środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Dotacje do projektów kulturalnych. Można już startować po pieniądze na imprezy

Dodano: 24 listopada 2015, 18:32
Autor: Dominik Smaga

Ratusz ogłosił już konkursy, w których do zdobycia są dotacje do przyszłorocznych projektów kulturalnych. Miasto tłumaczy, że procedury rozpoczyna już teraz, by dać szansę tym, którzy planują wydarzenia na początku roku.

Na dofinansowanie mają szansę imprezy o charakterze dzielnicowym planowane już od 1 stycznia. Przewidziana na nie kwota w puli „Dzielnice Kultury” to aż 600 tys. zł, podczas gdy na przyszły rok urzędnicy planują na takie wydarzenia 700 tys. zł.

Limity

Oczekiwane dotacje nie mogą przekraczać 90 proc. kosztów w przypadku wnioskowania o kwotę do 20 tys. zł, 80 proc. w przypadku wniosku o kwotę powyżej 20 tys. do 60 tys. zł, albo 70 proc. w przypadku ubiegania się o kwotę większą niż 60 tys. zł. Nie będą rozpatrywane oferty, w których wkładem własnym organizatora będzie wyłącznie wycena pracy społecznej i świadczeń wolontariuszy.

Takie same są limity procentowe i kwotowe w przypadku drugiego z konkursów. Adresowany jest do autorów projektów o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, ubiegających się o dofinansowanie z puli „Miasto Kultury”.

Dzielnice kultury

Na przyszły rok miasto przewiduje na ten cel 2,2 mln zł, w tym konkursie rozdana ma być połowa tej kwoty. W regułach jest również ten sam wymóg 10 proc. wkładu własnego i zakaz rozliczania go wyłącznie wyceną pracy społecznej. Na dotację będą mogły załapać się te wydarzenia, które będą organizowane od 1 lutego.

Wnioski o pieniądze w ramach puli „Dzielnice kultury” będą przyjmowane przez Urząd Miasta do 11 grudnia. Więcej czasu daje Ratusz wnioskodawcom proszącym o wsparcie z „Miasta kultury”.
W osobnym konkursie Ratusz szuka podmiotu, któremu powierzy na trzy lata współprowadzenie internetowej strony kultura.lublin.eu.

Polegać ma to m.in. na gromadzeniu informacji o wydarzeniach, redagowaniu ich i publikowaniu w poszczególnych działach oraz na zamieszczaniu na stronie głównej minimum trzech wiadomości tygodniowo, dodawaniu i aktualizowaniu profili osób i instytucji, jak też zamieszczaniu multimediów i tłumaczeniu wybranych informacji na język angielski. Na ten cel samorząd rezerwuje po 50 tys. zł rocznie, wnioski będą przyjmowane do 11 grudnia.

Szczegółowe informacje o wszystkich konkursach dostępne są na stronie kultura.lublin.eu.
Ratusz zapowiada też odrębny konkurs na projekty z okazji miejskiego jubileuszu przypadającego na rok 2017.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 listopada 2015 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tym roku najbardziej kulturalne projekty dotyczyły będą tematyki żołnierzy wyklętych, husarii oraz dziedzictwa JPII. Innych papieży już mniej bo to nie Polacy a ten ostatni to już w ogóle jakiś lewak.
Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2015 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
700 tys. dla NN ;-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!