niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Drobna wpadka marszałka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2003, 20:46

Przez niedopatrzenie urzędników marszałka województwa lubelskiego proces likwidacji Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Lublinie wydłuży się. Projekt uchwały likwidacyjnej, który przygotował Zarząd Województwa Lubelskiego i wysłał wojewodzie do zaopiniowania, ma wady.

– Nie wskazano podmiotu, który przejmie leczenie pacjentów likwidowanego OLK. Czy to oznacza, że zostaną bez opieki? W trosce o ich zdrowie odesłaliśmy projekt, prosząc marszałka o uzupełnienie braków – mówi Anna Sierpień, starszy inspektor wojewódzki z Oddziału ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Urzędnicy marszałka tłumaczą, że to jedynie drobna wpadka, która w najbliższym czasie zostanie naprawiona. Wygląda jednak na to, że marszałek trochę się pospieszył. Nie czekając na opinię wojewody, powołał już nawet (stosowną uchwałą) likwidatora OLK – Zdzisława Górskiego. Ponieważ sytuacja przybrała niekorzystny obrót, marszałek uchwałę uchylił. A likwidator nie jest już likwidatorem tylko dyrektorem. Kiedy projekt będzie prawidło przygotowany i uzyska pozytywną opinię wojewody, trafi we wrześniu pod obrady sejmiku. Jeśli radni likwidację zatwierdzą, Zdzisław Górski, już jako likwidator, przystąpi do działania. Do tego czasu będzie dyrektorem, z pensją, którą w najbliższych dniach ustali mu zarząd. (step)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!