czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Droga z Lublina do lotniska w Świdniku będzie gotowa za dwa lata

  Edytuj ten wpis

W przyszłym tygodniu rusza długo oczekiwany remont ulic Mełgiewskiej i Metalurgicznej. Dzisiaj władze Lublina podpisały umowę z wykonawcą robót.

Przebudowane ulice Mełgiewska i Metalurgiczna będą pierwszym fragmentem miejskiej trasy dojazdowej do obwodnicy Lublina, która ma być uruchomiona najpóźniej na początku 2013 r. Będą też jednym z głównych dojazdów do lotniska w Świdniku (budowa właśnie rusza).

– Jeżdżę do Lublina Metalurgiczną i Mełgiewską tylko wtedy, kiedy muszę coś załatwić w tej części miasta. Z powodu stanu jezdni omijam ten odcinek, jak mogę – mówi Paweł Mazur, przedsiębiorca ze Świdnika.

Za dwa lata nie powinno być już powodów do omijania. – Mogę zagwarantować, że wykonamy tę inwestycję zgodnie z harmonogramem, czyli do końca października 2012 r. – zapowiedział wczoraj Dariusz Taraszkiewicz z firmy Budimex, która zajmie się inwestycją. To ona za 124,5 mln zł przebuduje 3,5-kilometrowy fragment drogi. Większość pieniędzy – prawie 70 mln zł – da Unia.

Drogowcy wejdą na plac budowy w przyszłym tygodniu. – Dalej wszystko zależy od pogody. Jeśli zima będzie łagodna, będziemy mogli działać – mówi Taraszkiewicz. Już wiadomo, że kierowców czekają utrudnienia. Będą tymczasowe zmiany organizacji ruchu.

Ale jest też dobra informacja dla mieszkańców. – Przejazdy kolejowe na ul. Mełgiewskiej i Kasprowicza nie zostaną zlikwidowane – mówi Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji w lubelskim UM.

Wczoraj poznaliśmy też szczegóły dotyczące dwóch pozostałych dojazdów do obwodnicy Lublina. Miasto czeka na podpisanie porozumienia z Zarządem Województwa na budowę dojazdu ul. Poligonową do węzła Jakubowie (cześć poza miastem sfinansuje samorząd województwa). Budowa ruszy w roku 2012, potrwa do roku 2013.

Gorzej wygląda kwestia przedłużeniu al. Solidarności do węzła Dąbrowica. Na razie nie wiadomo, kiedy zaczną się prace. Miasto szuka pieniędzy na tę inwestycję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jjk
gość
mieszkaniec
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jjk
jjk (29 marca 2011 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu jest cała prawda: http://lublin-airport.info/
Rozwiń
gość
gość (22 października 2010 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec' date='22 październik 2010 - 12:40 ' timestamp='1287744058' post='365905']
WYBORY Panie ZUK a moze co dokonał Pan Wasilewski powiecie też mieszkańcom i znów na miesiąc za cztery lata jakaś kiełbasa wyborcza - prawdopodobnie gotowe będzie lotnisko
Panowie z PO Lublin robi się zapadłą dziurą a Wy macie wszystko w du...e !!!!!! ludzie obudzcie się i w końcu im dokopcie
[/quote]

A co konkretnie masz na myśli kolego? Czy my, ludzie mamy wziąć za bejzbole i spuścić im porządny łomot? Czy może okazać swoje niezadowolenie w wyborach? Czyli co nie głosować? A jak głosować to na kogo? Chyba nie sugerujesz, że normalni, biali ludzie, nie ciemnota, mają pójść i oddać głos na kandydatów z PiS (o SLD to w ogóle nie ma co mówić-kompletna degrengolada)?. Bo jeśli tak to śpieszę z odpowiedzią - nie nie zagłosujemy na PiS z wielu powodów, o których świetnie wiesz. Ja nie jestem wielkim zwolennikiem PO, zwłaszcza jak widzę takich ludzi jak Gowin czy Niesiołowski, ale z bólem serca stwierdzam, że w obecnych realiach nie ma dla niej alternatywy. I sądzę, że instynkt samozachowawczy nie zawiedzie lublinian, dlatego w listopadzie mimo kampanii w kościołach, mimo żelaznego elektoratu, PiS przegra wybory zarówno w radzie miasta jak i na prezydenta. Czego sobie i wszystkim życzę.

PS.
Jestem realistą i nie spodziewam się wiele po Żuku. Jeśli uda mu się coś naprawdę dużego to będzie miła niespodzianka. Niech porządzi 4 lata i przynajmniej zbuduje sprawny aparat do zarządzania miastem-odbiurokratyzowany i maksymalnie odpartyjniony. Nie stać nas w tej chwili na wybranie kogoś innego na prezydenta.
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (22 października 2010 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WYBORY Panie ZUK a moze co dokonał Pan Wasilewski powiecie też mieszkańcom i znów na miesiąc za cztery lata jakaś kiełbasa wyborcza - prawdopodobnie gotowe będzie lotnisko
Panowie z PO Lublin robi się zapadłą dziurą a Wy macie wszystko w du...e !!!!!! ludzie obudzcie się i w końcu im dokopcie
Rozwiń
dupa
dupa (22 października 2010 o 01:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Budowa drogi za 2 lata .Lotnisko za 10
Rozwiń
Kierowca z Lublina
Kierowca z Lublina (21 października 2010 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Lalamido' date='21 październik 2010 - 21:59 ' timestamp='1287691148' post='365825']
Cholerni PISlamiści. Nic się nie podoba. Lepiej pieniądze wydać na sanktuaria, a to co zostanie wypłacić w formie zasiłków w ramach państwa socjalnego.
[/quote]

Zanim komuś następnym razem przypniesz etykietkę to zobacz jak jest bo po owocach ich poznasz, a nie po słowach.
Stan nawierzchni drogi znajdującej się w okolicach planowanego lotniska jest taki jakiego na Ukrainie się już nie spotyka. Jak ochłoniesz ze swojej partyjnej bulwersacji to weź do ręki liczydła lub kalkulator i zlicz wszystkie dotychczas obiecane inwestycje. Uwzględniając zasady finansowania przez UE inwestycji powiedz nam skąd zostaną pozyskane środki na ich realizację? Jeżeli nawet zapadnie decyzja o zwiększeniu długu miasta z 650 mln do 2 mld to jak i czym to później spłaci?

Dywersyfikacja jest zalecana przy pasywnym inwestowaniu środków , a nie równoczesnym wydawaniu na długofalowe inwestycje realizowane równolegle w kilku miejscach na raz.

Czy wiesz, że obiecany za 155 mln nowy stadion ma postać tam, gdzie zlikwidowano firmę zatrudniającą etatowo ponad 230 pracowników, a około etatowo drugi raz tyle? Wspomniana firma w ostatnim roku przyniosła 13 mln zysku. Pokaż mi inne miasto na całym Bożym wolnorynkowym świecie gdzie administracyjnie likwiduje się przynoszącą zysk konkurencję oraz realne miejsca pracy, a w jej miejsce stawia się kolejny, już chyba piąty twór "dotacyjny"

Wyluzuj, a później powiedz jak byś nazwał takiego mądrego jakim sam jesteś?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!