Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 sierpnia 2011 r.
18:40
Edytuj ten wpis

Drogowcy zamkną jezdnię al. Solidarności. Będą wielkie korki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
Drogowcy muszą zamknąć jezdnię, bo konieczne jest podniesienie jej poziomu. Zanim oddadzą ją kierowc
Drogowcy muszą zamknąć jezdnię, bo konieczne jest podniesienie jej poziomu. Zanim oddadzą ją kierowc

Nadchodzą jeszcze cięższe dni dla kierowców. W nocy z czwartku na piątek zamknięta zostanie jedna jezdnia al. Solidarności. Ruch w obu kierunkach będzie odbywać się drugą. Trzeba spodziewać się dużych korków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Z ruchu wyłączona zostanie jezdnia, która na co dzień służy do jazdy od. Zamku w kierunku Czechowa. Tuż przed terenem PZMot trzeba będzie zjechać na przeciwną jezdnię przez tzw. przewiązkę ułożoną z kostki brukowej na pasie zieleni rozdzielającym oba kierunki ruchu. Tak samo kierowcy będą wracać na właściwą jezdnię – druga przewiązka została ułożona dopiero na wysokości stacji paliw BP.

– Dojazd do stacji benzynowej Shell, PZMot, oraz salonu Fiata w obrębie skrzyżowania będzie możliwy od strony ul. Prusa – informuje Marek Bryll z biura prasowego firmy Mostostal Warszawa, która wygrała miejski przetarg na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z ul. Dolną 3 Maja i Prusa.

Kierowcy muszą spodziewać się tu utrudnień, bo al. Solidarności to jedna z głównych ulic Lublina, prowadzi m.in. ruch tranzytowy przez miasto w ciągu dróg krajowych nr 12 i 17.

Kursujące przez al. Solidarności autobusy linii 23, 29, 34 i 57 nie będą omijać tego odcinka al. Solidarności. – Pasażerów prosimy o wyrozumiałość, bo jeśli będą tworzyć się tu korki, to kierowcy autobusów mogą mieć problem z trzymaniem się rozkładu jazdy – apeluje Weronika Opasiak, rzecznik MPK.

Drogowcy muszą zamknąć jezdnię, bo konieczne jest podniesienie jej poziomu. Zanim oddadzą ją kierowcom położą na niej konstrukcyjne warstwy asfaltu. Później przeniesiony zostanie na nią cały ruch, a zamknięta będzie jezdnia południowa.

Dwa pytania do Krzysztofa Żuka, prezydenta miasta

• W kwietniu firma przebudowująca skrzyżowanie zapowiadała, że północną jezdnię zamknie na cały maj, a południową na czerwiec. Kończy się sierpień, a nic takiego się dotąd nie wydarzyło. Skąd te opóźnienia i czy są szanse, by zapowiadane utrudnienia zakończyły przed rokiem szkolnym?

– Zgodnie z prawem wykonawca może pracować przy pomocy podwykonawców, a tu zaistniała sytuacja, że ich stracił. My możemy krytycznie oceniać realizację tej inwestycji, ale zależy nam na doprowadzeniu jej do końca i naszym celem jest to, by te główne nitki jezdni były jak najszybciej ukończone. Ale jest oczywiste, że nie zdąży się zrealizować tej inwestycji do końca sierpnia w takim zakresie, w jakim byśmy chcieli.

• Jest pan zadowolony z tempa robót?

– Oczywiście, że nie jestem zadowolony i nikt nie jest zadowolony. Ale przetarg wygrała firma oferująca określoną cenę i w ramach tej ceny musi zabezpieczyć sobie podwykonawców i zrealizować prace. Termin ich zakończenia jest wyznaczony na 30 listopada i dopiero po tej dacie będziemy mogli naliczać kary umowne.
Pytał Dominik Smaga

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mikołaj / 24 sierpnia 2011 o 21:09
miastu potrzebna jest obwodnica a nie ciągłe "wcinanie się" w jego centrum z coraz większą ilością pojazdów - należy uciekać jak najdalej od jego centrum to nawet powie małe dziecko - poza tym miasto jest niesamowicie brudne - pomimo zmiany prezydenta nic się w tym temacie nie zmieniło - jak taki brudas może być europejską stolicą kultury ? toż to absurd - posprzątajmy miasto a później bierzmy się za hapeningi kulturalne
Avatar
Kazio / 24 sierpnia 2011 o 09:22
zadziwiające jak urzędnicy z Żuczkiem na czele bronią Mostostalu.A te biedactwa zrobili w trąbę wybitni fachowcy przywożeni wraz ze swoim wyrafinowanym sprzętem przez biznesmenów w sandałkach i białych skarpetkach terenówkami z kratką. Od razu widać zaplecze ratuszowych.
Avatar
gość / 24 sierpnia 2011 o 08:58
[size="4"][/size][size="4"][/size][quote name='wasyl' timestamp='1314159344' post='518045']
Nie rozumiem dlaczego głupi z natury urzędnicy zawsze w przetargach wprowadzają kryterium 100% cena. Przecież ustawa o zamówieniach publicznych spokojnie daje możliwość wprowadzenia dodatkowych kryteriów. Czy są jakieś głupie wytyczne by stosować tylko to jedyne kryterium. Później zawsze są problemy i źle wykonane zamówienie. Ustawy nie trzeba zmieniać tylko odpowiednio stosować by "żyło się lepiej". I tak teraz taki Mostostal doskonale wie, że może w ptaka lecieć a miasto z prezydentem Żukiem tak nic nie zrobi - a co najwyżej "loda". I druga sprawa panie prezydencie ŻUK. Co to kogo obchodzi że mostostal miał problem z podwykonawcami. Niech sobie bierze innych ale to on jest dla miasta stroną i tej firmie należy gonić kota. Miej Pan jaja. To nie pierwsza budowa gdzie ta firma zawala sprawę. I pytanie "czy zamówienie przewidywało wniesienie przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy przez jej podpisaniem".
[/quote]

Wasyl, widać jesteś mądrym człowiekiem, więc pewnie wymyśliłeś już jakieś sensowe i dające się zmierzyć (oba stwierdzenia należy stosować naraz - i sensowne i mierzalne!!!) kryterium wyboru ofert (inne niż cena), człeniu!!! napisz jakie to kryterium i poucz z natury głupich urzędników, muzgó:)
[size="4"][/size][size="4"][/size][quote name='wasyl' timestamp='1314159344' post='518045']
Nie rozumiem dlaczego głupi z natury urzędnicy zawsze w przetargach wprowadzają kryterium 100% cena. Przecież ustawa o zamówieniach publicznych spokojnie daje możliwość wprowadzenia dodatkowych kryteriów. Czy są jakieś głupie wytyczne by stosować tylko to jedyne kryterium. Później zawsze są problemy i źle wykonane zamówienie. Ustawy nie trzeba zmieniać tylko odpowiednio stosować by "żyło się lepie... rozwiń
Avatar
Roman / 24 sierpnia 2011 o 08:40
Przecież mamy prezydenta który mieszka w Świdnikunie wiem dlaczego mieszkańcy wybrali gona prezydenta powinien startować w Świdniku. A KIEDY LUBLIN PRZESTANIE BYĆ POLSKĄ ---F--- ZACZNIE SIE NORMALNIE ZARABIAC A WŁADZE MIASTA POLITYCY PRZESTANA WALCZYĆ O STOŁKI PIENIĄDZE UKŁADY I ZACZNA BYĆ DLA LUDZI WYBORCÓW--A NIE KOLEJNE OBIECANKI PRZED WYBORAMI.
Avatar
kr / 24 sierpnia 2011 o 08:39
[quote name='bobo' timestamp='1314166327' post='518072']
Na zachodzie a nawet w normalnych większych Polskich miastach to ruch Prusa - Trzeciego Maja puszczony został górą (warunki terenowe temu sprzyjają) i powstał węzeł bezkolizyjny bez świateł i bez korków
[/quote]


Taka inwestycja to chyba dziesięcioletnia by była.....
Avatar
bobo / 24 sierpnia 2011 o 08:12
[quote name='kierownik kierownicy' timestamp='1314161928' post='518055']
codziennie kilka razy przejeżdżam obok tej "inwestycji" - na zachodzie europy już Mostostal by zapłacił za te opóźnienia ........................
[/quote]
Na zachodzie a nawet w normalnych większych Polskich miastach to ruch Prusa - Trzeciego Maja puszczony został górą (warunki terenowe temu sprzyjają) i powstał węzeł bezkolizyjny bez świateł i bez korków
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2011 o 08:08
[quote name='gosc' timestamp='1314164735' post='518064']
nie mają kiedy zamykać tylko na największy ruch piątkowy!? polska porażka wszędzie..
[/quote]

zobaczysz co się będzie działo od wrześniu jak już wszyscy wrócą z wakacji...
Avatar
gosc / 24 sierpnia 2011 o 07:45
nie mają kiedy zamykać tylko na największy ruch piątkowy!? polska porażka wszędzie..
Avatar
zx / 24 sierpnia 2011 o 07:04
trwa nabijane kabz w ratuszu pod stołem
Avatar
100 g. / 24 sierpnia 2011 o 07:03
Totalna bezradność i wciskanie ludziom kitu to ulubione zajęcie urzędników. Szkoda że Prez. też to robi.
Avatar
Mikołaj / 24 sierpnia 2011 o 21:09
miastu potrzebna jest obwodnica a nie ciągłe "wcinanie się" w jego centrum z coraz większą ilością pojazdów - należy uciekać jak najdalej od jego centrum to nawet powie małe dziecko - poza tym miasto jest niesamowicie brudne - pomimo zmiany prezydenta nic się w tym temacie nie zmieniło - jak taki brudas może być europejską stolicą kultury ? toż to absurd - posprzątajmy miasto a później bierzmy się za hapeningi kulturalne
Avatar
Kazio / 24 sierpnia 2011 o 09:22
zadziwiające jak urzędnicy z Żuczkiem na czele bronią Mostostalu.A te biedactwa zrobili w trąbę wybitni fachowcy przywożeni wraz ze swoim wyrafinowanym sprzętem przez biznesmenów w sandałkach i białych skarpetkach terenówkami z kratką. Od razu widać zaplecze ratuszowych.
Avatar
gość / 24 sierpnia 2011 o 08:58
[size="4"][/size][size="4"][/size][quote name='wasyl' timestamp='1314159344' post='518045']
Nie rozumiem dlaczego głupi z natury urzędnicy zawsze w przetargach wprowadzają kryterium 100% cena. Przecież ustawa o zamówieniach publicznych spokojnie daje możliwość wprowadzenia dodatkowych kryteriów. Czy są jakieś głupie wytyczne by stosować tylko to jedyne kryterium. Później zawsze są problemy i źle wykonane zamówienie. Ustawy nie trzeba zmieniać tylko odpowiednio stosować by "żyło się lepiej". I tak teraz taki Mostostal doskonale wie, że może w ptaka lecieć a miasto z prezydentem Żukiem tak nic nie zrobi - a co najwyżej "loda". I druga sprawa panie prezydencie ŻUK. Co to kogo obchodzi że mostostal miał problem z podwykonawcami. Niech sobie bierze innych ale to on jest dla miasta stroną i tej firmie należy gonić kota. Miej Pan jaja. To nie pierwsza budowa gdzie ta firma zawala sprawę. I pytanie "czy zamówienie przewidywało wniesienie przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy przez jej podpisaniem".
[/quote]

Wasyl, widać jesteś mądrym człowiekiem, więc pewnie wymyśliłeś już jakieś sensowe i dające się zmierzyć (oba stwierdzenia należy stosować naraz - i sensowne i mierzalne!!!) kryterium wyboru ofert (inne niż cena), człeniu!!! napisz jakie to kryterium i poucz z natury głupich urzędników, muzgó:)
[size="4"][/size][size="4"][/size][quote name='wasyl' timestamp='1314159344' post='518045']
Nie rozumiem dlaczego głupi z natury urzędnicy zawsze w przetargach wprowadzają kryterium 100% cena. Przecież ustawa o zamówieniach publicznych spokojnie daje możliwość wprowadzenia dodatkowych kryteriów. Czy są jakieś głupie wytyczne by stosować tylko to jedyne kryterium. Później zawsze są problemy i źle wykonane zamówienie. Ustawy nie trzeba zmieniać tylko odpowiednio stosować by "żyło się lepie... rozwiń
Avatar
Roman / 24 sierpnia 2011 o 08:40
Przecież mamy prezydenta który mieszka w Świdnikunie wiem dlaczego mieszkańcy wybrali gona prezydenta powinien startować w Świdniku. A KIEDY LUBLIN PRZESTANIE BYĆ POLSKĄ ---F--- ZACZNIE SIE NORMALNIE ZARABIAC A WŁADZE MIASTA POLITYCY PRZESTANA WALCZYĆ O STOŁKI PIENIĄDZE UKŁADY I ZACZNA BYĆ DLA LUDZI WYBORCÓW--A NIE KOLEJNE OBIECANKI PRZED WYBORAMI.
Avatar
kr / 24 sierpnia 2011 o 08:39
[quote name='bobo' timestamp='1314166327' post='518072']
Na zachodzie a nawet w normalnych większych Polskich miastach to ruch Prusa - Trzeciego Maja puszczony został górą (warunki terenowe temu sprzyjają) i powstał węzeł bezkolizyjny bez świateł i bez korków
[/quote]


Taka inwestycja to chyba dziesięcioletnia by była.....
Avatar
bobo / 24 sierpnia 2011 o 08:12
[quote name='kierownik kierownicy' timestamp='1314161928' post='518055']
codziennie kilka razy przejeżdżam obok tej "inwestycji" - na zachodzie europy już Mostostal by zapłacił za te opóźnienia ........................
[/quote]
Na zachodzie a nawet w normalnych większych Polskich miastach to ruch Prusa - Trzeciego Maja puszczony został górą (warunki terenowe temu sprzyjają) i powstał węzeł bezkolizyjny bez świateł i bez korków
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2011 o 08:08
[quote name='gosc' timestamp='1314164735' post='518064']
nie mają kiedy zamykać tylko na największy ruch piątkowy!? polska porażka wszędzie..
[/quote]

zobaczysz co się będzie działo od wrześniu jak już wszyscy wrócą z wakacji...
Avatar
gosc / 24 sierpnia 2011 o 07:45
nie mają kiedy zamykać tylko na największy ruch piątkowy!? polska porażka wszędzie..
Avatar
zx / 24 sierpnia 2011 o 07:04
trwa nabijane kabz w ratuszu pod stołem
Avatar
100 g. / 24 sierpnia 2011 o 07:03
Totalna bezradność i wciskanie ludziom kitu to ulubione zajęcie urzędników. Szkoda że Prez. też to robi.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!