poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Druga osoba Watykanu doktorem honoris causa KUL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2009, 11:18

Kardynał Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej i kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego, otrzymał dziś tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Formalnie w Kościele katolickim to druga osoba po papieżu. W wypadku śmierci papieża to na jego barkach będzie spoczywać obowiązek ogłoszenia tego i pokierowania Kościołem do czasu wyboru następnego papieża.

- Eminencjo, Najdostojniejszy Księże Kardynale Tarcisio Bertone, Drogi nasz Kolego Profesorze i Przyjacielu - mówił w laudacji dzisiejszego doktoratu ks. prof. Józef Krukowski. - Poprzez przyjęcie godności doktorskiej nawiązujesz z całą naszą wspólnotą uniwersytecką ścisłe więzy, znacznie bliższe od tych, jakie nawiązałeś podczas swej pierwszej wizyty przed dwudziestu ośmiu laty.

- Dzisiejszy nasz akt uczczenia Ciebie stanowi jednocześnie wielki zaszczyt dla nas - podkreślił ks. prof. Krukowski. - Jestem głęboko przekonany, że w ten sposób dajemy wyraz naszej solidarności z Tobą w pracy zmierzającej do poznania Prawdy i przekazywania jej współczesnej młodzieży.

Kardynał Tarcisio Bertone pracuje w kurii rzymskiej od 1995 roku, kiedy został sekretarzem Kongregacji Doktryny Wiary. W 2002 r. został przez Jana Pawła II mianowany Arcybiskupem i Metropolitą Genui. W 2003 r. otrzymał godność kardynała. Jan Paweł II powierzył mu zadanie ogłoszenia trzeciej tajemnicy fatimskiej.

W 2006 r. kard. Tarcisio Bertone, już przez papieża Benedykta XVI, został mianowany Sekretarzem Stanu. Jego zadaniem jest wspomaganie papieża w zarządzaniu Kościołem powszechnym oraz, w jego imieniu, koordynowanie pracy wszystkich dykasterii Kurii Rzymskiej i innych instytucji Stolicy Apostolskiej.

Sekretarz Stanu zajmuje się też utrzymywaniem stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a państwami i organizacjami międzynarodowymi.

W 2007 r. kard. Bertone został przez Benedykta XVI mianowany kamerlingiem Świętego Kościoła Rzymskiego. Jego zadaniem jest zarządzanie sprawami Kościoła w sytuacji nadzwyczajnej - wakatu na Stolicy Biskupa Rzymskiego. W konsekwencji kard. Tarcisio Bertone, jako Sekretarz Stanu Benedykta XVI, formalnie spełnia funkcję drugiej po Papieżu osoby.

Honorowy doktorat dla kardynała Bertone jest 80. w ponad 90-letniej historii KUL. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
WiernyPies
STYX
PIONIERZY
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WiernyPies
WiernyPies (5 maja 2009 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA:

Kogo pamięć nie zawodzi ten pamięta parcie kościoła do władzy wykorzystując SOLIDARNOŚĆ, a wlaściwie rozkladając ja od środka za pomocą księży kapelanów.
Strach przed grzechem i zamknięciem drogi do zbawienia paraliżuje wszystkich - wolą więc płacic księżom katechetom nawet więcej iż pedagogom cywilnym.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA SIE POLACY pozwoli sobie zauważyc, że stosowanie paralizatora intelektualnego - grzechu i nie zbawiania - nie paralizuje koscioła.
I tak:
1) od 1980 roku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW okreslalo duchowieństwo jako "WRZÓD NA DU----PIE PAPIEŻA";
2) Kler kradł listy w 1980 r.uniemożliwiwjąc działalnosc Związku (a VII - nie kradnij!);
3) Kler słał groźby pod adresem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW;
4) pozornie rozbito Związek w 1982 r.;
5) W 1994 r. zafundowano cżłonkom KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nocne napady ZNAJOMYCH księży na mieszkania i rodziny, wprowadzono zakaz opalania budynków zimą i wymrożono małe dzieci - GDZIE BYŁ STRACH PRZED GRZECHEM? pyta KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
6) Wszystkich Związkowców zwaolniono z pracy - część przeszła na inne wyznania, część zmieniła zawd, część stała się NIEZALEZNA WYZNANIOWO.
7) W 2002 r. lub 03 tym razem na forum netSuperexpressu jakis watykańczyk ("RUDY" lub "SK" opublikował modlitwę za Związek" JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"

Cały czas jest to święta ekipa JP 2 , GLEMPA JÓZEFA i całego e-PiS-kopatu z zawartością duchowieństwa płci obojga.
Sam Prymas GLEMP JÓZEF jest 2x na SB-ckiej LIŚCIE WILDSTEINA, a Nuncjusz Apostolski JÓZEF KOWALCZYK nawet 15 x (slownie: PIĘTNAŚCIE RAZY) na SB-ckiej LIŚCIE WILDSTEIA.
Kogo więc dziwi wczorajszy szum (4.V.2009 r.), że JP 2 nie zostanie świętym? KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zawsze stal na stanowisku, aby Go ogłosioc świętym pieronkiem..., a to z KULei jest calkiem realne...

Więcej info. pow wpisaniu w GOOGLE haseł:
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW
KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANI100ów
czytać należy wpisy pod artykulami opatrzone podpisem Zwiazku.

Zostańcie z B(L)OGIEM...

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
STYX
STYX (1 maja 2009 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ot pasożyty, sami sobie ordery przyznają mafiosi jedne !
Rozwiń
PIONIERZY
PIONIERZY (1 maja 2009 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIEDYŚ W CZASACH ZAMIERZCHŁYCH W TAKICH CZERWONYCH CZAPECZKACH NA 1 MAJA CHODZILI CZŁONKOWIE KOMSOMOŁU ZWANI PIONIERAMI. TYLKO CZAPECZKI MIAŁY INNY KRÓJ TAKIEJ FURAŻERKI. CÓŻ CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!