej. Na priv.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 20:41

Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z bronią i boją sie użyć ,a jak użyją ,to i straszno i durno i śmieszno,pisze jak jest

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z b... rozwiń

Avatar
policmarcin / 2 stycznia 2016 o 20:10

Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D

dzisiaj jej podaje odznakę....;-)

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 17:32
Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 11:48
Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!
Avatar
Ojciec / 6 stycznia 2016 o 14:43

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Zapamiętaj to Synu.

Avatar
Karol z Białej / 6 stycznia 2016 o 13:15

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a teraz mają własne firmy zarejestrowane nierzadko za granicą i zarabiają po 5-6 tysięcy (lub więcej) miesięcznie. A znam ludzi po studiach co są bezrobotnymi, na utrzymaniu rodziców, ciągle zmieniają pracę,nie mogą nigdzie zagrzać miejsca albo siedzą w urzędzie za 1500 zł na stanowisku podinspektora lub młodszego referenta bez szans na awans...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a tera... rozwiń

Avatar
Tomasz / 5 stycznia 2016 o 22:37

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Avatar
jak / 5 stycznia 2016 o 22:33

Jak zwykle "mało rozgarnięty" element przyjmują do służby.

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:07
Ale policjanty - same dzieci...
Avatar
ten który tam był / 3 stycznia 2016 o 10:54

Konkret proszę:-)

konkret ? jak najbardziej. Na priv.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 20:41

Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z bronią i boją sie użyć ,a jak użyją ,to i straszno i durno i śmieszno,pisze jak jest

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z b... rozwiń

Avatar
policmarcin / 2 stycznia 2016 o 20:10

Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D

dzisiaj jej podaje odznakę....;-)

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 17:32
Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 11:48
Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 8 18

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 10 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 5 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!