niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Drugi projekt zagospodarowania Podzamcza. Można podyskutować

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2015, 06:30
Autor: Dominik Smaga

Chcemy, żeby nie było to miejsce rozkładanych łóżek – tak o Podzamczu mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Dziś nadarza się ostatnia okazja, by z nią i jej podwładnymi podyskutować o nowych propozycjach zmian na tym terenie, które przygotował Urząd Miasta.

O godzinie 17 w Ratuszu zaprezentowany zostanie już drugi projekt planu zagospodarowania Podzamcza. Najpierw planiści opowiedzą o tym, co według ich pomysłów będzie mogło powstać na tym terenie, a potem każdy będzie mógł dopytać o szczegóły i powiedzieć co myśli o tych propozycjach.

Jaką przyszłość dla Podzamcza planuje miasto? • Targowisko z Ruskiej zostanie przeniesione na drugą stronę ulicy, a w jego miejscu wyrośnie hala dla kupców z targowiska Bazar i hali Nova. • Na opuszczonych przez nich nieruchomościach wzdłuż al. Tysiąclecia mogłyby zostać zajęte przez nową zabudowę.

• Nowy budynek może powstać w miejscu sklepu LSS Społem, miasto zgadza się też na wyburzenie gmachu na rogu Nadstawnej, gdzie przez lata mieścił się inspektorat PZU. – Udokumentowano zły stan techniczny tego obiektu – wyjaśniał na poniedziałkowej dyskusji, Robert Kuryło, który kierował zespołem planistów. Na obecnym pl. Singera dopuszczone byłoby wzniesienie czteropiętrowego biurowca.

• Zniknąć ma dworzec PKS w obecnym kształcie, nowy powstać ma obok Dworca Głównego PKP. • Miasto chce wyeliminować parkowanie pojazdów na pl. Zamkowym. Ratusz zrezygnował z prezentowanego jesienią pomysłu zagłębienia al. Tysiąclecia w ziemi i przykrycia jej betonową płytą. Jezdnia ma pozostać na dotychczasowym poziomie, choć miasto dopuszcza budowę pod nią tunelu dla ruchu tranzytowego.

Do 8 maja Ratusz będzie przyjmować uwagi do projektu planu. Jeśli Ratusz nie uwzględni żadnej z nich, wtedy plan zagospodarowania będzie mógł być uchwalony przez Radę Miasta w maju lub czerwcu. Jeśli którąkolwiek z uwag prezydent uznałby za zasadną, wtedy projekt planu wróciłby do poprawek do pracowni planistów, a jego nowa, już trzecia wersja byłaby wyłożona do publicznego wglądu w wakacje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin podzamcze
JJ
Gość
K.Sawyer
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

JJ
JJ (23 kwietnia 2015 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NI w dupe Ni w oko. Bedzie niedopasowany niewypał jak z galerią MM w Poznaniu.

Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2015 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dajcie ulgi podatkowe drobnym i średnim przedsiębiorcom a nie galeriom handlowym i hipermarketom za jedną sygnalizację świetlną albo za łapówkę, wtedy to miasto samo się ożywi, bez waszych kretyńskich pomysłów

Rozwiń
K.Sawyer
K.Sawyer (22 kwietnia 2015 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pytania:

Czy Podzamczem zajmują się  urzędnicy, architekci i urbaniści, którzy:

- dopuścili budowę stacji Statoil  z myjnią samochodów z widokiem na zamkowe wzgórze?

- podpisali się pod pozwoleniami  na budowę "dworków" które powstały pod kirkutem, czyli dalszym podzamczem ? A przecież, te gigantyczne, kiczowate dworki, obudowane stacjami paliw, złomowiskiem samochodów, tworzą kuriozalną pierzeję  trasy  komunikacyjnej miasta z założenia bezkolizyjnej i szybkiej. Wbrew oczywistym zasadom dopuszczono, czym  powinien zainteresować się prokurator,  wjazd i wyjazd  z tych  posesji z czteropasmowej jezdni?   

- podpisali się pod pozwoleniami na budowę Kościoła Zielonoświątkowców i "salonu" Peugeota, kolejnej pierzei Alei Tysiąclecia,  blaszaków  zupełnie nie pasujących w tym miejscu?

- dopuścili do zabudowy odcinka doliny Czechówki równoległego do Krakowskiego Przedmieścia  3 stacjami benzynowymi, myjnią samochodów i tym podobnym , reprezentacyjnym,   śródmiejskim obiektom, a przecież, ten odcinek doliny łączy się z Podzamczem i należałoby  przekształcić w  obszar śródmiejskiej zabudowy odciążającej  zatłoczone Krakowskiego Przedmieścia.

Rozwiń
&speed
&speed (22 kwietnia 2015 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejny betonowy kloc bez ducha który do mnie nie przemawia o wyższości tego rozwiązania nad każdym innym. Wszystko , byle co aby nie łóżka polowe pani Planistko.

Proszę spojrzeć na Plac zamkowy, dlaczego murki, schody trawniki stanowią miejsce tak chętnie nawiedzane  i fotografowane. Prawda niby nic takiego, a jednak coś tam jest. A  pomysł wybetonowania Podzamcza i poustawiania klocków smutaśny i drobnomieszczański.

Prezydencie zdjąć trzeba natychmiast smycz Projektantowi , niech sobie pochasa. Tylko błagam bez betonu bo to wbrew pozorom nie swiadczy wcale o nowoczesności i wielkomiejskości.

Rozwiń
moje imię
moje imię (22 kwietnia 2015 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jaki tunel dla ruchu tranzytowego?? Skąd ta informacja?? Przecież nikt tego na serio nie bierze. Tak sobie palnęli, by ładnie wyglądało.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!