sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Drogowcy wejdą na ul. Narutowicza. Kilka miesięcy utrudnień w ruchu

Dodano: 22 lutego 2016, 08:05
Autor: Dominik Smaga

Jest przetarg na przebudowę ul. Narutowicza między Lipową a Ochotniczą. Prace mają się zacząć w kwietniu i potrwać do końca sierpnia. Oznaczać to będzie bardzo duże utrudnienia w ruchu, ale też radykalną odmianę mocno sfatygowanej jezdni i chodników.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na oferty od firm miasto będzie czekać do ostatniego dnia marca. Wtedy dowiemy się, ile rzeczywiście może kosztować przebudowa, na którą w miejskiej kasie zarezerwowano 8,5 miliona złotych. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć bez opóźnień, to prace będzie można zacząć już w kwietniu.

– Roboty przysparzające największych kłopotów kierowcom mogą się rozpocząć w czerwcu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Będziemy się starali utrzymać przejazd przez ul. Narutowicza – zapewnia.

Inwestycja obejmie nie tylko wspomniany już odcinek ul. Narutowicza, ale też jej przecznice: Ochotniczą, Strażacką i Rowerową. Wszędzie tu całkowicie rozebrane zostaną stare nawierzchnie jezdni i chodników, a podziemne instalacje wymienione na nowe. Później pojawi się nowy asfalt na jezdniach, a na chodnikach kostka brukowa.

Projekt przewidywał także budowę zatoki przystankowej dla autobusów i trolejbusów jadących w stronę hotelu Victoria. Z tego Ratusz się wycofał, bo zatoka projektowana była kosztem chodnika, a już teraz piesi mają tu mało miejsca. Piesi mogą się spodziewać ułatwienia na przejściu przez ul. Narutowicza niedaleko komendy, bo na środku jezdni powstanie wysepka.

Inna zmiana ma dotyczyć kierowców jadących od strony pl. Wolności i hotelu Victoria w kierunku ul. Nadbystrzyckiej. Ponieważ znaki nie pozwalają skręcać w lewo z Narutowicza w al. Piłsudskiego trzeba kontynuować jazdę prosto, następnie skręcić w lewo w ul. Ochotniczą i do al. Piłsudskiego dostać się przez Szczerbowskiego. W dokumentacji mającej być podstawą przebudowy mowa jest o tym, że skręt w lewo w Ochotniczą zostanie zabroniony, o ile gotowy będzie przejazd przez Muzyczną. Ratusz twierdzi, że zapis ten jest wciąż aktualny.

Firma, która wygra przetarg na wykonanie prac będzie mieć mało czasu. Zarząd Dróg i Mostów wymaga, by wszystkie prace zakończyły się najpóźniej 31 sierpnia. – Tak, chodzi o to, by utrudnienia zakończyły się przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówi Kieliszek.

Ratusz liczy na to, że w połowie roku uzyska od wojewody (w ramach dotacji na tzw. schetynówki) pieniądze, które pokryją połowę kosztów przebudowy. Szanse na takie dofinansowanie są niemal stuprocentowe.

STARSZY SIKAWKOWY
monika
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

STARSZY SIKAWKOWY
STARSZY SIKAWKOWY (24 lutego 2016 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zakaz skrętu w Ochotniczą? a co ze strażakami?

PORADZIMY SOBIE - CHYBA,ŻE KAŻĄ ZDEMONTOWAĆ KOGUTY

Rozwiń
monika
monika (23 lutego 2016 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przepraszam 100 m.

Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kredek a Ty w ogóle wiesz, gdzie jest Ochotnicza, a gdzie Muzyczna? Wiesz ile metrów je dzieli? Jesteś pewien, ze przebudowa Muzycznej obejmie nie tylko (o ile w ogole) skrzyżowanie z Głęboką, ale też 200 m ulicy w stronę Ochotniczej?
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przystanek powinien być przeniesiony w okolice początku ulicy, przy poczicie, byłoby łatwiej się przesiadać na inne kierunki

Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast zatoczek przydały by sie tam wiaty przystankowe (albo chociaz jakis daszek od deszczu nad ławkami)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!