niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Droga Męczenników Majdanka węższa. Dwoma pasami przez 1,5 miesiąca

Dodano: 4 sierpnia 2016, 18:16
Autor: Dominik Smaga

Tylko dwoma z czterech pasów można w czwartek od rana jeździć na ważnym odcinku Drogi Męczenników Majdanka. Takie zwężenie ma obowiązywać przez 1,5 miesiąca

W czwartek rano drogowej apokalipsy nie było i ruch odbywał się płynnie, a obawy były spore, bo dostępna dla kierowców jezdnia jest zwężona o połowę.

• Kierowcy jadący od strony śródmieścia zaraz za wiaduktem kolejowym muszą zjechać na przeciwną połowę jezdni, gdzie wydzielono dla nich jeden pas do poruszania się pod górę (na właściwą połowę jezdni wracają przed Lotniczą), również jeden pas zostawiono zmierzającym do centrum.

• Kierowców jadących pod górę sporadycznie blokują ci skręcający w lewo we Wrońską, a takiego skrętu znaki tu nie zakazują. Natomiast z Wrońskiej można wyjechać jedynie w prawo. Bardziej ucierpiała ul. Startowa, bo czasowo „odcięto” ją od Drogi Męczenników Majdanka i teraz wjazd i wyjazd odbywa się od ul. Elektrycznej.

Inaczej zorganizowany jest też ruch na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z Lotniczą, co dotyczy jadących od strony Krańcowej. Tu pas przy osi jezdni przeznaczony jest tylko do skrętu w lewo w Lotniczą. Na wprost da się pojechać tylko z pasa przy krawężniku.

Po macoszemu potraktowano za to pieszych idących wzdłuż Drogi Męczenników Majdanka pod górę, po prawej stronie jezdni. Dopiero po pokonaniu pewnego odcinka natykają się na barierę. Tu muszą wybierać: czy wracać się do skrzyżowania z Wolską i Łęczyńską, by tam przejść na drugą stronę, czy też przejść między autami (nie stworzono tu tymczasowego przejścia), a większość wybiera to drugie.

Ryzyko zmniejszyć mogłyby umieszczone odpowiednio wcześnie tablice, z których piesi dowiedzieliby się, że daleko tym chodnikiem nie zajdą. Tablice nawet są, ale nikt nie zatroszczył się, by nie wyglądały jak informacja dla kierowców i była bardziej zauważalna dla pieszych.

Utrudnienia na Drodze Męczenników Majdanka spowodowane są budową nowego odcinka ul. Garbarskiej, którego wylot ma się znajdować naprzeciw ul. Wrońskiej. Jezdnia jest rozkopywana, bo to pod nią biegnie kanalizacja, do której podłączona będzie nowa część ulicy. Na nowym skrzyżowaniu stanie sygnalizacja świetlna, podobnie jak na wyjeździe z ul. Startowej. W obu tych miejscach Droga Męczenników Majdanka ma być poszerzona.

Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze na ten rok.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 sierpnia 2016 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
światła na startowej to pewnie zasługa jednego radnego z bloku na startowej.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mamy archipelag Kunickiego, to teraz będzie jeszcze archipelag Męczenników Majdanka.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas jeszcze by przyjrzeć się tej wykonywanej sygnalizacji świetlnej na Startowej . Jest to uliczka lokalna a przy niej dwa bloki. Jeśli będzie Garbarska to przejmie caly ruch z części Elektrycznej i Dlugiej więc po co wyrzucać pieniądze w bloto? To jest niegospodarność i może warto by przyjrzała się takiej inwestycji prokuratura!
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sygnalizatory świetlne w Lublinie są stawiane tak gęsto jak swego czasu "bariery dżwiękochłonne" przy każdej drodze w Polsce. Ciekawe.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!