Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2010 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Dramat w lubelskim Animalsie. Pomóż głodnym zwierzętom

0 23 A A

Dokarmiający bezdomne koty i psy alarmują: Lubelski Animals nie chce nam pomóc. W ubiegłym roku stowarzyszenie dostało z jednego procenta aż 80 tys. zł. Dziś nie ma ani złotówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Każdego dnia dzwoni do mnie mnóstwo osób błagając o karmę dla bezdomnych zwierząt, którym zimą grozi śmierć głodowa – alarmuje Halina Kowalska-Pyłka, zawieszona przez sąd prezes Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Lubelski Animals. – Dzwonią emeryci, renciści. Nie stać ich na duże wydatki. A ja już nie mam pieniędzy, żeby płacić z własnej kieszeni.

Sąd zawiesił zarząd Animals po tym, jak Urząd Miejski w Lublinie złożył wniosek o rozwiązanie organizacji. Powodem był narastający konflikt w zarządzie i niejasności finansowe. – Dziś kasa stowarzyszenia jest pusta. Nie ma pieniędzy nawet na opłacenie grudniowych rachunków – mówi Teresa Włodarczyk, radca prawny wyznaczony przez sąd do prowadzenia spraw Animals. – To nie jedyny problem. Np. brakuje raportów kasowych, nie mogę rozliczyć się z fiskusem.

Tymczasem, podatnicy chętnie wpłacali swój jeden procent na rzecz stowarzyszenia. W sumie
na konto Lubelskiego Animals wpłynęło w ub. roku 80 tys. zł. Co stało się z pieniędzmi? – Poszły częściowo na pomoc zwierzętom, częściowo na wyposażenie przychodni weterynaryjnej w Lublinie, otworzonej przez stowarzyszenie – tłumaczy mec. Włodarczyk. Przychodnia działa od ubiegłego roku. Leczy bezdomne zwierzęta i świadczy usługi komercyjne. – Możemy pomagać bezpańskim, okaleczonym zwierzętom. I pozyskiwać pieniądze na pomoc dla nich – mówi Elżbieta Tarasińska, zawieszona wiceprezes.

Ale na prowadzenie przychodni też brakuje funduszy i stowarzyszenie apeluje na swojej stronie internetowej: Wpłacajcie na nasze konto!

Urząd Miasta zgodził się też na publiczne zbiórki pieniędzy.

– Te fundusze mają być przeznaczone na zakup karmy dla bezdomnych psów i kotów z terenu Lublina oraz ich leczenie i sterylizację – wyjaśnia Sławomir Skowronek z Ratusza.

Czy ludzie dokarmiający bezdomne zwierzęta mogą liczyć na pieniądze ze zbiórek? – Najpierw uregulujemy bieżące rachunki. A jeśli pieniędzy będzie więcej, kupimy karmę – mówi mec. Włodarczyk.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 10 stycznia 2010 o 11:14
a co to za roznica , jedni i drudzy sa siebie warci
Avatar
~alf~ / 10 stycznia 2010 o 11:03
Lubelski Animals a OTOZ Animals to zupełnie co innego, dwie różne organizacje.
Ta pierwsza jest lokalna organizacją a OTOŻ- ogólnopolska z oddziałami w calym kraju.
I to własnie OTOŻ Animals startuje w przetargu o administrowanie lubelskim schroniskiem.

A artykuł. red. Bożko mówi o Lubelskim Animalsie.

Już jasne?
Avatar
mumu / 10 stycznia 2010 o 06:59
Czy za poprzedników/p.Mamcarz/też było tak źle w schronisku?
Avatar
Wang Ten / 9 stycznia 2010 o 23:07
Gościu
Psina być bardzo dobra cista... ślinka mu cieknąć
Wang Ten Dong
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 14:28
wara wszelkie organizacja od Lubelskiego schroniska dla zwierząt, zostawcie go w spokoju, to przynajmniej zwierzęta które tam trafiają będą mieć święty spokój.
Avatar
ya / 9 stycznia 2010 o 14:11
tak jest powołać stowarzyszenie to pieniadze sami zeżrą
Avatar
ya / 9 stycznia 2010 o 13:52
dlaczego przeflancowana wiocha do miasta bezgranicznie tępi i nie lubi zwierząt
Avatar
mosquito / 9 stycznia 2010 o 12:21
Babiszcza rozkradły kasę a terz się żrą między sobą. Działaczki jak w PZPN.
Avatar
byko / 9 stycznia 2010 o 11:14
ja dokarmiam koty na osiedlu m co mam, tym co zostanie - a i tak niektórzy patrzą na to z niechęcia. Nie zostawiam misek i innych pijemników żeby nie zaśmiecać, koty zjadają własciwie przy mnie albo z ziemi.
Avatar
Andrzej / 9 stycznia 2010 o 11:08
Czy w mieście nie ma prawdziwych społeczników? czy zawsze muszą trafić się hieny łase na społeczne pieniądze? Gdzie się podziały drużyny harcerskie ze swoimi szczytnymi hasłami ?.Nie nauczyliśmy młodzieży działania bezinteresownego? Nie na szczęście mamy tylko potrzebny jest jej autorytet taki jak Owsiak który jak wszyscy widzą robi dobrą robotę i młodzież garnie się do niego a dlaczego? bo olał wszystkich polityków,czarnych.psełdo działaczy i inne sępy.Gdyby Lubelski Animals obracał taką kasą to by to była największa firma rodzinna na świecie.
Czy w mieście nie ma prawdziwych społeczników? czy zawsze muszą trafić się hieny łase na społeczne pieniądze? Gdzie się podziały drużyny harcerskie ze swoimi szczytnymi hasłami ?.Nie nauczyliśmy młodzieży działania bezinteresownego? Nie na szczęście mamy tylko potrzebny jest jej autorytet taki jak Owsiak który jak wszyscy widzą robi dobrą robotę i młodzież garnie się do niego a dlaczego? bo olał wszystkich polityków,czarnych.psełdo działaczy i inne sępy.Gdyby Lubelski Animals obracał taką kasą to by to był... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 10 stycznia 2010 o 11:14
a co to za roznica , jedni i drudzy sa siebie warci
Avatar
~alf~ / 10 stycznia 2010 o 11:03
Lubelski Animals a OTOZ Animals to zupełnie co innego, dwie różne organizacje.
Ta pierwsza jest lokalna organizacją a OTOŻ- ogólnopolska z oddziałami w calym kraju.
I to własnie OTOŻ Animals startuje w przetargu o administrowanie lubelskim schroniskiem.

A artykuł. red. Bożko mówi o Lubelskim Animalsie.

Już jasne?
Avatar
mumu / 10 stycznia 2010 o 06:59
Czy za poprzedników/p.Mamcarz/też było tak źle w schronisku?
Avatar
Wang Ten / 9 stycznia 2010 o 23:07
Gościu
Psina być bardzo dobra cista... ślinka mu cieknąć
Wang Ten Dong
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 14:28
wara wszelkie organizacja od Lubelskiego schroniska dla zwierząt, zostawcie go w spokoju, to przynajmniej zwierzęta które tam trafiają będą mieć święty spokój.
Avatar
ya / 9 stycznia 2010 o 14:11
tak jest powołać stowarzyszenie to pieniadze sami zeżrą
Avatar
ya / 9 stycznia 2010 o 13:52
dlaczego przeflancowana wiocha do miasta bezgranicznie tępi i nie lubi zwierząt
Avatar
mosquito / 9 stycznia 2010 o 12:21
Babiszcza rozkradły kasę a terz się żrą między sobą. Działaczki jak w PZPN.
Avatar
byko / 9 stycznia 2010 o 11:14
ja dokarmiam koty na osiedlu m co mam, tym co zostanie - a i tak niektórzy patrzą na to z niechęcia. Nie zostawiam misek i innych pijemników żeby nie zaśmiecać, koty zjadają własciwie przy mnie albo z ziemi.
Avatar
Andrzej / 9 stycznia 2010 o 11:08
Czy w mieście nie ma prawdziwych społeczników? czy zawsze muszą trafić się hieny łase na społeczne pieniądze? Gdzie się podziały drużyny harcerskie ze swoimi szczytnymi hasłami ?.Nie nauczyliśmy młodzieży działania bezinteresownego? Nie na szczęście mamy tylko potrzebny jest jej autorytet taki jak Owsiak który jak wszyscy widzą robi dobrą robotę i młodzież garnie się do niego a dlaczego? bo olał wszystkich polityków,czarnych.psełdo działaczy i inne sępy.Gdyby Lubelski Animals obracał taką kasą to by to była największa firma rodzinna na świecie.
Czy w mieście nie ma prawdziwych społeczników? czy zawsze muszą trafić się hieny łase na społeczne pieniądze? Gdzie się podziały drużyny harcerskie ze swoimi szczytnymi hasłami ?.Nie nauczyliśmy młodzieży działania bezinteresownego? Nie na szczęście mamy tylko potrzebny jest jej autorytet taki jak Owsiak który jak wszyscy widzą robi dobrą robotę i młodzież garnie się do niego a dlaczego? bo olał wszystkich polityków,czarnych.psełdo działaczy i inne sępy.Gdyby Lubelski Animals obracał taką kasą to by to był... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?