Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2011 r.
12:32
Edytuj ten wpis

Dożywocie dla Zbigniewa J. za zabicie syna, żony i teściowej (wideo)

Autor: Zdjęcie autora er
0 12 A A
Zbigniew J. wyprowadzany z sądu (Jacek Świerczyński)
Zbigniew J. wyprowadzany z sądu (Jacek Świerczyński)

Zabił żonę, syna i teściową, a żeby zatrzeć ślady usiłował doprowadzić do wybuchu gazu w domu. Do takich wniosków doszedł dzisiaj Sąd Okręgowy w Lublinie i w poszlakowym procesie skazał Zbigniewa J. z Dęblina na dożywocie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chorobliwie zazdrosny

Na procesie znajomi małżeństwa opowiadali o sytuacji rodzinnej. Mężczyzna był chorobliwie zazdrosny o żonę. Uważał, że ubiera się wyzywająco, że nosi zbyt duży dekolt. Kobieta na wiosnę 2009 roku miała zapowiedzieć, że nie kocha już męża i rozstanie się z nim jak tylko dorośnie syn.

Według sędziów zbrodnię zapoczątkowała kłótnia w nocy z 1 na 2 listopada. Zbigniew J. zniszczył telefon żony. Skrępował kobietę. Jaki był dokładnie przebieg zbrodni? Tego nie ustalono. Wiadomo tylko, że synowi zadał dwa ciosy w głowę, żonie – siedem, teściowej – dziewięć.

Potem zabójca próbował zatrzeć ślady zbrodni - doprowadzić do wybuchu gazu. W tym celu poprzecinał przewód rury doprowadzającej gaz.

- Była w miejscu niewidocznym, za piecem. Musiał to zrobić ktoś, kto znał rozkład piwnicy – dodała sędzia Folwarczna.

Potem, według sądowych ustaleń Zbigniew J., w co najmniej dziewięciu miejscach w domu rozlał substancję łatwopalną i zapalił świeczki. Następnie wyszedł do pracy w jednostce wojskowej w Dęblinie. Zajmował się tam konserwacją sieci wodno kanalizacyjnej. Wrócił po południu robiąc po drodze zakupy. Do eksplozji gazu nie doszło. W mieszkaniu było tylko dużo dymu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaśka / 25 listopada 2011 o 21:18
dziwi mnie jedna sprawa skoro wcześniej im ktoś podpalił auto i otrół psa czy to nie mogą być ci sami sprawcy winni tego morderstwa
Avatar
Krzysztof / 24 listopada 2011 o 09:30
Skandal! Proces poszlakowy? Nie ma czegoś takiego! Albo są dowody, albo nie! W takim wypadku wszelkie wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego!
Avatar
kokos / 24 listopada 2011 o 08:06
"Wiadomo tylko, że synowi zadał dwa ciosy w głowę, żonie – siedem, teściowej – dziewięć. "

...Widać kogo lubił najbardziej...
Avatar
Rafał / 23 listopada 2011 o 21:13
Ciekawe czy pani sędzia Folwarczna zapłaci temu panu odszkodowanie gdyby okazało się że winny tej zbrodni jest ktoś inny.
Avatar
tenoto / 23 listopada 2011 o 20:06
Dożywocie w ciepełku, z wiktem i opierunkiem, całodobową bezpłatną opieką medyczną, biblioteką z pełnym księgozbiorem, spacerem, internetem- CZY TO JEST KARA CZY ŻART??



Kiedy wynajmiemy więzienia u Arabów za 10 USD miesięcznie dla naszych skazanych na POlskie sanatorium i SPA??
Avatar
prawdziwy sędzia 2 / 23 listopada 2011 o 20:01
Zawiódł prawdopodobnie caly aparat tak zwanej sprawiedliści. Od Policji zaczynając, poprzez Prokuraturę, na Sędziach kończąc. Tam się podobno działo dużo złych rzeczy wcześniej, których Prokuratura ani Policja nie wzięły pod uwagę. Czyżby chodziło o kogoś ważnego, kto może być utaplany w bagnie tego morderstwa i mieć krew na rękach...? Kozioł ofiarny jest i to jest dla Prokuratury jak widać najważniejsze. Sztuka jest sztuka...
Avatar
karol / 23 listopada 2011 o 19:07
To był rzeczywiście proces poszlakowy, mając tak słaby dowód, bo z całym szacunkiem dla sądu, ale ślad zapachowy nie jest dowodem. Nawet DNA nim nie jest i nie daje 100% pewności. Wiele zarzutów już w ten sposób padło
Avatar
nie krytykuj / 23 listopada 2011 o 16:34
[quote name='many' timestamp='1322057079' post='561860']
"Za zabicie syna, żonę i teściową" - chyba coś nie tak z językiem polskim i to w tytule "newsa"?
[/quote]
Podobnie jak w twoim pseudonimie niczego z poprawnej polszczyzny znaleźć nie można... Krytyk i eunuch z jednej są prafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi...
Avatar
prawdziwy sędzia / 23 listopada 2011 o 16:31
Człowiek siedzi w areszcie, ma pełne popracie swojej rodziny, córek, rodziny swojej żony. Nikt z jego najbliższych nie dopuszcza myśli, że mógł to zrobić. Sprawa charakterem zbliżona jest do zabójstwa Olewnika. Zamieszani w to morderstwo mogą być ludzie z samego szczytu lokalnej społeczności. Dlatego być może ukręca się łeb sprawie, na miejsce zbrodni być może wysyła "swoich" ludzi i temat jest zamknięty. Tak mogło to wyglądać. A do więzienia wówczas trafia być może niewinny człowiek. Dziwi opieszałość sądu, który wyrok najwyższy z możliwych opiera na poszlakach, które nie dają 100-procentowej pewności winy tego człowieka. Poszlaka "zapachowa" nie stanowi żadnego dowodu w sprawie, przecież oczywiste jest, że jak ten człowiek wrócił do domu i zobaczył troje zwłok, w tym żony, która była zakneblowana to w pierwszym odruchu podbiegł do niej i usiłował zerwnać jej knebel z ust. Działanie instynktowne, odruch bezwarunkowy. Stąd zapach na kneblu. I to ma być dowód??? Pomyślcie sami.
Człowiek siedzi w areszcie, ma pełne popracie swojej rodziny, córek, rodziny swojej żony. Nikt z jego najbliższych nie dopuszcza myśli, że mógł to zrobić. Sprawa charakterem zbliżona jest do zabójstwa Olewnika. Zamieszani w to morderstwo mogą być ludzie z samego szczytu lokalnej społeczności. Dlatego być może ukręca się łeb sprawie, na miejsce zbrodni być może wysyła "swoich" ludzi i temat jest zamknięty. Tak mogło to wyglądać. A do więzienia wówczas trafia być może niewinny człowiek. Dziwi opieszałość sądu, który wyrok najwyższy z... rozwiń
Avatar
many / 23 listopada 2011 o 15:04
"Za zabicie syna, żonę i teściową" - chyba coś nie tak z językiem polskim i to w tytule "newsa"?
Avatar
jaśka / 25 listopada 2011 o 21:18
dziwi mnie jedna sprawa skoro wcześniej im ktoś podpalił auto i otrół psa czy to nie mogą być ci sami sprawcy winni tego morderstwa
Avatar
Krzysztof / 24 listopada 2011 o 09:30
Skandal! Proces poszlakowy? Nie ma czegoś takiego! Albo są dowody, albo nie! W takim wypadku wszelkie wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego!
Avatar
kokos / 24 listopada 2011 o 08:06
"Wiadomo tylko, że synowi zadał dwa ciosy w głowę, żonie – siedem, teściowej – dziewięć. "

...Widać kogo lubił najbardziej...
Avatar
Rafał / 23 listopada 2011 o 21:13
Ciekawe czy pani sędzia Folwarczna zapłaci temu panu odszkodowanie gdyby okazało się że winny tej zbrodni jest ktoś inny.
Avatar
tenoto / 23 listopada 2011 o 20:06
Dożywocie w ciepełku, z wiktem i opierunkiem, całodobową bezpłatną opieką medyczną, biblioteką z pełnym księgozbiorem, spacerem, internetem- CZY TO JEST KARA CZY ŻART??



Kiedy wynajmiemy więzienia u Arabów za 10 USD miesięcznie dla naszych skazanych na POlskie sanatorium i SPA??
Avatar
prawdziwy sędzia 2 / 23 listopada 2011 o 20:01
Zawiódł prawdopodobnie caly aparat tak zwanej sprawiedliści. Od Policji zaczynając, poprzez Prokuraturę, na Sędziach kończąc. Tam się podobno działo dużo złych rzeczy wcześniej, których Prokuratura ani Policja nie wzięły pod uwagę. Czyżby chodziło o kogoś ważnego, kto może być utaplany w bagnie tego morderstwa i mieć krew na rękach...? Kozioł ofiarny jest i to jest dla Prokuratury jak widać najważniejsze. Sztuka jest sztuka...
Avatar
karol / 23 listopada 2011 o 19:07
To był rzeczywiście proces poszlakowy, mając tak słaby dowód, bo z całym szacunkiem dla sądu, ale ślad zapachowy nie jest dowodem. Nawet DNA nim nie jest i nie daje 100% pewności. Wiele zarzutów już w ten sposób padło
Avatar
nie krytykuj / 23 listopada 2011 o 16:34
[quote name='many' timestamp='1322057079' post='561860']
"Za zabicie syna, żonę i teściową" - chyba coś nie tak z językiem polskim i to w tytule "newsa"?
[/quote]
Podobnie jak w twoim pseudonimie niczego z poprawnej polszczyzny znaleźć nie można... Krytyk i eunuch z jednej są prafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi...
Avatar
prawdziwy sędzia / 23 listopada 2011 o 16:31
Człowiek siedzi w areszcie, ma pełne popracie swojej rodziny, córek, rodziny swojej żony. Nikt z jego najbliższych nie dopuszcza myśli, że mógł to zrobić. Sprawa charakterem zbliżona jest do zabójstwa Olewnika. Zamieszani w to morderstwo mogą być ludzie z samego szczytu lokalnej społeczności. Dlatego być może ukręca się łeb sprawie, na miejsce zbrodni być może wysyła "swoich" ludzi i temat jest zamknięty. Tak mogło to wyglądać. A do więzienia wówczas trafia być może niewinny człowiek. Dziwi opieszałość sądu, który wyrok najwyższy z możliwych opiera na poszlakach, które nie dają 100-procentowej pewności winy tego człowieka. Poszlaka "zapachowa" nie stanowi żadnego dowodu w sprawie, przecież oczywiste jest, że jak ten człowiek wrócił do domu i zobaczył troje zwłok, w tym żony, która była zakneblowana to w pierwszym odruchu podbiegł do niej i usiłował zerwnać jej knebel z ust. Działanie instynktowne, odruch bezwarunkowy. Stąd zapach na kneblu. I to ma być dowód??? Pomyślcie sami.
Człowiek siedzi w areszcie, ma pełne popracie swojej rodziny, córek, rodziny swojej żony. Nikt z jego najbliższych nie dopuszcza myśli, że mógł to zrobić. Sprawa charakterem zbliżona jest do zabójstwa Olewnika. Zamieszani w to morderstwo mogą być ludzie z samego szczytu lokalnej społeczności. Dlatego być może ukręca się łeb sprawie, na miejsce zbrodni być może wysyła "swoich" ludzi i temat jest zamknięty. Tak mogło to wyglądać. A do więzienia wówczas trafia być może niewinny człowiek. Dziwi opieszałość sądu, który wyrok najwyższy z... rozwiń
Avatar
many / 23 listopada 2011 o 15:04
"Za zabicie syna, żonę i teściową" - chyba coś nie tak z językiem polskim i to w tytule "newsa"?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!