wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Drogowcy zaczęli poszerzać ul. Filaretów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2012, 17:12
Autor: Dominik Smaga

Tak było w środę. A na przyszły rok miasto planuje gruntowną przebudowę ul. Filaretów (Hanna Bytniew
Tak było w środę. A na przyszły rok miasto planuje gruntowną przebudowę ul. Filaretów (Hanna Bytniew

W środę ruszyła budowa dodatkowego pasa do skrętu w prawo z ul. Filaretów w Głęboką w Lublinie. Do połowy grudnia nie powinno tu być utrudnień w ruchu samochodów

Nowy pas powinien rozładować korki tworzące się zwłaszcza rano przed ul. Głęboką. Zdecydowana większość samochód zmierzających od strony LSM i Czubów skręca tu w prawo, tylko nieliczne auta jadą w lewo w kierunku ul. Wileńskiej.

Na budowę drogowcy mają bardzo mało czasu, bo nowy prawoskręt powinien być gotowy do 20 grudnia. Taki termin narzuciło miasto.

Wczoraj rano zaczęły się prace przy skrzyżowaniu. Już przed godz. 10 było widać zarys przyszłego chodnika, który będzie nieco dalej od starego. – Wykonawca zaczął też odwierty pod nowe słupy trakcji trolejbusowej – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ratusz uzgodnił już z drogowcami szczegółowy harmonogram robót. – Do 14 grudnia mają się zakończyć wszystkie prace prowadzone poza istniejącą jezdnią, czyli budowa nowego chodnika, ustawienie nowych słupów trakcyjnych, przeniesienie sieci trolejbusowej i demontaż starych słupów – wylicza Kieliszek. – Z 16 na 17 grudnia zaczną się prace typowo drogowe, które mogą powodować utrudnienia polegające na zwężeniu jezdni. Roboty mają być jednak prowadzone poza godzinami szczytu komunikacyjnego oraz w porze nocnej.

– Nie przewidujemy całkowitego zamykania jezdni, nawet na czas układania nawierzchni, bo nowy asfalt będzie tylko na nowym, dobudowanym pasie ruchu – zapewnia Grzegorz Bielawski, dyrektor techniczny Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie, które na zlecenie miasta poszerza ulicę.
Budowa dodatkowego pasa będzie kosztować 1,16 miliona złotych. To więcej, niż początkowo zakładał magistrat, który wstępnie rezerwował na te roboty 800 tys. zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
_Gosc_
Filaret
ja
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

_Gosc_
_Gosc_ (6 grudnia 2012 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Serio ?
Rozwiń
Filaret
Filaret (6 grudnia 2012 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle wstarczy na tym węźle, zastanówcie się kto robi autostrady w samaym centrum miasta. Myśle, że niektórzy mają jeszcze pojęcie PRL szeroko i głupio! Ważne dkokończyć wewnętrzną obowodnicę (Solidarności do Bohaterów Monte Casino, Dywizjonów 303 do Wyścigowej i Trasę Zieloną do Jana Pawła II). Poszytajacie raport TransEko, jak już zapomnieliście.
Cała ta estakada czy poszerzanie Sowińskiego o głupota byłych działaczy PRL, którzy zapomnieli że Lublin już nie sięga do Pagi tylko aż do Dębówki!!!
Sądzę, że większość z was nie chce powrotu PRL, a myślenie i koncepcje mają niektórzy z czasów późnego Gomułki, wczesny Gierek. Przealaizujcie trochę zasady drogowe, nowinki techniczne i nowinki steategiczne, jest google - poczytać.
Żuk wie co robi, prawoskręt i wyreulowane światłą + mała obowdnica wystarczą, nic nie będzie trzeba poszerzać!
Rozwiń
ja
ja (6 grudnia 2012 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1354744217' post='705899']
Tak samo nie toleruję chamstwa wciskającego się z lewego pasa na Filaretów w prawo.Ludzie,nie bawmy się w uprzejmość,nie wpuszczajmy ich!!!Szlag człowieka trafia z takimi deb***ami.Pozdrowienia dla kulturalnych kierowców
[/quote]
Dokładnie tak !!! Ludzie, którzy wpuszczają wcinających się cwaniaczków z lewej strony, chyba nie rozumieją że przez nich stoją kilka zmian świateł dłużej, a oni w nosie mają stanie w korkach i drą już od ronda przy ZUSie w dół lewym pasem i przed Głęboką wcinka na prawy pas !!! ZERO TOLERANCJI DLA TAKICH CWANIAKÓW !!! Nie wpuszczajmy i już !!
Wpuszczacie tylko po to, żeby mieć radochę że mignie Wam potem kierunkami niby to dziekując ?! Radoche ma potem, że nie stał w korku jak kilkadziesiąt innych aut i znowu znalazł łosia, który go wpuścił !!!
I UWAGA - to nie jest żadna jazda " na suwak " !!! Jazda na suwak jest wtedy, kiedy z 2 pasów robi się jeden, a nie wcinanie się z pasa do jazdy w lewo na pas jadący w inną stronę !!
Rozwiń
rupert
rupert (5 grudnia 2012 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='qwer' timestamp='1354736445' post='705870']
Oczywiście nic to nie zmieni. Pomysł posrany od samego początku czyli od czasów poszerzenia ul. Poniatowskiego.... Tak, nie pomyliłem się - za wąska ul. Poniatowskiego już jest wystarczającym błędem. Zrobiono wzdłuż tej ulicy autostradę dla rowerów i chodnik, którymi nikt nie chodzi, ani nie jeździ. Nie robiąc tego można już wtedy tam zrobić 4 pasy ruchu. Potem na całości Sowińskiego wyciąć kilka drzew i zwęzić trawniki i tez wykombinować 4 pasy ruchu. Ale zamiast tego "mądrzy inaczej" wymalowali na nowo pasy, które tylko spowolniły przejazd ul Sowińskiego. Dopiero potem można by się zabrać się za lewoskręt na Filaretów.
Całe buractwo, z taryfiarzami na czele, wcinające się na Filaretów z lewej strony na prawą przeniesie się na Głęboką i tam się będzie wcinać tym razem na pas lewy z prawej strony.[/quote]

Myślę, że masz 100% racji. Na Sowińskiego powinny być dwa pasy ruchu w każdą stronę. Siłą rzeczy na Poniatowskiego również. I dopiero takie działania mogą rozładować korki na Filaretów.
Rozwiń
gość
gość (5 grudnia 2012 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się całkowicie z przedmówca.Oczom nie wierzyłem jak na Poniatowskiego ujrzałem tą autostradę dla rowerzystów i chodnik dla jakiegoś mega tłumu.Tyle przestrzeni zmarnowanej,a spokojnie można było wydzielić pas ruchu.Tak samo nie toleruję chamstwa wciskającego się z lewego pasa na Filaretów w prawo.Ludzie,nie bawmy się w uprzejmość,nie wpuszczajmy ich!!!Szlag człowieka trafia z takimi deb***ami.Pozdrowienia dla kulturalnych kierowców
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!