środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Trzy sygnalizacje na Dr. Męcz. Majdanka? Takie są plany

Dodano: 28 września 2016, 09:27
Autor: Dominik Smaga

Radny prosi prezydenta o rezygnację ze świateł na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Startową (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Radny prosi prezydenta o rezygnację ze świateł na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Startową (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Po co tu tyle sygnalizacji? – pyta szef opozycyjnych radnych zdziwiony planami przebudowy Drogi Męczenników Majdanka. Chce, by Ratusz zmienił projekt i wykreślił jedne światła. – Ich budowa to wyrzucanie pieniędzy w błoto – tłumaczy. Ratusz broni swej decyzji.

O planowanym zagęszczeniu sygnalizacji na Drodze Męczenników Majdanka pisaliśmy jako pierwsi już pod koniec maja. Wtedy to miasto ogłosiło przetarg na przedłużenie ul. Garbarskiej tak, by można było z niej wyjechać naprzeciw ul. Wrońskiej. Tu mają stanąć światła. Kolejne planowane są 190 m dalej, na skrzyżowaniu z ul. Startową odległym o zaledwie 140 m od następnych świateł przy Lotniczej.

Jeśli plany te zostaną zrealizowane (a przebudowa już się zaczęła), to na odcinku 330 m kierowcy będą mieli trzy sygnalizacje. – To za dużo. Nie możemy tak gęsto stawiać świateł, bo to drogie w budowie i później utrudnia komunikację samochodową – mówi nam Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta. Dodaje, że znacznie spowolni to przejazd Drogą Męczenników Majdanka.

Radny oficjalnie prosi prezydenta o rezygnację ze świateł na skrzyżowaniu z ul. Startową. Tłumaczy, że wyjeżdża z niej tak mało samochodów, że ich kierowcy poradzą sobie w czasie, gdy czerwone światło będzie na pobliskich skrzyżowaniach. – Wykonanie sygnalizacji na ul. Startowej jest wyrzuceniem pieniędzy – pisze Pitucha do prezydenta.

– Projekt przebudowy skrzyżowania został przygotowany i sfinansowany przez inwestora, który realizuje obok osiedle mieszkaniowe – odpowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Przyznaje jednak, że choć za projekt miasto nie płaciło, to płaci za przebudowę skrzyżowania, w tym również za światła. Mają one ułatwić wyjazd z rejonu bloków powstających po stronie pomnika, czyli naprzeciw ul. Startowej.

– Taki wyjazd można poprowadzić drogą serwisową obok stacji paliw do ul. Lotniczej – podkreśla Pitucha. Jednak Ratusz broni tego, na co się zdecydował, czyli wyjazdu z sygnalizacją. – Nie chcieliśmy całego ruchu z osiedla wprowadzać w ul. Lotniczą, gdzie już został wprowadzony ruch z marketu spożywczego, który niedawno tam powstał – tłumaczy Kieliszek twierdząc, że w taki sposób przyblokowany zostałby wyjazd z Lotniczej.

Pitucha wprost proponuje, by pieniądze, które byłyby wydane na sygnalizację przy Startowej przeznaczyć na sugerowane od dawna przez mieszkańców Kośminka światła u zbiegu Krańcowej i Dulęby. Oficjalnej odpowiedzi na pismo radnego jeszcze nie ma, ale wczoraj Ratusz jednoznacznie zapowiedział, że nie zrezygnuje ze spornej sygnalizacji. – Ta przebudowa skrzyżowania już trwa – stwierdza Kieliszek. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 września 2016 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przy Startowej jest blisko przejście tuż przy Wrońskiej i nikt tym przejściem nie przechodzi, bo i po co? Nie ma tu sklepów, szkół i przedszkoli, więc jeszcze raz pytam po co i to jeszcze z sygnalizacją?
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...Panie dyrektorze tu nie można, tu jest jezioro.. To dobrze tu się postawi blok a jezioro się przesunie o tu..
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie są plany a plany ...można zmienić
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 17:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Światła na Startowej są priorytetem ....jak mówią, w mieście paru osób z Rady Dzielnicy Kośminek w tym kogoś kto mieszka na tej ulicy. Trochę to dziwne tlumaczenie Kieliszka bo dojazd do bloków po przeciwnej stronie miał być od ulicy Wrońskiej i ten niby planowany nie jest naprzeciwko Startowej. Po co te glupie tłumaczenia? Po to tylko by obronić błędne decyzje urzędników?
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zukowi i Kieliszkowi to powinni dać makiete miasta i niech tam sobie stawiaja znaki i sygnalizatorki. Dobrze było to zepsuli. Jak widać łysy nie zapomniał o destrukcji ruchu na Bronowicach-Kośminku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!