czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Drogówka do wymiany

Dodano: 28 września 2003, 21:30
Autor: (kris)

Z 18 funkcjonariuszy drogówki w Puławach dalszą służbę będzie pełnić 3 policjantów. Pozostali – ze względu na osiągane efekty pracy – zostali przesunięci do innych służb. Część policjantów sama zrezygnowała z pracy w drogówce, a niektórzy w ogóle w policji.

To nie koniec zmian w puławskiej komendzie. Być może w tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa nowego naczelnika drogówki. Rozmowy z kandydatami na to stanowisko rozpoczną się za kilka dni. Służbę na drogach będą pełnić policjanci z innych pionów, m.in. z prewencji. Komendant powołał sześcioosobową grupę złożoną z funkcjonariuszy oddziału prewencji i ruchu drogowego, która przejmie wszystkie sprawy dotyczące wykroczeń. Ma to zapobiec korupcji.
Nieoficjalnie mówi się, że w Lublinie pracę w drogówce może stracić nawet kilkanaście osób. Być może pojawią się w to miejsce policjantki. Przegląd etatów odbędzie się we wszystkich komendach podległych KWP. – Niezależnie od wyników analizy pracy funkcjonariuszy drogówki zwiększy się wkrótce nadzór nad ich pracą – mówi nadkom. Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP w Lublinie. – Dotyczyć to będzie także ich przełożonych, a zwłaszcza osób odpowiedzialnych za organizację służby. Zmiany w drogówce zapowiadał od miesiąca insp. Marek Hebda, komendant wojewódzki policji w Lublinie. Związane były one z aferami, które dotknęły policjantów z ruchu drogowego. Kilkunastu z nich jest zamieszanych w tzw. aferę stłuczkową.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24