Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2009 r.
7:37
Edytuj ten wpis

Dostaną podwyżki kosztem mieszkańców

0 7 A A

Podwyżka cen wody i ścieków pozwoli zarobić więcej... pracownikom miejskich wodociągów. Nawet zapowiedzi kryzysu nie przeszkodziły związkom wynegocjować wzrostu płac kosztem mieszkańców - pisze Gazeta Wyborcza Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezes wodociągów Tadeusz Fijałka uzasadnia zwiększeniem zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz inwestycjami w nowe technologie. Okazuje się jednak, że na wyższych cenach skorzystają pracownicy MPWiK - pisze "GW".

Wynagrodzenia w MPWiK wzrosną o 8 procent. Średnia płaca w wodociągach to ok. 3,2 tys. zł brutto (wliczając szefostwo i odprawy dla emerytów). W tym roku prawie tysiąc pracowników MPWiK dostanie więc o ok. 250 zł miesięcznie więcej.

Jak podaje "GW" MPWiK to spółka komunalna o najlepszej kondycji finansowej. Regularnie wypłaca miastu dywidendę. Podwyżki cen wody wprowadziła i w zeszłym roku. Tak jak obecnie skorzystała na tym też załoga.

Prezes Fijałka nie widzi nic złego w podwyżkach dla swoich pracowników. W rozmowie z "Gazetą" stwierdza, że "lekarze wywalczyli sobie kilkusetprocentową podwyżkę. Pielęgniarki zarabiają więcej niż nasz monter, który pracuje w terenie, często w niedzielę i święta. Podwyżki mają zatrzymać odpływ najlepszych pracowników."

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zenek 1 / 21 stycznia 2009 o 22:21
Zenek napisał:
Pracownicy MPWiKu nie mogą strajkować tak jak górnicy, pielęgniarki... To jedyny sposób na zwiększenie pensji, przykro mi biedni mieszkańcy Lublina
Avatar
..... / 21 stycznia 2009 o 18:00
Taryfę, a więc ceny wody i odprowadzanie ścieków lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmienia co roku. Prezydent Adam Wasilewski zgodził się, abyśmy w tym roku za wodę zapłacili 2,78 zł za metr sześcienny i 3,69 zł za ścieki, w sumie o 15 proc. więcej niż dotychczas. Prezes wodociągów Tadeusz Fijałka nie ukrywał, że chciał jeszcze większej podwyżki, ale zablokował ją prezydent.

Swoje propozycje Fijałka uzasadnia zwiększeniem zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz inwestycjami w nowe technologie. Okazuje się jednak, że na wyższych cenach skorzystają pracownicy MPWiK. Ich wynagrodzenia wzrosną o 8 procent. Średnia płaca w wodociągach to ok. 3,2 tys. zł brutto (wliczając szefostwo i odprawy dla emerytów). W tym roku prawie tysiąc pracowników MPWiK dostanie więc o ok. 250 zł miesięcznie więcej.

W Lublinie systematycznie spada zużycie wody. Pod koniec lat 80. mieszkańcy zużywali rocznie 40 mln m sześć. W 2007 już tylko 19 mln. Do oczyszczalni w Hajdowie też trafia coraz mniej ścieków. Polskę powoli dosięga spowolnienie gospodarcze. Skąd więc podwyżki płac?

Otóż jeszcze w ubiegłym roku Komisja Trójstronna, skupiająca przedstawicieli związków, pracodawców i rządu, ustaliła tegoroczny maksymalny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń dla przemysłu na poziomie 8 proc.. A rozmowy toczyły się w sytuacji, gdy na 2009 r. planowano wzrost polskiego PKB o 5,4 proc. Dziś eksperci twierdzą, że wzrost będzie niższy.

Po obradach komisji do negocjacyjnego stołu z prezesem Fijałką usiedli też przedstawiciele czterech działających w MPWiK związków zawodowych. Związkowcy wywalczyli maksymalny, czyli ośmioprocentowy wzrost swoich wynagrodzeń. Podwyżki zapisano razem z projektem nowych stawek za wodę zaakceptowanych przez prezydenta. Wchodzą więc w życie jednocześnie.

Wczoraj dostaliśmy list podpisany przez związkowców. Chwalą w nim prezesa: - "(...) zawsze rozumiał problemy ludzi, nie krzywdził ich, dbał na miarę możliwości o byt ich rodzin, i dążył do zachowania jedności załogi. Teraz my zadbamy o to aby nikt nie skrzywdził Jego. Jesteśmy Mu to winni!"

MPWiK jest spółką komunalną o najlepszej kondycji finansowej. Regularnie wypłaca miastu dywidendę. Podwyżki cen wody wprowadziła i w zeszłym roku. Tak jak obecnie skorzystała na tym też załoga. Zatrudnieni dostali po 155 zł brutto miesięcznie więcej. W poprzednich latach podwyżki były znacznie niższe od 15 do 50 zł.

- W tym roku pan prezydent w ciemno zaakceptował wszystko, co zaproponował MPWiK. A on ma dbać o mieszkańców, a nie tylko o dobro tej firmy - uważa miejski radny Jan Gąbka. - Brak rozsądku i brak umiaru MPWiK - dodaje Paweł Bryłowski, radny i były prezydent.

"Gazeta": - Nie razi Pana, że podwładni dostaną podwyżki w sytuacji kiedy ceny wody wzrosną tak drastycznie?

Fijałka: - Lekarze wywalczyli sobie kilkusetprocentową podwyżkę. Pielęgniarki zarabiają więcej niż nasz monter, który pracuje w terenie, często w niedzielę i święta. Podwyżki mają zatrzymać odpływ najlepszych pracowników.

Warszawa: płace to płace, taryfa to taryfa

- Płace waloryzujemy, co roku. Konkretny wskaźnik wzrostu płac na dany rok jest negocjowany ze związkami zawodowymi na początku każdego roku - informuje Bartosz Milczarczyk, p.o. rzecznika prasowego stołecznego MPWiK. Na początku 2008 roku 2 800 osób pracujących w przedsiębiorstwie dostało ok. 1,9 proc. podwyżki. Po znacznym podwyższeniu cen wody i ścieków w połowie ubiegłego żadnych podwyżek już nie było. Obecnie warszawskie wodociągi nie planują podwyższać cen.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
Taryfę, a więc ceny wody i odprowadzanie ścieków lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmienia co roku. Prezydent Adam Wasilewski zgodził się, abyśmy w tym roku za wodę zapłacili 2,78 zł za metr sześcienny i 3,69 zł za ścieki, w sumie o 15 proc. więcej niż dotychczas. Prezes wodociągów Tadeusz Fijałka nie ukrywał, że chciał jeszcze większej podwyżki, ale zablokował ją prezydent.

Swoje propozycje Fijałka uzasadnia zwiększeniem zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz inwestycjami w nowe technologie... rozwiń
Avatar
Zenek / 21 stycznia 2009 o 15:27
Pracownicy MPWiKu nie mogą strajkować tak jak górnicy, pielęgniarki... To jedyny sposób na zwiększenie pensji, przykro mi biedni mieszkańcy Lublina
Avatar
Z lublina / 21 stycznia 2009 o 12:00
To Fijała jest jeszcze prezesem?, jeżeli tak to szykuje sobie większą odprawę, jemu zawsze było mało.
Avatar
er / 21 stycznia 2009 o 11:42
to jest państwo w państwie. Kiedy wszystkie normalne firmy myślą jak przetrwać kryzys żeby nie zwalniać pracowników pan prezes niezatapialny robi podwożki,żeby nie odeszli pracownicy!!! On żyje w innym świecie chyba!! Ale jabby była to jego firma to jego prawo ale jak to odbywa się naszym kosztem tówieSTOP TAKIM PREZESOM!! Panie Wasilewski czego jeszcze trzeba żeby pan przejrzał na oczy- łamanie prawa(fundacja) pan nie reaguje, nienormalne działania rynkowe(podwyżka płac kosztem niespotykanej w kraju podwyżki cen wody) pan nie reaguje!! To co musi się zdarzyć żeby niezatapialny zatonął? Aha zmiana Prezydenta-rozumiem. Ale czy musimy męczyć się jeszcze dwa lata?? Czu mieszkańcy Lublina nie moga mieć prawdziwych gospodarzy? W czym jesteśmy gorsi od Rzeszowa? MOże pan Ferens przeprowadzi sie za dwa lata do Lublina?
to jest państwo w państwie. Kiedy wszystkie normalne firmy myślą jak przetrwać kryzys żeby nie zwalniać pracowników pan prezes niezatapialny robi podwożki,żeby nie odeszli pracownicy!!! On żyje w innym świecie chyba!! Ale jabby była to jego firma to jego prawo ale jak to odbywa się naszym kosztem tówieSTOP TAKIM PREZESOM!! Panie Wasilewski czego jeszcze trzeba żeby pan przejrzał na oczy- łamanie prawa(fundacja) pan nie reaguje, nienormalne działania rynkowe(podwyżka płac kosztem niespotykanej w kraju podwyżki cen ... rozwiń
Avatar
Aneta / 21 stycznia 2009 o 11:20
Jaki odplyw pracownikw ? Jesli chca niech plyna ! Prosze nie robic podwyzek biednym mieszkancom Lublina.
Prosze zobaczyc ile klientow ma Miejski Urzad Pracy !
Avatar
michał 23 / 21 stycznia 2009 o 10:02
Biednych i ubogich mieszkańców Lublina.
Avatar
zenek 1 / 21 stycznia 2009 o 22:21
Zenek napisał:
Pracownicy MPWiKu nie mogą strajkować tak jak górnicy, pielęgniarki... To jedyny sposób na zwiększenie pensji, przykro mi biedni mieszkańcy Lublina
Avatar
..... / 21 stycznia 2009 o 18:00
Taryfę, a więc ceny wody i odprowadzanie ścieków lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmienia co roku. Prezydent Adam Wasilewski zgodził się, abyśmy w tym roku za wodę zapłacili 2,78 zł za metr sześcienny i 3,69 zł za ścieki, w sumie o 15 proc. więcej niż dotychczas. Prezes wodociągów Tadeusz Fijałka nie ukrywał, że chciał jeszcze większej podwyżki, ale zablokował ją prezydent.

Swoje propozycje Fijałka uzasadnia zwiększeniem zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz inwestycjami w nowe technologie. Okazuje się jednak, że na wyższych cenach skorzystają pracownicy MPWiK. Ich wynagrodzenia wzrosną o 8 procent. Średnia płaca w wodociągach to ok. 3,2 tys. zł brutto (wliczając szefostwo i odprawy dla emerytów). W tym roku prawie tysiąc pracowników MPWiK dostanie więc o ok. 250 zł miesięcznie więcej.

W Lublinie systematycznie spada zużycie wody. Pod koniec lat 80. mieszkańcy zużywali rocznie 40 mln m sześć. W 2007 już tylko 19 mln. Do oczyszczalni w Hajdowie też trafia coraz mniej ścieków. Polskę powoli dosięga spowolnienie gospodarcze. Skąd więc podwyżki płac?

Otóż jeszcze w ubiegłym roku Komisja Trójstronna, skupiająca przedstawicieli związków, pracodawców i rządu, ustaliła tegoroczny maksymalny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń dla przemysłu na poziomie 8 proc.. A rozmowy toczyły się w sytuacji, gdy na 2009 r. planowano wzrost polskiego PKB o 5,4 proc. Dziś eksperci twierdzą, że wzrost będzie niższy.

Po obradach komisji do negocjacyjnego stołu z prezesem Fijałką usiedli też przedstawiciele czterech działających w MPWiK związków zawodowych. Związkowcy wywalczyli maksymalny, czyli ośmioprocentowy wzrost swoich wynagrodzeń. Podwyżki zapisano razem z projektem nowych stawek za wodę zaakceptowanych przez prezydenta. Wchodzą więc w życie jednocześnie.

Wczoraj dostaliśmy list podpisany przez związkowców. Chwalą w nim prezesa: - "(...) zawsze rozumiał problemy ludzi, nie krzywdził ich, dbał na miarę możliwości o byt ich rodzin, i dążył do zachowania jedności załogi. Teraz my zadbamy o to aby nikt nie skrzywdził Jego. Jesteśmy Mu to winni!"

MPWiK jest spółką komunalną o najlepszej kondycji finansowej. Regularnie wypłaca miastu dywidendę. Podwyżki cen wody wprowadziła i w zeszłym roku. Tak jak obecnie skorzystała na tym też załoga. Zatrudnieni dostali po 155 zł brutto miesięcznie więcej. W poprzednich latach podwyżki były znacznie niższe od 15 do 50 zł.

- W tym roku pan prezydent w ciemno zaakceptował wszystko, co zaproponował MPWiK. A on ma dbać o mieszkańców, a nie tylko o dobro tej firmy - uważa miejski radny Jan Gąbka. - Brak rozsądku i brak umiaru MPWiK - dodaje Paweł Bryłowski, radny i były prezydent.

"Gazeta": - Nie razi Pana, że podwładni dostaną podwyżki w sytuacji kiedy ceny wody wzrosną tak drastycznie?

Fijałka: - Lekarze wywalczyli sobie kilkusetprocentową podwyżkę. Pielęgniarki zarabiają więcej niż nasz monter, który pracuje w terenie, często w niedzielę i święta. Podwyżki mają zatrzymać odpływ najlepszych pracowników.

Warszawa: płace to płace, taryfa to taryfa

- Płace waloryzujemy, co roku. Konkretny wskaźnik wzrostu płac na dany rok jest negocjowany ze związkami zawodowymi na początku każdego roku - informuje Bartosz Milczarczyk, p.o. rzecznika prasowego stołecznego MPWiK. Na początku 2008 roku 2 800 osób pracujących w przedsiębiorstwie dostało ok. 1,9 proc. podwyżki. Po znacznym podwyższeniu cen wody i ścieków w połowie ubiegłego żadnych podwyżek już nie było. Obecnie warszawskie wodociągi nie planują podwyższać cen.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
Taryfę, a więc ceny wody i odprowadzanie ścieków lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmienia co roku. Prezydent Adam Wasilewski zgodził się, abyśmy w tym roku za wodę zapłacili 2,78 zł za metr sześcienny i 3,69 zł za ścieki, w sumie o 15 proc. więcej niż dotychczas. Prezes wodociągów Tadeusz Fijałka nie ukrywał, że chciał jeszcze większej podwyżki, ale zablokował ją prezydent.

Swoje propozycje Fijałka uzasadnia zwiększeniem zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz inwestycjami w nowe technologie... rozwiń
Avatar
Zenek / 21 stycznia 2009 o 15:27
Pracownicy MPWiKu nie mogą strajkować tak jak górnicy, pielęgniarki... To jedyny sposób na zwiększenie pensji, przykro mi biedni mieszkańcy Lublina
Avatar
Z lublina / 21 stycznia 2009 o 12:00
To Fijała jest jeszcze prezesem?, jeżeli tak to szykuje sobie większą odprawę, jemu zawsze było mało.
Avatar
er / 21 stycznia 2009 o 11:42
to jest państwo w państwie. Kiedy wszystkie normalne firmy myślą jak przetrwać kryzys żeby nie zwalniać pracowników pan prezes niezatapialny robi podwożki,żeby nie odeszli pracownicy!!! On żyje w innym świecie chyba!! Ale jabby była to jego firma to jego prawo ale jak to odbywa się naszym kosztem tówieSTOP TAKIM PREZESOM!! Panie Wasilewski czego jeszcze trzeba żeby pan przejrzał na oczy- łamanie prawa(fundacja) pan nie reaguje, nienormalne działania rynkowe(podwyżka płac kosztem niespotykanej w kraju podwyżki cen wody) pan nie reaguje!! To co musi się zdarzyć żeby niezatapialny zatonął? Aha zmiana Prezydenta-rozumiem. Ale czy musimy męczyć się jeszcze dwa lata?? Czu mieszkańcy Lublina nie moga mieć prawdziwych gospodarzy? W czym jesteśmy gorsi od Rzeszowa? MOże pan Ferens przeprowadzi sie za dwa lata do Lublina?
to jest państwo w państwie. Kiedy wszystkie normalne firmy myślą jak przetrwać kryzys żeby nie zwalniać pracowników pan prezes niezatapialny robi podwożki,żeby nie odeszli pracownicy!!! On żyje w innym świecie chyba!! Ale jabby była to jego firma to jego prawo ale jak to odbywa się naszym kosztem tówieSTOP TAKIM PREZESOM!! Panie Wasilewski czego jeszcze trzeba żeby pan przejrzał na oczy- łamanie prawa(fundacja) pan nie reaguje, nienormalne działania rynkowe(podwyżka płac kosztem niespotykanej w kraju podwyżki cen ... rozwiń
Avatar
Aneta / 21 stycznia 2009 o 11:20
Jaki odplyw pracownikw ? Jesli chca niech plyna ! Prosze nie robic podwyzek biednym mieszkancom Lublina.
Prosze zobaczyc ile klientow ma Miejski Urzad Pracy !
Avatar
michał 23 / 21 stycznia 2009 o 10:02
Biednych i ubogich mieszkańców Lublina.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 216 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!