niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Drogowcy zamkną jezdnię al. Solidarności. Będą wielkie korki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2011, 18:40
Autor: Dominik Smaga

Drogowcy muszą zamknąć jezdnię, bo konieczne jest podniesienie jej poziomu. Zanim oddadzą ją kierowc
Drogowcy muszą zamknąć jezdnię, bo konieczne jest podniesienie jej poziomu. Zanim oddadzą ją kierowc

Nadchodzą jeszcze cięższe dni dla kierowców. W nocy z czwartku na piątek zamknięta zostanie jedna jezdnia al. Solidarności. Ruch w obu kierunkach będzie odbywać się drugą. Trzeba spodziewać się dużych korków.

>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Z ruchu wyłączona zostanie jezdnia, która na co dzień służy do jazdy od. Zamku w kierunku Czechowa. Tuż przed terenem PZMot trzeba będzie zjechać na przeciwną jezdnię przez tzw. przewiązkę ułożoną z kostki brukowej na pasie zieleni rozdzielającym oba kierunki ruchu. Tak samo kierowcy będą wracać na właściwą jezdnię – druga przewiązka została ułożona dopiero na wysokości stacji paliw BP.

– Dojazd do stacji benzynowej Shell, PZMot, oraz salonu Fiata w obrębie skrzyżowania będzie możliwy od strony ul. Prusa – informuje Marek Bryll z biura prasowego firmy Mostostal Warszawa, która wygrała miejski przetarg na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z ul. Dolną 3 Maja i Prusa.

Kierowcy muszą spodziewać się tu utrudnień, bo al. Solidarności to jedna z głównych ulic Lublina, prowadzi m.in. ruch tranzytowy przez miasto w ciągu dróg krajowych nr 12 i 17.

Kursujące przez al. Solidarności autobusy linii 23, 29, 34 i 57 nie będą omijać tego odcinka al. Solidarności. – Pasażerów prosimy o wyrozumiałość, bo jeśli będą tworzyć się tu korki, to kierowcy autobusów mogą mieć problem z trzymaniem się rozkładu jazdy – apeluje Weronika Opasiak, rzecznik MPK.

Drogowcy muszą zamknąć jezdnię, bo konieczne jest podniesienie jej poziomu. Zanim oddadzą ją kierowcom położą na niej konstrukcyjne warstwy asfaltu. Później przeniesiony zostanie na nią cały ruch, a zamknięta będzie jezdnia południowa.

Dwa pytania do Krzysztofa Żuka, prezydenta miasta

• W kwietniu firma przebudowująca skrzyżowanie zapowiadała, że północną jezdnię zamknie na cały maj, a południową na czerwiec. Kończy się sierpień, a nic takiego się dotąd nie wydarzyło. Skąd te opóźnienia i czy są szanse, by zapowiadane utrudnienia zakończyły przed rokiem szkolnym?

– Zgodnie z prawem wykonawca może pracować przy pomocy podwykonawców, a tu zaistniała sytuacja, że ich stracił. My możemy krytycznie oceniać realizację tej inwestycji, ale zależy nam na doprowadzeniu jej do końca i naszym celem jest to, by te główne nitki jezdni były jak najszybciej ukończone. Ale jest oczywiste, że nie zdąży się zrealizować tej inwestycji do końca sierpnia w takim zakresie, w jakim byśmy chcieli.

• Jest pan zadowolony z tempa robót?

– Oczywiście, że nie jestem zadowolony i nikt nie jest zadowolony. Ale przetarg wygrała firma oferująca określoną cenę i w ramach tej ceny musi zabezpieczyć sobie podwykonawców i zrealizować prace. Termin ich zakończenia jest wyznaczony na 30 listopada i dopiero po tej dacie będziemy mogli naliczać kary umowne.
Pytał Dominik Smaga
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mikołaj
Kazio
gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mikołaj
Mikołaj (24 sierpnia 2011 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miastu potrzebna jest obwodnica a nie ciągłe "wcinanie się" w jego centrum z coraz większą ilością pojazdów - należy uciekać jak najdalej od jego centrum to nawet powie małe dziecko - poza tym miasto jest niesamowicie brudne - pomimo zmiany prezydenta nic się w tym temacie nie zmieniło - jak taki brudas może być europejską stolicą kultury ? toż to absurd - posprzątajmy miasto a później bierzmy się za hapeningi kulturalne
Rozwiń
Kazio
Kazio (24 sierpnia 2011 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zadziwiające jak urzędnicy z Żuczkiem na czele bronią Mostostalu.A te biedactwa zrobili w trąbę wybitni fachowcy przywożeni wraz ze swoim wyrafinowanym sprzętem przez biznesmenów w sandałkach i białych skarpetkach terenówkami z kratką. Od razu widać zaplecze ratuszowych.
Rozwiń
gość
gość (24 sierpnia 2011 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="4"][/size][size="4"][/size][quote name='wasyl' timestamp='1314159344' post='518045']
Nie rozumiem dlaczego głupi z natury urzędnicy zawsze w przetargach wprowadzają kryterium 100% cena. Przecież ustawa o zamówieniach publicznych spokojnie daje możliwość wprowadzenia dodatkowych kryteriów. Czy są jakieś głupie wytyczne by stosować tylko to jedyne kryterium. Później zawsze są problemy i źle wykonane zamówienie. Ustawy nie trzeba zmieniać tylko odpowiednio stosować by "żyło się lepiej". I tak teraz taki Mostostal doskonale wie, że może w ptaka lecieć a miasto z prezydentem Żukiem tak nic nie zrobi - a co najwyżej "loda". I druga sprawa panie prezydencie ŻUK. Co to kogo obchodzi że mostostal miał problem z podwykonawcami. Niech sobie bierze innych ale to on jest dla miasta stroną i tej firmie należy gonić kota. Miej Pan jaja. To nie pierwsza budowa gdzie ta firma zawala sprawę. I pytanie "czy zamówienie przewidywało wniesienie przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy przez jej podpisaniem".
[/quote]

Wasyl, widać jesteś mądrym człowiekiem, więc pewnie wymyśliłeś już jakieś sensowe i dające się zmierzyć (oba stwierdzenia należy stosować naraz - i sensowne i mierzalne!!!) kryterium wyboru ofert (inne niż cena), człeniu!!! napisz jakie to kryterium i poucz z natury głupich urzędników, muzgó:)
Rozwiń
Roman
Roman (24 sierpnia 2011 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież mamy prezydenta który mieszka w Świdnikunie wiem dlaczego mieszkańcy wybrali gona prezydenta powinien startować w Świdniku. A KIEDY LUBLIN PRZESTANIE BYĆ POLSKĄ ---F--- ZACZNIE SIE NORMALNIE ZARABIAC A WŁADZE MIASTA POLITYCY PRZESTANA WALCZYĆ O STOŁKI PIENIĄDZE UKŁADY I ZACZNA BYĆ DLA LUDZI WYBORCÓW--A NIE KOLEJNE OBIECANKI PRZED WYBORAMI.
Rozwiń
kr
kr (24 sierpnia 2011 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='bobo' timestamp='1314166327' post='518072']
Na zachodzie a nawet w normalnych większych Polskich miastach to ruch Prusa - Trzeciego Maja puszczony został górą (warunki terenowe temu sprzyjają) i powstał węzeł bezkolizyjny bez świateł i bez korków
[/quote]


Taka inwestycja to chyba dziesięcioletnia by była.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!