Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2016 r.
8:05

Drogowcy wejdą na ul. Narutowicza. Kilka miesięcy utrudnień w ruchu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Jest przetarg na przebudowę ul. Narutowicza między Lipową a Ochotniczą. Prace mają się zacząć w kwietniu i potrwać do końca sierpnia. Oznaczać to będzie bardzo duże utrudnienia w ruchu, ale też radykalną odmianę mocno sfatygowanej jezdni i chodników.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na oferty od firm miasto będzie czekać do ostatniego dnia marca. Wtedy dowiemy się, ile rzeczywiście może kosztować przebudowa, na którą w miejskiej kasie zarezerwowano 8,5 miliona złotych. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć bez opóźnień, to prace będzie można zacząć już w kwietniu.

– Roboty przysparzające największych kłopotów kierowcom mogą się rozpocząć w czerwcu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Będziemy się starali utrzymać przejazd przez ul. Narutowicza – zapewnia.

Inwestycja obejmie nie tylko wspomniany już odcinek ul. Narutowicza, ale też jej przecznice: Ochotniczą, Strażacką i Rowerową. Wszędzie tu całkowicie rozebrane zostaną stare nawierzchnie jezdni i chodników, a podziemne instalacje wymienione na nowe. Później pojawi się nowy asfalt na jezdniach, a na chodnikach kostka brukowa.

Projekt przewidywał także budowę zatoki przystankowej dla autobusów i trolejbusów jadących w stronę hotelu Victoria. Z tego Ratusz się wycofał, bo zatoka projektowana była kosztem chodnika, a już teraz piesi mają tu mało miejsca. Piesi mogą się spodziewać ułatwienia na przejściu przez ul. Narutowicza niedaleko komendy, bo na środku jezdni powstanie wysepka.

Inna zmiana ma dotyczyć kierowców jadących od strony pl. Wolności i hotelu Victoria w kierunku ul. Nadbystrzyckiej. Ponieważ znaki nie pozwalają skręcać w lewo z Narutowicza w al. Piłsudskiego trzeba kontynuować jazdę prosto, następnie skręcić w lewo w ul. Ochotniczą i do al. Piłsudskiego dostać się przez Szczerbowskiego. W dokumentacji mającej być podstawą przebudowy mowa jest o tym, że skręt w lewo w Ochotniczą zostanie zabroniony, o ile gotowy będzie przejazd przez Muzyczną. Ratusz twierdzi, że zapis ten jest wciąż aktualny.

Firma, która wygra przetarg na wykonanie prac będzie mieć mało czasu. Zarząd Dróg i Mostów wymaga, by wszystkie prace zakończyły się najpóźniej 31 sierpnia. – Tak, chodzi o to, by utrudnienia zakończyły się przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówi Kieliszek.

Ratusz liczy na to, że w połowie roku uzyska od wojewody (w ramach dotacji na tzw. schetynówki) pieniądze, które pokryją połowę kosztów przebudowy. Szanse na takie dofinansowanie są niemal stuprocentowe.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
STARSZY SIKAWKOWY / 24 lutego 2016 o 10:54

Zakaz skrętu w Ochotniczą? a co ze strażakami?

PORADZIMY SOBIE - CHYBA,ŻE KAŻĄ ZDEMONTOWAĆ KOGUTY

Avatar
monika / 23 lutego 2016 o 12:53

Przepraszam 100 m.

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 12:49
Kredek a Ty w ogóle wiesz, gdzie jest Ochotnicza, a gdzie Muzyczna? Wiesz ile metrów je dzieli? Jesteś pewien, ze przebudowa Muzycznej obejmie nie tylko (o ile w ogole) skrzyżowanie z Głęboką, ale też 200 m ulicy w stronę Ochotniczej?
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 09:57

przystanek powinien być przeniesiony w okolice początku ulicy, przy poczicie, byłoby łatwiej się przesiadać na inne kierunki

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 07:51
Zamiast zatoczek przydały by sie tam wiaty przystankowe (albo chociaz jakis daszek od deszczu nad ławkami)
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 20:37
Zakaz skrętu w Ochotniczą? a co ze strażakami?
Avatar
Kredek / 22 lutego 2016 o 20:17

Jaka wysepka? Czyżby kosztem jednego pasa ruchu? To ma być ułatwienie na niezwykle często zakorkowanej jezdni? I co to za kretyński odcinek Lipowa - Ochotnicza? Czemu nie przynajmniej Lipowa - Głęboka? Muzyczna będzie przebudowana, odcinek Muzyczna - Ochotnicza góry, doliny, dziury i fałdy? Co to za jakaś mania robienia kawałków jezdni, trochę tu, trochę tam?

Coś mało kumaty jesteś.Przecież przebudowa Muzycznej do Głębokiej od jesieni trwa i obie te inwestycje stworzą całość.

Coś mało kumaty jesteś.Przecież przebudowa Muzycznej do Głębokiej od jesieni trwa i obie te inwestycje stworzą całość.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 14:09
Dziękuję za wysepkę, teraz to będzie łatwo, stać na środku jezdni chyba. super, brawo :/
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 12:26
Jaka wysepka? Czyżby kosztem jednego pasa ruchu? To ma być ułatwienie na niezwykle często zakorkowanej jezdni? I co to za kretyński odcinek Lipowa - Ochotnicza? Czemu nie przynajmniej Lipowa - Głęboka? Muzyczna będzie przebudowana, odcinek Muzyczna - Ochotnicza góry, doliny, dziury i fałdy? Co to za jakaś mania robienia kawałków jezdni, trochę tu, trochę tam?
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 10:45
Ciekawe czy na grenadierow doły zalataja.. bo nie długo karetki sobie zawieszenia poobrywaja
Avatar
STARSZY SIKAWKOWY / 24 lutego 2016 o 10:54

Zakaz skrętu w Ochotniczą? a co ze strażakami?

PORADZIMY SOBIE - CHYBA,ŻE KAŻĄ ZDEMONTOWAĆ KOGUTY

Avatar
monika / 23 lutego 2016 o 12:53

Przepraszam 100 m.

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 12:49
Kredek a Ty w ogóle wiesz, gdzie jest Ochotnicza, a gdzie Muzyczna? Wiesz ile metrów je dzieli? Jesteś pewien, ze przebudowa Muzycznej obejmie nie tylko (o ile w ogole) skrzyżowanie z Głęboką, ale też 200 m ulicy w stronę Ochotniczej?
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 09:57

przystanek powinien być przeniesiony w okolice początku ulicy, przy poczicie, byłoby łatwiej się przesiadać na inne kierunki

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 07:51
Zamiast zatoczek przydały by sie tam wiaty przystankowe (albo chociaz jakis daszek od deszczu nad ławkami)
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 20:37
Zakaz skrętu w Ochotniczą? a co ze strażakami?
Avatar
Kredek / 22 lutego 2016 o 20:17

Jaka wysepka? Czyżby kosztem jednego pasa ruchu? To ma być ułatwienie na niezwykle często zakorkowanej jezdni? I co to za kretyński odcinek Lipowa - Ochotnicza? Czemu nie przynajmniej Lipowa - Głęboka? Muzyczna będzie przebudowana, odcinek Muzyczna - Ochotnicza góry, doliny, dziury i fałdy? Co to za jakaś mania robienia kawałków jezdni, trochę tu, trochę tam?

Coś mało kumaty jesteś.Przecież przebudowa Muzycznej do Głębokiej od jesieni trwa i obie te inwestycje stworzą całość.

Coś mało kumaty jesteś.Przecież przebudowa Muzycznej do Głębokiej od jesieni trwa i obie te inwestycje stworzą całość.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 14:09
Dziękuję za wysepkę, teraz to będzie łatwo, stać na środku jezdni chyba. super, brawo :/
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 12:26
Jaka wysepka? Czyżby kosztem jednego pasa ruchu? To ma być ułatwienie na niezwykle często zakorkowanej jezdni? I co to za kretyński odcinek Lipowa - Ochotnicza? Czemu nie przynajmniej Lipowa - Głęboka? Muzyczna będzie przebudowana, odcinek Muzyczna - Ochotnicza góry, doliny, dziury i fałdy? Co to za jakaś mania robienia kawałków jezdni, trochę tu, trochę tam?
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 10:45
Ciekawe czy na grenadierow doły zalataja.. bo nie długo karetki sobie zawieszenia poobrywaja
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!