Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2015 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Drzewa przy ul. Koncertowej będą usunięte. Projektant nie znalazł sposobu na ich ocalenie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 33 A A

Szpalery świerków przy ul. Koncertowej jednak pójdą pod topór. Wbrew niedawnym sugestiom projektant nie znalazł sposobu na to, by chodnik i ścieżkę rowerową do nowego osiedla poprowadzić tak, by oszczędzić rosnące tu drzewa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Świerki rosnące między ul. Koncertową a parkingiem Lidla zwróciły uwagę mieszkańców pod koniec lutego, gdy pnie obwiązane zostały niebieską foliową taśmą. Wiele osób było wyczulonych na znikającą stąd zieleń, bo z rejonu Koncertowej deweloperzy usunęli już dziesiątki drzew.

Zaalarmowani przez mieszkańców ustaliliśmy, że w miejscu szpalerów iglaków przebiegać ma chodnik i ścieżka rowerowa prowadzące do powstającego tuż obok osiedla mieszkaniowego. Okazało się też, że chodnik na pewnym odcinku dublowałby się z tym, który już teraz biegnie wzdłuż ul. Koncertowej, natomiast ścieżka biegłaby równolegle do wydzielonego w jezdni pasa dla rowerów.

Urzędnicy pytani o dublowanie się tras wykluczyli rezygnację ze ścieżki i tłumaczyli, że istniejący pas dla rowerów będzie skrócony. Ratusz zapewniał za to, że rozważy takie rozwiązanie, w którym zamiast budowy nowego chodnika w miejscu drzew zlecone będzie poszerzenie tego, który biegnie przy jezdni. Projektant miał dostać polecenie zmiany projektu.

Ale zmian nie będzie. – Zgodnie z przepisami chodnik powinien mieć co najmniej 2 m szerokości. Ten na dole ma metr do 1,5 metra. Jego poszerzenie wymagałoby ścięcia skarpy, a wtedy projektowana u góry ścieżka rowerowa biegłaby po klifie. Uznaliśmy, że lepiej prowadzić dwa równoległe chodniki, niż żeby ścieżka była na stromym klifie – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta i dodaje, że przeniesienie chodnika na dół skutkowałoby uratowaniem zaledwie sześciu drzew.

W związku z budową tras do nowych bloków wyciętych zostanie 29 drzew. 6 z powodu budowy chodnika, 21 przez budowę ścieżki, a dwa następne znajdują się w miejscu, gdzie projektowane jest nowe skrzyżowanie naprzeciw wyjazdu z ul. Żywnego w Koncertową.

W zeszłym roku Ratusz wydał pięć zezwoleń na wycinkę w tym rejonie. Dotyczą one łącznie 203 drzew.
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qpkers / 13 kwietnia 2015 o 11:16

ścieżka rowerowa na stromym klifie?

Na Dywizjonu 303 się dało! Na Mełgiewskiej się dało!

Avatar
o.Truflik / 13 kwietnia 2015 o 00:30

Skutecznie zmieniam Lublin - w betonową pustynię. 

U niektórych skuteczność jest naprawdę wielką wadą.

Avatar
kriss / 13 kwietnia 2015 o 00:29

a po nas choćby potop...

Avatar
Jadeiga / 12 kwietnia 2015 o 18:11
Zmienić projektanta i pogonić go z Lublina
Avatar
mc / 12 kwietnia 2015 o 13:19

rada. W Lublinie nie można bo nie ma takiej woli ze strony prezydenta Żuka. Prezydent uważa, że drzewa w mieście są niepotrzebne. A patrząc na to co się dzieje to można bez wahania stwierdzić, że wręcz zależy mu na tym by jak najwięcej drzew było wycinanych.

Avatar
rada / 12 kwietnia 2015 o 12:20

a nie można miedzy drzewami zrobić chodnik? a drogę rowerową przy ulicy?

Avatar
egz / 12 kwietnia 2015 o 10:59

nie tylko trawnikow, chodnikow tez :)

Avatar
redemptor / 12 kwietnia 2015 o 10:09
Tak tak czechów to silnie ekologiczne społeczeństwo świadczą o tym rożne akcje choćby długofalowe nawożenie trawników psim nawozem szczególnie pod nie swoimi oknami.
Avatar
er / 12 kwietnia 2015 o 09:16

DO OBROŃCÓW DRZEW !!!

Baranki po pierwsze deweloper kupił działkę więc z drzewami zrobi co chce !

Po drugie jak budowali wasze bloki to też wcześniej stały tam drzewa i pewnie wam to nie przeszkadzało jak je wycinali...

Po trzecie mogę się założyć że po wybudowaniu bloków, chodnika i ścieżki rowerowej deweloper posadzi drzewka !!

własnie drzewka.posadzi dla picu to się nie przyjmie i po roku wywali i powie było.Na pagi w samym srodku zimy sadzili drzewka ciekawe ile sie przyjmie.

Druga sprawa to w Lublinie developerom wszystko wolno.Od reki zmienia sie plany zagospodarowania ,kupuje sie za grosze dzialki i oddaje za darmo developerom.

własnie drzewka.posadzi dla picu to się nie przyjmie i po roku wywali i powie było.Na pagi w samym srodku zimy sadzili drzewka ciekawe ile sie przyjmie.

Druga sprawa to w Lublinie developerom wszystko wolno.Od reki zmienia sie plany zagospodarowania ,kupuje sie za grosze dzialki i oddaje za darmo developerom.

rozwiń
Avatar
Wacław / 12 kwietnia 2015 o 03:44
I na cóż ten Wasz potok słów , przecież sami wybraliście te nasze wspaniałe rządy lubelskie , brawo , oby tak dalej
Avatar
qpkers / 13 kwietnia 2015 o 11:16

ścieżka rowerowa na stromym klifie?

Na Dywizjonu 303 się dało! Na Mełgiewskiej się dało!

Avatar
o.Truflik / 13 kwietnia 2015 o 00:30

Skutecznie zmieniam Lublin - w betonową pustynię. 

U niektórych skuteczność jest naprawdę wielką wadą.

Avatar
kriss / 13 kwietnia 2015 o 00:29

a po nas choćby potop...

Avatar
Jadeiga / 12 kwietnia 2015 o 18:11
Zmienić projektanta i pogonić go z Lublina
Avatar
mc / 12 kwietnia 2015 o 13:19

rada. W Lublinie nie można bo nie ma takiej woli ze strony prezydenta Żuka. Prezydent uważa, że drzewa w mieście są niepotrzebne. A patrząc na to co się dzieje to można bez wahania stwierdzić, że wręcz zależy mu na tym by jak najwięcej drzew było wycinanych.

Avatar
rada / 12 kwietnia 2015 o 12:20

a nie można miedzy drzewami zrobić chodnik? a drogę rowerową przy ulicy?

Avatar
egz / 12 kwietnia 2015 o 10:59

nie tylko trawnikow, chodnikow tez :)

Avatar
redemptor / 12 kwietnia 2015 o 10:09
Tak tak czechów to silnie ekologiczne społeczeństwo świadczą o tym rożne akcje choćby długofalowe nawożenie trawników psim nawozem szczególnie pod nie swoimi oknami.
Avatar
er / 12 kwietnia 2015 o 09:16

DO OBROŃCÓW DRZEW !!!

Baranki po pierwsze deweloper kupił działkę więc z drzewami zrobi co chce !

Po drugie jak budowali wasze bloki to też wcześniej stały tam drzewa i pewnie wam to nie przeszkadzało jak je wycinali...

Po trzecie mogę się założyć że po wybudowaniu bloków, chodnika i ścieżki rowerowej deweloper posadzi drzewka !!

własnie drzewka.posadzi dla picu to się nie przyjmie i po roku wywali i powie było.Na pagi w samym srodku zimy sadzili drzewka ciekawe ile sie przyjmie.

Druga sprawa to w Lublinie developerom wszystko wolno.Od reki zmienia sie plany zagospodarowania ,kupuje sie za grosze dzialki i oddaje za darmo developerom.

własnie drzewka.posadzi dla picu to się nie przyjmie i po roku wywali i powie było.Na pagi w samym srodku zimy sadzili drzewka ciekawe ile sie przyjmie.

Druga sprawa to w Lublinie developerom wszystko wolno.Od reki zmienia sie plany zagospodarowania ,kupuje sie za grosze dzialki i oddaje za darmo developerom.

rozwiń
Avatar
Wacław / 12 kwietnia 2015 o 03:44
I na cóż ten Wasz potok słów , przecież sami wybraliście te nasze wspaniałe rządy lubelskie , brawo , oby tak dalej
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!