poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Dostaną pieniądze za swoje tuczniki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lipca 2003, 20:30

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już za tydzień pierwsi rolnicy zaczną otrzymywać należności za tuczniki dostarczone do Zakładów Mięsnych w Jarosławcu (gm. Uchanie). Niektórzy już pół roku czekają na pieniądze.

Na zapłatę czeka blisko stu dostawców tuczników z powiatu hrubieszowskiego i ościennych. Każdemu z nich firma skupująca winna jest od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zdesperowani rolnicy powiadomili w zeszłym tygodniu policję i zagrozili, że zablokują zakład. Wczoraj doszło do spotkania poszkodowanych z właścicielką firmy. – Nie będzie blokady – uspokaja Leszek Zwierz, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”, który ruszył na pomoc poszkodowanym.
Spośród rolników wyłoniono siedmioosobową radę wierzycieli, która pr zejęła nadzór właścicielski nad zakładami. – Z wypracowanych zysków firmy rada będzie ustalała kolejność zwracania należności. Pierwsze zaległe wypłaty powinny ruszyć już za tydzień. Właścicielka zakładów zobowiązała się przedstawić do wtorku listę wszystkich rolników, którym firma od stycznia zalega z wypłatą – dodał L. Zwierz.
Poza tym do momentu uregulowania należności właścicielka firmy, bez wcześniejszego porozumienia z rolnikami, nie będzie mogła prowadzić żadnych inwestycji, nie mówiąc już o sprzedaży Zakładów Mięsnych.
– Jeśli wczorajsze deklaracje nie zostaną spełnione,
rolnicy zwrócą się do sądu o zabezpieczenie
na poczet długów majątku firmy – zaznacza Zwierz.
(lew)
Jak doszło do konfliktu?
Kłopoty z otrzymaniem należności za dostarczone tuczniki ujawniły się na przełomie stycznia i lutego. Firma tłumaczyła
je tzw. dołkiem wieprzowym. W tym samym czasie na terenie zakładu w Jarosławcu powstała nowoczesna ubojnia. Rolnicy przypuszczają, że wybudowano ją za ich pieniądze. Powiadomiono policję i prokuraturę. Według szacunków rolników firma jest im winna ok. 200 tys. zł plus odsetki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!