wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Dotacje na wydarzenia kulturalne: 2 miliony do wzięcia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2011, 19:06
Autor: (drs)

200 tys. złotych zostanie poświęcone na organizację imprez w dzielnicach Lublina (Archiwum)
200 tys. złotych zostanie poświęcone na organizację imprez w dzielnicach Lublina (Archiwum)

Do podziału jest 1,9 mln zł o 500 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Ale po raz pierwszy w historii nic nie skapnie publicznym instytucjom, takim jak np. Centrum Kultury. Choć rok temu publiczne placówki zgarnęły co piątą złotówkę z miejskiej puli.

– Nowa ustawa wyklucza przyznawanie dotacji w tym konkursie instytucjom kultury czy podmiotom w jakikolwiek sposób nadzorowanym przez sektor publiczny, takim jak instytucje miejskie, wojewódzkie czy uczelnie – mówi Anna Pajdosz, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Lublin.

Ratusz ogłosił właśnie nabór wniosków od chętnych na dotacje. Oferty będą przyjmowane przez Wydział Kultury do 21 marca. Projekty oceni specjalnie powołana komisja.

Jak co roku worek z dotacjami podzielony jest na kilka mniejszych części przeznaczonych na różne cele. Największa dotyczy przedsięwzięć międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych lub miejskich w dowolnej formie. – Praktycznie, każdy, kto organizuje coś ciekawego, będzie mógł starać się o pieniądze – podkreśla Pajdosz. Miasto zleca też współprowadzenie portalu kultura.lublin.eu, jego aktualizację i zamieszczanie multimediów. Na to Ratusz ma łącznie milion złotych, z czego nie więcej niż 60 tys. zł na witrynę.

Osobnym zadaniem jest tworzenie kolekcji sztuki współczesnej poprzez zakup dzieł i organizację różnorodnych wystaw. W tym przypadku w miejskiej kasie zarezerwowane jest 100 tys. zł.

Kolejny cel to organizacja imprez w dzielnicach. Szczególnie pożądane ma być wciąganie mieszkańców w aktywne uczestnictwo. Do wzięcia jest 200 tys. zł z zarezerwowanej na ten rok puli 310 tys. zł.

Ostatnie zadanie polega na organizowaniu nowatorskich form edukacji kulturalnej. Preferowane będą przedsięwzięcia podkreślające różnorodność kulturalną miasta, promocję tolerancji i dialogu między kulturami, promujące wolontariat, wpisujące się w obchody Roku Miłosza, a także uwzględniające polską prezydencję w Unii Europejskiej. Ratusz na ten cel zabezpieczył 100 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Tomasz
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tomasz
Tomasz (24 marca 2011 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędnicy miejscy stwierdzili rok temu, że Lublinianie mają już wszystko oprócz cyrku, więc zrobili błaznadę za prawie 2 mln. zł - Carnaval Sztukmistrzów. Dlaczego w bieżącym roku mają tego nie powtórzyć?! Przecież tytuł "Europejskiej Stolicy Kultury" jest ważniejszy niż np. dobre drogi...
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2011 o 19:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie nie w Białej, w Białej pieniądze wzieły instytucje związane z UM, oraz Pan Marek z Dziennika, żeby pisał co trzeba (urzędnikom Czapskiego)a nie co nietrzeba (prawda o naszym mieście).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!