Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2018 r.
12:11

Drogowe podsumowanie roku: 150 km dróg ekspresowych w budowie. Co w planach?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
15 24 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

150 km dróg ekspresowych jest w budowie, kolejne 42 km czeka na podpisanie umów – to najkrótszy bilans 2017 roku na drogach krajowych w naszym województwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

S17 mknie do przodu

W 2017 drogowcy kontynuowali budowę połączenia S17 od węzła Kurów Zachód do mostu na Wiśle w Puławach (11,8 km).

– Zaawansowanie robót na tym odcinku wynosi obecnie ponad 90 proc. Oddamy go do ruchu w połowie 2018 r. – mówi Stanisław Schodziński, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Połączenie S17 od węzła Kurów Zachód do mostu na Wiśle [połowa grudnia]

W minionym roku rozpoczęły się także prace na pięciu innych odcinkach S17: od końca obwodnicy Kołbieli do węzła Kurów Zachód o łącznej długości ok. 71,6 km.

– Najbardziej zaawansowane, na poziomie ok. 50 proc., są odcinki od Garwolina do granicy z naszym województwem. Wykonano już ponad 7 km nawierzchni betonowej przyszłej drogi ekspresowej. Na kolejnych dwóch odcinkach, w stronę węzła Kurów Zachód, zaawansowanie robót wynosi ok. 40 proc., a w okolicy Żyrzyna położono już ponad 3,6 km betonowej nawierzchni – dodaje dyr. Schodziński.

Budowa S17. Odcinek Skrudki - Kurów [grudzień]

Na budowę S17 pomiędzy Garwolinem i Kurowem wraz z połączeniem do mostu na Wiśle w Puławach podpisano umowę o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu to ok. 2,2 mld zł, w tym wkład unijny wynosi prawie 1,2 mld zł. 
 „Jadąc” dalej w kierunku Warszawy, również spotkamy ekipy drogowe.

– W drugiej połowie roku ruszyły prace na odcinku od końca obwodnicy Kołbieli do Garwolina i tu zaawansowanie wynosi ok. 20 proc. – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

W przyszłym roku prace budowlane prowadzone będą już na całym ponad 95-kilometrowym odcinku S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód.

– Oczekujemy jeszcze na wydanie decyzji ZRID dla dwóch odcinków: Lubelska-Kołbiel oraz obwodnica Kołbieli – dodaje rzecznik.

To powinno nastąpić najpóźniej do końca lutego. Wszystkie odcinki S17 będą gotowe w 2019 roku: do obwodnicy w Kołbieli w pierwszej połowie roku, od Kołbieli do węzła Lubelska – w drugiej połowie.

Budowa S17. Odcinek Garwolin - Gończyce [grudzień]

S19 rozpędza się

Sporo dzieje się także na południowym odcinku S19, od Lublina do granicy z woj. podkarpackim.

– Podpisaliśmy umowy na 33-kilometry S19 od Kraśnika do węzła Lasy Janowskie, podzielonego na trzy odcinki realizacyjne. Umowa jest także podpisana na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego o długości 9,6 km (oddanie do użytku w 2021 roku – przyp. red.). Wskazaliśmy również najkorzystniejsze oferty na realizację 42-kilometrowego fragmentu S19 od końca obwodnicy Lublina do Kraśnika – dodaje dyr. Schodziński.

Umowy z wykonawcami zostaną podpisane po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. S19 od Lublina do granicy z woj. podkarpackim pojedziemy w połowie 2021 roku.

Lubelska GDDKiA zleciła także przygotowanie dokumentacji kolejnych odcinków S19 stanowiących ciąg przyszłej via Carpatia.

– Podpisaliśmy umowy na opracowanie koncepcji programowej dla ponad 81-kilometrowej trasy od granicy z woj. mazowieckim do Lubartowa. W pierwszym kwartale przyszłego roku planujemy podpisać umowę na koncepcję programową dla odcinka Lubartów-Lublin o długości 24 km – dodaje dyr. Schodziński.

Wcześniej lubelscy drogowcy ogłoszą jeszcze przetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej dla ponad 32-kilometrowego odcinka S19 przecinającego woj. mazowieckiego, do granicy z woj. podlaskim. Lubelski oddział GDDKiA przejął realizację i po uzyskaniu decyzji środowiskowej ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy w systemie projektuj i buduj.

 – W przyszłym roku ruszą też przetargi na wyłonienie wykonawców koncepcji programowych dla S12 i S17 od Piask do granicy z Ukrainą w Dorohusku o długości blisko 80 km i 113-kilometrowego w Hrebennem – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Budowa S17 w stronę Warszawy. Powstaje droga z betonu [październik 2017]

Także i te mniejsze

W mijającym roku położono nową nawierzchnię na 18 odcinkach dróg krajowych o łącznej długości ponad 28 km i wartości robót blisko 24 mln zł. W trakcie przebudowy jest most na rzece Branew w Krzemieniu. Wartość tych prac to 4,2 mln zł, a planowane ich zakończenie to połowa 2018 r.

– Podpisaliśmy już umowę na przebudowę ok. 10-kilometrowego odcinka DK48 od Krępy do Kocka. Na początku roku ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę ponad 7 km DK74 od Frampola do Gorajca – dodaje rzecznik Nalewajko.

Przygotowywana jest też dokumentacja techniczna na rozbudowę kolejnych odcinków dróg, czyi DK74 Jarosławiec – Miączyn (dł. 4,2 km), Gorajec - Szczebrzeszyn (dł. 17 km wraz z korektą przebiegu drogi przez Gorajec), dojazd do mostu w Annopolu (500 m), DK63 od granicy z woj. mazowieckim do Łukowa (dł. 11,4 km) oraz DK17 od Zamościa do Łabuń (dł. 5,5 km).

W mijającym roku Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji kolejne odcinki dróg wymagające wzmocnienia nawierzchni do 115 kN/oś. o łącznej długości ponad 82 km i wartości ok. 603 mln zł.

– To pozwoli na ogłoszenie w 2018 r. przetargów na dokumentację dla czterech odcinków DK74 – dodaje Nalewajko.

Chodzi o korektę przebiegu 4-kilometrowego odcinka biegnącego przez Szczebrzeszyn i 8,9 km przez Janów Lubelski. Wyremontowany zostanie także 11,8-kilometrowy odcinek Janów Lubelski-Frampol i 7,3 km Zamość-Miączyn. Przebudowany będzie także fragment DK48 na odcinku Dęblin-Moszczanka o długości 7,9 km.

W 2019, wyremontowane będą też kolejne trzy odcinki DK74: Horyszów-Hrubieszów (dł. 18,8 km), Klemensów-Zamość (dł. 14,8 km) i Hrubieszów-Zosin (9 km).

Realizacja w 2018 roku.

Przetargi do ogłoszenia:

• DK63 Biała - ciąg pieszo-rowerowy dł. ok. 3,5 km

• DK19 Turów – Radzyń Podlaski - ciąg pieszo–rowerowy dł. ok. 6,4 km. Realizacja w 2019 roku wspólnie z samorządami Kąkolewnicy i Radzynia Podlaskiego.

• DK82 Łuszczów – Zofiówka – przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową do Kijan, wyznaczenie trzech przejść dla pieszych, chodnik dł. ok. 880 m.

Quiz: Sprawdź, co wiesz o miastach województwa lubelskiego

Sprawdź, co wiesz o miastach województwa lubelskiego

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wiera / 2 stycznia 2018 o 21:29
+1
Chmiel -Piotrków to droga do ...piekła. Przynajmniej tak wygląda.  Ale spokojnie, w artykule piszą tylko o drogach krajowych i expresowych. Piotrków- Chmiel to wojewódzka i z tego co wiem w tym roku ma ruszyć przebudowa na odcinku 7 km.Nieprawdą jest ze w sprawie S12 na odcinku Puławy-Radom nic ni robią. W 6 gminach przez które przebiega ta droga trwają do końca lutego uzgodnienia i poprawki do koncepcji przebiegu tej drogi.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 13:48
+1
No na DK 82 Lublin Łęczna to istny szał - przebudowa skrzyżowania a przecież to jedna z najbardziej obciążonych dróg w letnie weekendy to nr 1 w województwie i nic się z tym nie robi nastawiano ograniczeń, fotoradarów, odcinków pomiarowych co zakorkowania nie rozładowało a wręcz wzrosło. KIEDY doczekamy się tam poboczy chodników i kilku odcinków do wyprzedzania bo jazda kilkanaście kilometrów za koparką lub traktorem jest uciążliwa. Z inwestycji drogowych korzysta najbardziej Świdnik, Lubartów, Puławy trochę Kraśnik a reszta to co nie chciane dzieci im się nic nie należy żadnych inwestycji dla Łęcznej, Włodawy, Parczewa i wielu innych.
No na DK 82 Lublin Łęczna to istny szał - przebudowa skrzyżowania a przecież to jedna z najbardziej obciążonych dróg w letnie weekendy to nr 1 w województwie i nic się z tym nie robi nastawiano ograniczeń, fotoradarów, odcinków pomiarowych co zakorkowania nie rozładowało a wręcz wzrosło. KIEDY doczekamy się tam poboczy chodników i kilku odcinków do wyprzedzania bo jazda kilkanaście kilometrów za koparką lub traktorem jest uciążliwa. Z inwestycji drogowych korzysta najbardziej Świdnik, Lubartów, Puławy trochę Kraśnik a reszta to co nie chcian... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 16:26
do anonim. Człowieku jak samorządy nie doczekały się nowej formy wsparcia? Dużo ci płacą za klakierowanie? Patrz - PiS od 2016 roku rozpoczął nowy program zatytułowany "program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata ..." Poczytaj o nim i o tym czym się różni od programu schetynówek czyli "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych". Proszę nie pisz kłamstw.
Avatar
anonim / 5 stycznia 2018 o 14:51
undefined napisał:
To kolega źle poinformowany bo schetynówki skończyły się w 2015 roku. Więc nie było czego ciąć. Obecnie obowiązuje zupełnie inny program ramach, którego do wykorzystania na lepszych warunkach dla samorządów jest kwota o około 33% wyższa niż w przypadku schetynówek. Ale co ja tam wiem... i tak ktoś niedoinformowany powie inaczej bo tak gdzieś usłyszał od psa babki, stryjecznej siostry, wujka Władka z co się ożenił do Janiny, sąsiadki Krzyśka,  z którego bratem sąsiad Bogusław chodził do podstawówki...
 Właśnie że ma rację. To rząd Beaty Szydło zaraz po objęciu władzy w 2015 r. zadecydował o zakończeniu programu schetynówek. Program był udany i środki były pożądane przez samorządy. Rząd PiS jednak zamknął program obiecując, że powstanie inna forma pomocy w finansowaniu dróg lokalnych. A dlaczego zakończono program? Bo był pomysłem poprzedniej władzy, bo żadnej konkretenj przyczyny nie podano. Niestety... samorządy nie doczekały się do tej pory konkretów nowego wsparcia. Dobrze że jest jeszcze wsparcie unijne, ale to pewnie też już nie długo.
 Właśnie że ma rację. To rząd Beaty Szydło zaraz po objęciu władzy w 2015 r. zadecydował o zakończeniu programu schetynówek. Program był udany i środki były pożądane przez samorządy. Rząd PiS jednak zamknął program obiecując, że powstanie inna forma pomocy w finansowaniu dróg lokalnych. A dlaczego zakończono program? Bo był pomysłem poprzedniej władzy, bo żadnej konkretenj przyczyny nie podano. Niestety... samorządy nie doczekały się do tej pory konkretów nowego wsparcia. Dobrze że jest jeszcze wsparcie unijne, ale to pewnie t... rozwiń
Avatar
Weteran / 3 stycznia 2018 o 17:04
Droga Chmiel-Piotrkow, jest jeszcze jak cie moge, najgorszy jest odcinek Piaski- Chmiel, tam juz w ogole nie mozna jeczac szybciej niz 15km na godzine, bez jakiegokolwiek remontu przez tyle lat...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 16:41
To kolega źle poinformowany bo schetynówki skończyły się w 2015 roku. Więc nie było czego ciąć. Obecnie obowiązuje zupełnie inny program ramach, którego do wykorzystania na lepszych warunkach dla samorządów jest kwota o około 33% wyższa niż w przypadku schetynówek. Ale co ja tam wiem... i tak ktoś niedoinformowany powie inaczej bo tak gdzieś usłyszał od psa babki, stryjecznej siostry, wujka Władka z co się ożenił do Janiny, sąsiadki Krzyśka, z którego bratem sąsiad Bogusław chodził do podstawówki...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:02
A na tzw. Schetynówki rząd obciął 20 mln. złotych. tym sie nie chwali.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:02
A kiedy coś ruszy na drodze Chmiel - Piotrków?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 19:24
Chyba s12 do Puław
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 17:24
A w sprawie budowy S12 z Puław do Radomia i dalej w kierunku Łodzi i Piotrkowa, która pozwoliłaby się wpiąć w cały nasz system ekspresówek i autostrad w każdyn kierunku- dalej nic. A to droga 10 x bardziej potrzebna niż Kraśnik- Rzeszów, podobnie jak Lubartów-Lublin gdzie prowadzi się prace "koncepcyjne"
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 16:26
do anonim. Człowieku jak samorządy nie doczekały się nowej formy wsparcia? Dużo ci płacą za klakierowanie? Patrz - PiS od 2016 roku rozpoczął nowy program zatytułowany "program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata ..." Poczytaj o nim i o tym czym się różni od programu schetynówek czyli "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych". Proszę nie pisz kłamstw.
Avatar
anonim / 5 stycznia 2018 o 14:51
undefined napisał:
To kolega źle poinformowany bo schetynówki skończyły się w 2015 roku. Więc nie było czego ciąć. Obecnie obowiązuje zupełnie inny program ramach, którego do wykorzystania na lepszych warunkach dla samorządów jest kwota o około 33% wyższa niż w przypadku schetynówek. Ale co ja tam wiem... i tak ktoś niedoinformowany powie inaczej bo tak gdzieś usłyszał od psa babki, stryjecznej siostry, wujka Władka z co się ożenił do Janiny, sąsiadki Krzyśka,  z którego bratem sąsiad Bogusław chodził do podstawówki...
 Właśnie że ma rację. To rząd Beaty Szydło zaraz po objęciu władzy w 2015 r. zadecydował o zakończeniu programu schetynówek. Program był udany i środki były pożądane przez samorządy. Rząd PiS jednak zamknął program obiecując, że powstanie inna forma pomocy w finansowaniu dróg lokalnych. A dlaczego zakończono program? Bo był pomysłem poprzedniej władzy, bo żadnej konkretenj przyczyny nie podano. Niestety... samorządy nie doczekały się do tej pory konkretów nowego wsparcia. Dobrze że jest jeszcze wsparcie unijne, ale to pewnie też już nie długo.
 Właśnie że ma rację. To rząd Beaty Szydło zaraz po objęciu władzy w 2015 r. zadecydował o zakończeniu programu schetynówek. Program był udany i środki były pożądane przez samorządy. Rząd PiS jednak zamknął program obiecując, że powstanie inna forma pomocy w finansowaniu dróg lokalnych. A dlaczego zakończono program? Bo był pomysłem poprzedniej władzy, bo żadnej konkretenj przyczyny nie podano. Niestety... samorządy nie doczekały się do tej pory konkretów nowego wsparcia. Dobrze że jest jeszcze wsparcie unijne, ale to pewnie t... rozwiń
Avatar
Weteran / 3 stycznia 2018 o 17:04
Droga Chmiel-Piotrkow, jest jeszcze jak cie moge, najgorszy jest odcinek Piaski- Chmiel, tam juz w ogole nie mozna jeczac szybciej niz 15km na godzine, bez jakiegokolwiek remontu przez tyle lat...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 16:41
To kolega źle poinformowany bo schetynówki skończyły się w 2015 roku. Więc nie było czego ciąć. Obecnie obowiązuje zupełnie inny program ramach, którego do wykorzystania na lepszych warunkach dla samorządów jest kwota o około 33% wyższa niż w przypadku schetynówek. Ale co ja tam wiem... i tak ktoś niedoinformowany powie inaczej bo tak gdzieś usłyszał od psa babki, stryjecznej siostry, wujka Władka z co się ożenił do Janiny, sąsiadki Krzyśka, z którego bratem sąsiad Bogusław chodził do podstawówki...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:02
A na tzw. Schetynówki rząd obciął 20 mln. złotych. tym sie nie chwali.
Avatar
Wiera / 2 stycznia 2018 o 21:29
+1
Chmiel -Piotrków to droga do ...piekła. Przynajmniej tak wygląda.  Ale spokojnie, w artykule piszą tylko o drogach krajowych i expresowych. Piotrków- Chmiel to wojewódzka i z tego co wiem w tym roku ma ruszyć przebudowa na odcinku 7 km.Nieprawdą jest ze w sprawie S12 na odcinku Puławy-Radom nic ni robią. W 6 gminach przez które przebiega ta droga trwają do końca lutego uzgodnienia i poprawki do koncepcji przebiegu tej drogi.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:02
A kiedy coś ruszy na drodze Chmiel - Piotrków?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 19:24
Chyba s12 do Puław
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 17:24
A w sprawie budowy S12 z Puław do Radomia i dalej w kierunku Łodzi i Piotrkowa, która pozwoliłaby się wpiąć w cały nasz system ekspresówek i autostrad w każdyn kierunku- dalej nic. A to droga 10 x bardziej potrzebna niż Kraśnik- Rzeszów, podobnie jak Lubartów-Lublin gdzie prowadzi się prace "koncepcyjne"
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 17:17
tylko, że ci co się wypowiadają na temat dróg zrobili tyle co ja tzn.pytali kiedy zrobią i to udział sekty pislam w budowie. nawet pochwalić nie potrafią bo zieją nienawiścią, kłąmstwem i obłudą !!!111
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji 0 0

Stowarzyszenie Biała Samorządowa organizuje kolejne już spotkanie pod szyldem Pole Dyskusji. Tym razem gościem specjalnym będzie Jakub Wątły, dziennikarz i aktywista obywatelski, prowadzący kanał Kuba Wątły TV.

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!